RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 
 

 Caffeé Latte, 15.4.07, Nebude všetko ružové

Goto down 
AutorSpráva
Alexandra Ling Xiaoyu
Psychológ, lekárka
avatar

Female
Počet príspevkov : 1149
Rasa : človek :)
Vek postavy : 23.2. 23 rokov

OdoslaťPredmet: Caffeé Latte, 15.4.07, Nebude všetko ružové   Po apríl 16 2007, 12:08

Že nebude všetko ružové... áno, to si myslela minule. Ale teraz? Ak je opakom bielej čierna a opakom ružovej petrolejovo zelená, vedela, že všetko bude načisto petrolejovo zelené. Že bolia nohy! Nahnevalo ju to. Aj keď je tá Melian, či ako sa predstavila, princezná planéty, nemalo by to znamenať, že človek si v jej prítomnosti nemôže ani sadnúť... bohužiaľ to tu očividne znamenalo. Ale zato ju nemuseli posielať hore na strom, na ktorom mala zostať až kým sa neospravedlní! Akurát, že na niečo nemysleli. Ona, Caffeé, bola dosť tvrdohlavá... a keďže nevidela dôvod, pre ktorý by sa mala ospravedlniť, bola rozhodnutá zostať na strome. Len nevedela, ako dlho jej to vydrží...
Prvý deň ju to nehnevalo až tak, pretože si myslela, že sa snáď nejako dostane dolu, buď to ju princezná pustí dole, alebo sa snáď prešmykne preč. No aj v noci stáli pri „jej“ strome strážcovia. Alebo minimálne jeden. Na druhý deň si už bola istá, že princezná neustúpi. To bol trochu problém, lebo ako povedala princezná, šišky na strome boli jedovaté... aj tak ich začala lúpať, viac menej z trucu a tvárila sa, že ich je. V skutočnosti iba žula „šupiny“ potom ich vypľúvala, kým jadierka si dávala do vrecka. Väčší problém bol z vodou. Jediným zdrojom boli očividne ihličky stromu, tak ich teda zopár poodtŕhala, no ani ich žmýkaním nedostala veľa vody. Denne tak možno za pol pohára. Vedela, že na strome vydrží ešte tak tri dni. Maximálne štyri – na konári sa totiž spalo dosť nepohodlne. Ani preto však neustúpila v svojej tvrdohlavosti – ignorovala všetky ponuky zdola, ktoré spočívali poväčšine v tom, že ak sa ospravedlní, pustia ju dolu a dostane tanier večere. Keď sa zhovárali lekárka a princezná o nejakom jedle, stislo jej žalúdok, no vydržala to.
Pomaly však začala chápať princeznú. Tvrdá planéta, tvrdý poriadok, tvrdá disciplína... a jedno hlúpe dievčisko, ktoré si sadne v prítomnosti princeznej. Čo iné vlastne mohla Melian urobiť? Ale bolo zaujímavé, že neustúpila. Tvrdohlavá ako mulica... zaznel jej v mysli výrok istej vychovávateľky ešte z Anglicka. V duchu sa zasmiala. Ďalší človek, na ktorého tento výrok sedí... čosi majú naozaj s Mel (v duchu ju tak začala nazývať – ani si to neuvedomila) spoločné.
Kým trval jej pobyt na strome, stala sa jedna zaujímavá vec. Caffeé nakukla jedného dňa dolu... a uvidela Waltera. Waltera poznala ešte zo Zeme, z mesta z ktorého pochádzala. Mal to šťastie a nebýval v tom istom zariadení ako ona. Zopár krát ho stretla, poznala jeho meno a prehodili spolu asi desať rozhovorov. Asi dosť na to, aby vedel, aká je tvrdohlavá, lebo keď sa lekárky spýtal, že kedy môže zísť ona, Caffeé, dolu, a lekárka povedala, že až keď sa ospravedlní, odpovedal, že to bude trvať dlho.
V piatok bol už štvrtý deň jej pobytu na strome. Caffeé sa krútila hlava a viackrát len-len nespadla dole. No aj napriek tomu si trochu „zacvičila“ – spravila zopár otáčok na strome, aj keď sa pri jednej musela zachytiť, vyšplhala sa o konár vyššie a zas nižšie... neskôr sa jej to zišlo. A to preto, že o chvíľku vyšla do dvora princezná. Caffeé si potichu odfrkla. Neverila, že by ju princezná chcela pustiť a preto si myslela, že ju zas chce provokovať. No namiesto toho jej len povedala, aby okamžite zliezla dolu. Caffeé skoro spadla zo stromu, no namiesto toho, aby spravila čo jej kázali iba nadvihla jedno obočie a pohodlne si sadla opierajúc sa o kmeň. Potom sa však stalo čosi absolútne neočakávané. Mel priložila ruku na kmeň stromu a ten začal dunieť. Potom aj trochu blednúť... Caffeé sa prešmykla o pár konárov nižšie. Strom zas zbledol a Caffeé sa prešmykla zas nižšie, a to na strane, na ktorej by ju prakticky nik nemohol vidieť, pretože bola schovaná za stromom... keby strom nebledol. Našťastie sa zdalo, že sa na ňu nik priveľmi nesústredí, ľudia i mimozemšťania boli, ako sa zdalo, naplno zabratí pozorovaním Mel. Strom takmer úplne vybledol, práve keď sa Caffeé dostala na posledný konár nad zemou. Odrazila sa z neho a zoskočila. Strom sa premenil na modrú hmlu, z ktorej Mel čosi vzala. Bolo to malé a modré, no z miesta, na ktorom Caffeé stála, sa nedalo zistiť čo to je.
Ako náhle zistili, že Caffeé tam je, poslali ju navečerať sa a potom umývať riady. Keď doumývala, poslali ju do nejakej prednáškovej miestnosti, kde im doktorka Alex (zastupovala Mel, ktorá vraj nebola prítomná) povedala stručnú históriu planéty. Odmietla však prezradiť, prečo tu sú... len nadškrtla čosi o nejakom výcviku, ktorým musia všetci prejsť. Potom ich poslala do telocvične. Bolo to prvé miesto, kde sa Caffeé cítila aspoň trochu lepšie. Poliezla si po lane, pohojdala sa ako malé dieťa a potom sa zošmykla nižšie.
Zoznámila sa s nejakou novou väzenkyňou, Sárou z Írska a videla ešte aj nejakú inú... toho dňa jej bolo už bolo lepšie, pomyslela si, že to možno preto, že tu nie je Mel. Potom sa však sama nad sebou zamračila. Zistila, že Mel si nejakým spôsobom získala u nej úctu... nie všetko bolo petrolejovo zelené.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://gyro.slovakforum.net
 
Caffeé Latte, 15.4.07, Nebude všetko ružové
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: Iné :: RPG práce-
Prejdi na: