RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 
 

 Sprievodca po svete RPG

Goto down 
AutorSpráva
Shiroi Yagami
Kráľovná Telarionu
avatar

Male
Počet príspevkov : 979

OdoslaťPredmet: Sprievodca po svete RPG   Po január 21 2008, 17:27RPG - Vďaka tomuto fenoménu, ktorý sa už stihol rozšíriť už vo väčšine sveta, hlavne v Amerike, Francúzsku a Anglicku, sa hráči a ľudia môžu ponoriť do svojej fantázie prostredníctvom tejto hry. Nebudem vysvetľovať, že RPG mala už dávne korene pri slávnom DrD (Dungeons and Dragons, Dračí doupě), pretože sa líši od toho, čo môžete zažiť tu. Nie je toho veľa, ale základ zostáva.

Čo to vlastne je RPG?
Skratka odvodená od slovného spojenia Role Playing Game, čiže hra za inú postavu. Určite poznáte slávnu hru The Sims, spoločne s jej datadiskmi. Kontrolujete životy Vašej postavy, atď. Lenže všetko je obmedzené technológiou. Prostredníctvom Gyro RPG nemáte žiadne prekážky, kedˇže je to založené len na Vašej fantázii a pravidiel, ktoré nájdete v stručnosti pod týmto textom.

Ako to hrať?
Veľmi jednoducho. Stačí zapojiť mozgové závity. Akciu, všetko, čo robíte píšete medzi dve hviezdičky, spoločne s myšlienkami postavy, popisom okolia, atď. tj. príklad:

*S širokým úsmevom vkročí do kancelárie princeznej, kde na ňu už určite čaká. Síce nevie, prečo ju zavolala, ale rozhodla sa prísť, keďže to musí byť niečo naozaj súrne.* Vaša Výsosť? *Sklonila hlavu, naznačujúc tým mierny úklon.*

Priama reč sa píše MIMO, hviezdičky, ako ste si už mohli všimnúť. Najlepšie by bolo, ak by ste to oddeľovali medzerami:
*RPG* Priama reč *RPG*

Skvelé, ak ste správne pochopili, máme za sebou hlavné črty. Presuňme sa k tomu najdôležitejšiemu.

Každý robí chyby, dokonca aj odborník vo svojej práci. Aj RPG má určité pravidlá, ktoré by ste za žiadnych okolností nemali porušovať:

1. Vaša postava nie je Boh. Nie je dokonalá, nemôže zvládať všetko, mať schopnosti Supermana a Spidermana.
2. Nikdy nemôžete počuť, čo si myslí druhá osoba.
3. Nedramatizujte. Všetko s mierou.
4. Neprerušujte niekoho RPG, ak Vám to priamo dotyčné osoby nedovolia.
5. Berte ohľad na fyzikálne zákony. Nerobte hlúposti, ktoré by v podstate neboli možné.

Pár rád:

1. Ak si nie ste istí svojou hrou a schopnosťami hrať, kľudne si to cvičte v téme, ktorá je na to vyhradená, alebo priamo serióznou RPG. Nič Vám v tom nebráni a nie je to žiadna hanba.
2. Čím viac popíšte okolie, povahu a myšlienkové pochody postavy, tým lepšie. Ostatní hráči tým pádom môžu osobu bližšie spoznať Smile
3. Myslíte si, že nemáte talent? Ooo to nie, to ste na omyle. Vďaka RPG si môžete získať nielen skúsenosti do reálneho života, ale aj rozviť si svoju slovnú zásobu. Najlepšie je čítať knihy, kde sa nachádza veľa popisu (odporúčam Tolkiena a Sapkowskeho). Zabodujete nielen u svojich profesorov, ale aj pri písaní RPG Smile

Vaša postava sa za celý čas vyvíja. Mali by ste jej vymyslieť jej minulosť, detailne premyslieť jej povahu, výzor, prípadne dať do profilu, ktorý si následne napíšete aj nejaký obrázok. Nikdy nezabúdajte, že všetko má na Vašu postavu vplyv. Áno, aj nejaké tie alergie. Najlepšie je sa vžiť do tejto postavy, získať si jej atribúty, spoznať ju do najmenších podrobností, presne ako normálneho človeka.

Ak by ste mali nejaké návrhy, kľudne ich smerujte ku mne.
Prajem Vám príjemnú hru a veľa zábavy spoločne s komunitou Gyra Smile


- Shiroi Kami
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Sprievodca po svete RPG
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: Iné :: "Telarionské smetisko"-
Prejdi na: