RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG

InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Rubrika: Kútik pre mužov

Goto down 
AutorSpráva
Nobodys Home
Moderátor/ka

Female
Počet príspevkov : 434
Rasa : Arathi
Vek postavy : 32 rokov

OdoslaťPredmet: Rubrika: Kútik pre mužov   Pi marec 27 2009, 23:39

Naposledy upravil Nobodys Home dňa St júl 21 2010, 12:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Thomas Lerm
Princ

Male
Počet príspevkov : 448
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 28 rokov. 21.4.
Povolanie : princ

OdoslaťPredmet: Re: Rubrika: Kútik pre mužov   So marec 28 2009, 08:20

Ahoj Noby,
mám taký dosť vážny problém. Nebudem sa predstavovať ani nič podobné, no žijem vo vysokých kruhoch, preto si vlastne nemôžem dovoliť nijaké škandály. Istú časť života som prežil preč, no a počas toho času som splodil dieťa. Nevedel som o tom, kým ma tá žena nevyhľadal že umiera. Teraz jej lekári dali asi posledný týždeň, možno dva života, no a naše dieťa o tom nevie. Netuším ako sa mám zachovať, či mu to povedať, alebo to nechať tak, veď sa to dozvie. Okrem toho nemám nijaké skúsenosti s deťmi, po jej smrti sa o neho budem starať ja, nevadí mi to čo vypukne v novinách a rádiách, no skôr to čo bude s dieťaťom. Okrem toho som to zatajoval pred ženou, s ktorou som mal vzťah a už niekoľko mesiacov som ju nevidel. Chcel som sa s ňou porozprávať počas Silvestra, no nakoniec som to nechal tak. Nemám tušenia či mám za ňou vôbec chodiť...
poslucháč XY
Návrat hore Goto down
Nobodys Home
Moderátor/ka

Female

OdoslaťPredmet: Re: Rubrika: Kútik pre mužov   So marec 28 2009, 08:54

Drahý poslucháš XY,
podľa Tvojich slov usudzujem, že si sa ocitol v poriadnej kaši. V prvom rade Ti musím povedať, aby si sa upokojil a pozrel sa na situáciu z inej perspektívy. Mal by si v posledných chvíľach života stáť pri žene, ktorá umiera. Byť jej oporou a ukázať jej, že život s malým bez nej zvládnete, aj keď zaručene bude obom chýbať.

V inej situácii by som Ti navrhla, aby si si zohnal opatrovateľku, ktorá by Ti pomohla, ale v tomto prípade si nie som istá, či by to bolo naozaj dobré riešenie. S malým si zameškal mnoho rokov, čo ste neboli spolu a preto by som Ti radila, aby si sa mu denno-denne venoval. Neviem v akej vekovej hranici dieťa je, ale pokiaľ nechodí do školy, tak by si s ním mal tráviť čo najviac času. Prečítaj si literatúru ako sa starať o dieťa, ale nato prídeš sám čo je potrebné. Dieťa nie je robot, aby si naň potreboval manuál. Všetko je vo vnútri Teba.
Na otázku či máš synovi povedať, že jeho matka umiera, si myslím že by si ho mal nato nejako pripraviť. Povedať mu frázy typu=mamička sa rozplynie do atmosféry a bude všade s nami a bude na nás dávať pozor. Nepovedať mu to priamo, ale nejako obrazne. Dieťa to tak lepšie pochopí, lebo deti majú veľkú fantáziu a nekonečnú predstavivosť. A dieťaťu bude treba vysvetliť prečo je taký záujem o neho a Teba po tom, čo vyhlásiš, že máš syna.

Žene, ktorej si všetko zatajil, by si mal určite veci vysvetliť. Prečo si tak konal a čo sa stalo. Ale teraz ostaň pri umierajúcej. Tá druhá žena Ti neutečie.

Prajem veľa šťastia a potom sa ozvi ako si dopadol
Noby
Návrat hore Goto down
Cassian Scrad
Kapitán lode

Male
Počet príspevkov : 936
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 30 rokov
Povolanie : kapitán Thanatosu

OdoslaťPredmet: Re: Rubrika: Kútik pre mužov   So marec 28 2009, 18:16

Milá Noby,
hneď na začiatok tohto listu sa musím priznať, že takýto spôsob získavania informácií nie je môj štýl, ale mám tehotnú manželku a žiadna kniha mi nevie dať dostatočnú odpoveď na moju otázku. Vy ako ženy by Ste však mohli.
Myslíte, že je dobré ak sa muž zúčastní pôrodu? A ak z nejakého dôvodu nie tak čo by mal muž robiť dovtedy kým sa jeho potomok nenarodí, aby sa celkom nezbláznil od strachu?
Za Vašu odpoveď vopred ďakujem

s úctivým pozdravom Kapitán S.
Návrat hore Goto down
Nobodys Home
Moderátor/ka

Female

OdoslaťPredmet: Re: Rubrika: Kútik pre mužov   Ne marec 29 2009, 10:57

Drahý Kapitán,
určite ste už postrehli, že tehotenstvo je jednoznačne jedna z najkrajších vecí zo života mimozemšťana. Je to proces, ktorý dáva život niekomu, kto má Vaše a manželkyne gény. Je to to najkrajšie čo môžete darovať nielen sebe, ale aj svojej žene. Myslím si, že o tom, či máte byť pri pôrode, by ste sa najprv o tom mali so ženou porozprávať. Či si praje aby ste tam boli, alebo to nechá len na Vás. Osobne, keby som bola muž, chcela by som byť pri pôrode mojich detí. Je to zážitok, ktorým sa môžete pochváliť, že ste ho naozaj zažili, že ste držali Vaše malé v rukách keď len pred malou chvíľou sa narodilo. Možno to je desivý pohľad, ale je to sučasťou života. A predstavte si tie bolesti aké žena pritom zažíva. Potrebuje predsa pri sebe oporu, niekoho kto jej povie láskyplné slová, kto jej povie že je na ňu pyšný, či ako moc ju miluje. Nemyslíte si, že by ste si takúto príležitosť naozaj nemali nechať utiecť?
No ak by sa náhodou stane, že nepôjdete, myslím že bude dobré, ak budete neustále ako sa to povie na dráte, až ste ten prvý čo sa to dozvie. Pustite si hudbu, uvoľnite sa, alebo popýtajte niekoho nech Vám robí spoločnosť. To naozaj všetko závisí od toho aký ste povahovo. Jednému vyhovie to, druhému zas ono.
Držím Vám prsty a nech sa Vám narodí krásne dieťatko.
Noby
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Rubrika: Kútik pre mužov   

Návrat hore Goto down

Rubrika: Kútik pre mužov
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: Rádio Shousetsuka-
Prejdi na: