RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 
 

 Všeobecne o stránke

Goto down 
AutorSpráva
Alexandra Ling Xiaoyu
Psychológ, lekárka
avatar

Female
Počet príspevkov : 1149
Rasa : človek :)
Vek postavy : 23.2. 23 rokov

OdoslaťPredmet: Všeobecne o stránke   Ut február 10 2009, 19:04

Tí čo by si to chceli pozrieť vo Word verzii, stačí kliknuť sem:

technika.gyro.doc - 137.5 kB


Základné informácie


Rasy

Pri registrácií sú možné dve rasy – ľudia a mimozemšťania (popisy nižšie)
Dej sa odohráva v zoskupení Equillibrium, kde sú hlavné planéty:

• Gyro – vládne princezná Melian Smang Fu
• Talarion – princ Raito Yagami
• Enesian – princ Viktor de CruerVymoženosti novej dobyBývanie, strava, doprava...

• Samo inteligentné domy ( samozrejme kto chce, môže mať klasický dom). V praxi to znamená, dom ktorý riadi samo inteligentný počítač. Uprace to za vás, reaguje na zvukové príkazy (zapnúť-vypnúť svetlo, televízor...čo potrebujete, to spraví.)
• Prepínacie izby – na šetrenie miesta, v malom dome sa dajú jednotlivé miestnosti prepnúť aj na niečo iné (obývačka na pracovňu a podobne, záleží na rozmeroch miestnosti a danom využití)
• Televízia vo forme hologramu. Sedíte a všetko akoby sa dialo pred vami (predstavte si 3D kino)
• Jedlo bez škodlivých látok, prípadne náhradná strava ktorá chutí ako nejaké to jedlo, ale neobsahuje škodlivé zloženie.
• Jedlo v tabletkách, pre núdzové situácie
• Samo inteligentné autá, ktoré sa riadia sami, nemajú škodlivý vplyv na planéty a môžu ísť rovnako po vzduchu ako aj po cestách.
• Teleport – vymoženosť rýchleho cestovania, presun z jedného miesta na iné v priebehu krátkeho času
• Robotické domáce zvieratká – ak niekto nemá čas na normálne (takéto sa dá vypnúť, prípadne nemusí byť kŕmené a podobne), vyhynuté druhy ktoré sa v živej forme nedajú už zohnať...

Armáda, lekárstvo a iné...

• Mikro zdravotníctvo a psychickej úrovni
• Lieky proti terajším chorobám ako sú rakoviny, AIDS...
• Za určitý poplatok možnosť výberu výzoru dieťaťa, farby jeho vlasov, očí...
• Náplasti ktoré na istý čas zastavia krvácanie
• Lieky, ktoré nie tlmia bolesti, ale ich naozaj odstraňujú (pri ľahších ochoreniach dá lekár pacientovi daný liek, ktorý vyšle signály do mozgu a pacient sa vylieči)
• Také tie veci ktoré vidíte vo filmoch (slnečné okuliare, ktoré sú zároveň fotoaparátom; rukavice s ktorými sa môžete pricucnúť na stenu a liezť ak Spiderman...)
• Mobil s hologramom a inými funkciami
• Splývacie oblečenie (prispôsobuje farbu podľa okolia) – pre armádu, nie na normálne použitie
• Myšlienkočítač – prístroj, ktorý dokáže čítať myšlienky mŕtvolám, ešte kým nie sú mozgové bunky odumreté
• Pristroj, ktorý vezme informácie tvoje a informácie podľa spomienok na tvojho muža/ženy a podľa toho vyhotoví napr. 10 ročné tvoje dieťa, ktoré zomrelo ako niekoľko mesačné


Každý kto by mal nejaký návrh, môže sa ozvať do pošty Admina . Poprosím k danej veci aj popis, či už to bude použité z knihy, filmu alebo vymyslené vašou hlavou.

Rasy


1. Mimozenšťan

• Na prvý pohľad úplne rovnaký ako človek, bez známok odlišnosti. Aj napriek vonkajšej podobe sa odlišuje mnohými vecami, najmä rýchlosťou a vrodenými schopnosťami, ktoré od detstva rozvíja.

• Každý mimozemšťan má jeden zo zmyslov lepšie vyvinutý než ostatné, či už sluch, zrak, čuch, hmat, chuť. Môže to využiť ako aj v bežnom živote, tak aj v práci.

• Vrodené schopnosti sa nemyslia nejaké čítanie myšlienok, či predpovedanie budúcnosti, skôr ide o empatiu, vynikajúca orientácia, predstavivosť, silnejší metabolizmus, pamäť... každý môže mať len jednu (jeden zlepšený zmysel, a jedno nadanie, ktoré si napíše do profilu a nebude to môcť meniť. Bolo by dobré oznámiť adminovi, ak sa chystáte dať si schopnosť ktorá tu nebola spomenutá...)

• Ovládanie (nájdu sa aj výnimky) – nerozčúlia sa tak ľahko ako ľudia

• Dožívajú sa viacej rokov a psychicky rýchlejšie dospievajú

• Majú problémy s plodením detí, po určitom veku je to takmer nemožné

2. Človek

• No človeka asi predstavovať netreba, po tisícke rokov sa mohlo zmeniť kadečo, no stále sú to tí istý ľudia, túžiaci po peniazoch, moci, teraz ešte viac nedôverčivý a bojujúci o miesto vo vesmíre (klesajúca populácia)

• Sú oveľa viac iracionálny a stále netušia o existencii iných životov, mimo svojej planéty

• Majú už lieky na väčšinu chorôb z minulosti, no genetické pokusy vytvárajú stále nové a nové zdravotné problémy, jednotlivé baktérie sa zlučujú s inými a vznikajú komplikovanejšie prípady

• Zlepšila sa im technika, majú lepšie zbrane a stroje, aj keď nie na úrovni mimozemšťanov

• Na Zemi nie sú blondínky/blonďáci ani ryšavá farba vlasov (je ich len pár, prípadne kríženci s mimozemšťanmi)

• Podľa výskumov pociťujú napriek všetkému viac šťastia než mimozemšťania a sú väčší optimisti

História planéty Gyro


Planéta Gyro vznikla niekedy v roku 2015, keď si ľudia zo Zeme mysleli, že sú ktovie ako vyspelí. Nikto nevie ako sa planéta dostala na svoje miesto, no najpravdepodobnejšia teória hovorí o možnosti, že prešla z inej galaxiie cez čiernu dieru.

Z okolitých planét sa tam presťahovalo určité množstvo obyvateľstva a jedna rozvetvená rodina Smang Fu. Vtedy ani nevedeli, aký osud ich na planéte čaká. Planéta sa osídlila, zastavalo sa množstvo územia, využili najmodernejšie techniky. Planétu mal riadiť senát s kráľovskou rodinou, ktorou sa stala Smang Fu. Tri generácie prežili v poriadku, zaviedli určitý systém, no mali jeden vážny problém. S výdobytkami techniky a prišiel čas, keď sa ženy až príliš v venovali práci a nemysleli na to, že je vhodný čas mať deti. Populácia klesala a nikto nevedel ako tento problém riešiť. Až Leona, krásna mladá princezná ktorá nastúpila na trón po smrti rodičov dala návrh. Unášať ľudí zo Zeme a vychovať si z nich normálnych obyvateľov. Senát súhlasil no Leona chcela presvedčiť aj pôvodných obyvateľov aby nemysleli len na prácu. Odišla na určitý čas na vidiek a tam sa začalo všetko čo prinieslo smolu na rodinu. Leona spoznala Riganta, mladého koniara v bohatšej rodine. Bol to pohľadný a zodpovedný muž do ktorého sa zamilovala.Napriek zákazu senátu si ho vzala a porodila syna Thomasa a neskôr dcéru Melian. Uniesli sa prvý ľudia, ktorí sa však búrili. Nikto si však nerobil pre také veci starosti, lebo nemali ako ujsť. No malá skupinka unesených väzňov sa dostala v noci von a zavraždila kráľa aj kráľovnú.

Nikdy sa neprišlo na to ako sa dostali von z klietok, no o niekoľko dní po pohrebe sa niekto pokúsil zabiť aj ich syna. Thomas bol vtedy už dosť starý aby ušiel z komplexu tajnej organizácie Gyro a svoju sestru tam nechal pod ochranou svojich priateľov. Neveril tomu, že ľudia zabili ich rodičov len tak, tušil že v tom bude mať prsty senát, senát ktorý sa nezmieril s tým, že kráľom je obyčajný „koniar“....v blízkej dobe bude dopísaný Talarion a Enesian, ako aj spísanie nejakého deja hlavných vecí...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://gyro.slovakforum.net
Admin

avatar

Female
Počet príspevkov : 304

OdoslaťPredmet: Re: Všeobecne o stránke   Pi apríl 24 2009, 21:21LorienčaniaNová rasa, ktorá obýva planétu Lorien. Väčšina obyvateľstva nikdy neprekročila hranice planéty, ich životy úzku súvisia s planétou, ktorá nie je inak obývaná nijakým iným tvorom ľudskej formy. Iba časť vysokopostavených občanov vie, ako vyzerá život na iných planétach, ostatok pokladá iné rasy za nepriateľov ich národa, vrahov a niekoho, kto im chce len ublížiť.

Mesto
Loriančania obývajú obrovský vodný komplex. Je to mesto v hlbinách dlhého jazera, v hĺbkach, do ktorých sa nedá preniknúť. Mesto je suché, obklopuje ho bublina, chrániaca ich pred prívalom vody ako aj nepriateľmi. Vo vnútri sú aj drobné jazerá, ktoré môžu slúžiť aj ako únikový v[/b]ýchod z mesta. Dá sa cez ne vyplávať do jazera, takže pre obyvateľstvo je to jeden z priechodov, no zároveň je to nemožný priechod pre suchozemské rasy.
V meste prevažujú svetlé farby, slnečné lúče prenikajú len v teplých ročných obdobiach.

Vzhľad a charakter Lorienčanov
Na súši sa nedajú rozoznať od iných bytostí. No len čo vojdú do vody, ich pokožka začne prechádzať do modrastej alebo fialkastej farby. Premena neprebehne v rámci sekundy, prebieha postupne. Lorienčania vo vode môžu dýchať, slúžia im na to žiabre, ktoré ale majú len vo vode. Počas premeny sa im vytvoria plutvičky medzi prstami, umožňujúce rýchlejšie plávanie. Brušká prstov slúžia ako dýchací prístroj pre iných, ak sa nimi niekoho držia, vlievajú mu do tela kyslík, takže osoba nepotrebuje dýchať.

Premena prebieha podľa úrovne Lorienčana. Nevyvinutý a netrénovaný Lorienčan sa premení spočiatku len v teplej vode (teplá sa myslí nad bod mrazu), v studenej jeho koža zostane nezmenená. Tým pádom nedokáže vo vode ani dýchať, ani nič z ostatných výhod. Deti sa to učia časom, na Loriene je prevažne teplá voda, kým príde zima, ich schopnosti sú dostatočné aby mohli plávať aj v studenej.

Obyvatelia Lorienu sú voči iným nedôverčivý, boja sa ich a nechcú ich poznať. Inak majú rôzne charakterové vlastnosti, no medzi sebou sú priateľský (aspoň väčšina).
Majú vyvinutejšie zmysli, hlavne sluch a zrak.

Panovníci a významný obyvatelia

Planéte vládne kráľovská rodina. Lorienské mesto je ale veľké, preto je rozdelené na sedem častí, pričom o jednotlivé časti sa starajú určené vysokopostavené rodiny, informujúce kráľovskú rodinu o tom, čo sa tam deje.

Schopnosti
Hneď na začiatku upozorňujem, že nechcem vidieť v rámci RPG nijaké prehnané činy, surovo budem upravovať príspevky ak tam niečo také uvidím.
Ovládanie vody. Túto moc nemá HOCIKTO.
1. Má ju kráľovská rodina ALE vyžaduje si to prax! 20 ročný lorien nedokáže to čo 60 ročný kráľ.
2. Nejde o nejaké brutálne ovládanie vody, no tí šikovný čo spĺňajú podmienku jedna, môžu z vody vytvárať rôzne úkazy (napríklad z molekúl vody vytvoria dajme tomu koňa...)
3. Obyčajný loriančania si dokážu vytvoriť takéto úkazy tiež, no iba malé, nad dlaňou.
4. Schopnosti sa musia trénovať, tí čo tomu venujú skutočnú pozornosť dokážu nejaké tie finty, ale samotný element ako taký nemôžu ovládnuť.
Takže opakujem. NIJAKÉ PODIVNÉ HRY NECHCEM VIDIEŤ. SCHOPNSOTI MAJÚ LEN ČLENOVIA KRÁĽOVSKEJ RODINY A RODÍN, KTORÉ VEDÚ JEDNOTLIVÉ ÚSEKY MESTA!!!

Aura
Každý Lorienčan má tmavomodrú auru, len členovia kráľovskej rodiny majú tyrkysovomodrú.

Iné

• Sme pod vodou, takže tam asi ťažko nájdete kone, kravy, ovce a podobne...možno tam niekto nejakého má, ale nie je to normálne...
• Domy nie sú ošarpané, ani väznice či iné nie prívetivé miesta nevyzerajú zle. Nemajú mreže, väzenie funguje na inom princípe, aspoň to pre iné rasy. Dverami je prúd vody, cez ktorý sa nikomu mimo Lorienčanom nepodarí prejsť, teda ak ten prúd niekto z domácej rasy nezruší.
• Pohreb – obrad sa vykonáva na súži. Telo pozostalého sa premení na prach, vloží do uzavretej mušle a odnesie do podmorskej jaskyne, svätyne mŕtvych.
• Deti sa v škole sa neučia o ničom, čo je mimo ich planéty. Učia sa o histórií ich planéty, panovníkoch, matematiku, chémiu, fyziku, všetko čo sa dá o vode, ako ovládať svoju moc a mnoho iného.
• Nijaké dopravné prostriedky nemajú
• Nebýva im zle od žalúdka
• Tehotenstvo trvá 5 mesiacov
• Tí trénovaní, nejajú problom s prezliekaním prípadného mokrého šatstva. Vyjdú z vody suchí.


Nápady, pripomienky do pošty, ešte sa to bude dopĺňať.
Lorienčania.
Nebolo by zlé napíasť návhry čo nosia oblečené, čo jedia a podobne.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Všeobecne o stránke
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: Iné :: "Telarionské smetisko"-
Prejdi na: