RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 
 

 4. číslo - Apríl

Goto down 
AutorSpráva
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 16:49

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 16:52

Sexi chlap na plese?
Zbadali ste fotku a prikývli ste? Aj vy ste ho tam videli a podlamovali sa vám kolená? Verte mi, chápem vás. Chlap, akého nestretávate na každom kroku. Položili ste si otázku čo robí na plese, ku komu patrí, či je z významnej rodiny, herec, prachatý podnikateľ? Nešli ste sa ho spýtať lebo tam mal nejaký mladú kočku (to nič, aj ja jej závidím)? Hej, chápem vaše kývanie hlavou, ťažko by ste ju od neho dostali, veď by aj bola naivná nechať ho tam samého. Taký kus...

...no stop naším predstavám, lebo prejdeme k detailom a mňa vykopnú z redakcie (chápete, oni nechcú aby som tu rozoberala sexi zadky, ktoré by sme si najradšej vystavili na poličku a každý deň hladkali...áno...psst ja viem že aj iné...)...no ale ako som písala, prejdime k veci.

Možno budete šokované a možno by ste sa aj potešili, no tento mladý muž, (možno ani nie je taký mladý...) je robot, teda android. Kus kovu. Žiadna krv, žiadne kosti, žiadne srdce (hlavne že má TO dole no nie?). Tak čo tam robí? A či to tej mladej slečinke nevadí? Predsa len, ako fotka ukazuje, prežívali taj pekné chvíľky...(ale zase, nedivme sa jej, možnože nemá hormóny, no je to pekný vibrátor vo forme chlapa...)

...no zase sme mimo. Takže, je to android z vesmírnej lode Thanatos, ktorú velí známi kapitán Cassian Dorian Scrad. Podľa našich informácií, tento skvost vytvoril hlavný technik Lee Monegen, ktorý by si nepochybne zaslúžil nejaké ocenenie. (minimálne za ten jeho vzhľad). Pomáhala mu aj jeho priateľka (s ktorou sa počas plesu zjavne pohádal, aj keď to je už o inom...ale čítajte nižšie...my vieme všetko), lekárka, ktorá sa starala zjavne o tú...ehm...zaujímavú časť tela (tú ktorú by sme asi chceli vidieť...áno, stále závidím jeho ryšavej priateľke).

No, takže dámy, ako vidíte, nie každé super telo skrýva aj niečo iné ako kov a to doslovne. Jeho mladej spoločníčke to viditeľne nevadilo a aj keď sme sa s ňou skúšali porozprávať, odmietla.Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 16:55

Niečo z politiky...tajná dohoda?

Ples. Miesto pre zábavu? Spoznávanie nových ľudí? Pre niektorých aj práca a povinnosti. Princovia, dvaja novoobjavení bratia sa nestretávajú, jeden druhému sa vyhýbajú a predsa, počas plesu sa zašili do jednej z izieb. Čo sa udialo za dverami nikto nevie, no výsledok bol jasný. Obaja vyšli pokojne, bez modrín, šrámov či monokla...obaja boli zamyslený, no o týždeň vyrazila loď Telarionu na prieskum vesmíru. Informácie čo hľadá nie sú známe, no podarilo sa nám zistiť, že je tam známa špecialistka, vedkyňa Szania Lanchestrova, ktorá sa zaoberá životným prostredím, baktériami a podobne. Na čo potrebujú práve vedkyňu nevieme, no nepochybne to súvisí s tajnými informáciami, ktoré nám nikto nechce poskytnúť. No predpokladá sa, že to nie je nebezpečná výprava, pretože kapitán by nevystavil svoju tehotnú manželku riziku. Tá cestuje tehotná (skoro piaty mesiac) s ním, takže to asi nebude nič náročné.

Škandály a škandáliky na plese

Ples sa ako vždy nezaobišiel bez prešľapov. Začalo do bitkou dvoch pilotov z Thanatosu (kapitán si asi nevie dať rady so zamestnancami) o pekný červenovlasú ženu. Čo sa presne udialo asi nikto nevie, no padali rany zo všetkých strán. Vynára sa teda otázka, či sa takto správajú aj počas práci na lodi...takýto muži sa dostali na tú dokonalú loď s precíznym výberom?

No a to už ani nevravíme o osobnej lekárke princa Yagamiho. Tá sa naozaj vie odviazať, no nie na práve vhodných miestach. Ona a jej priateľka, ktorú možno v ten deň ani len nepoznala, si zatancovali naozaj krásne číslo na stoloch v hale. Predviedli mužskému osadenstvu ukážkový striptíz ako z erotického podniku, dokonca nezabudli na poriadny francuzák. Až dvaja mladý muži (lekár Eliot Rower a známy herec Jordan Jaime Diez) ich dávali dole a každý z nich si mladú ženu odviedol preč.

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 16:58

Pokus o vraždu známeho herca


Známeho herca Jordana Jaimena Dieza večer plesu niekto skúsil zabiť. Neodniesol si to ale on, ale jeho priateľka, ktorá sa v ten večer dobre zabávala. Našťastie všetci vyviazli bez vážnych zranení, no útočníka sa nepodarilo chytiť. Dôvody sú nejasné, no ale polícia sa ani nečuduje. Závisť je dobrý dôvod, aspoň pre zločincov. Bohatý, úspešný a obletovaný muž...

Milionárov brat stále na úteku

Ani brat úspešného milionára sa nenašiel. Stále je na úteku, nikto ho nevidel, nikto o ňom nič nepočul. Aj vám sa zdá, že okolo nás je čoraz viac zločinu a nikto s tým nič nerobí?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 17:00

Rozhovor s Yuki Yamihoshi


Kto by ju nepoznal, aspoň po posledných mesiacoch. Často vídaná v spoločnosti princa Thomasa Lerma, osobná asistentka princa Yagamiho. Na naše prekvapenie prijala pozvanie a odpovedala nám na pár otázok o práci, o o súkromí.

1.Už dlhé roky pracujete u princa Yagamiho, je naozaj taký ľadový ako pred všetkými vyzerá?

Raito je možno navonok ľadový, a nie je pochýb, že sa tak aj k väčšine správa, no sú ľudia, ktorých si cení, alebo preňho niečo znamenajú a k tým dokáže byť aj milý. Chce si jednoducho udržiavať odstup od iných a tak si chrániť svoje súkromie. Má na to právo...

2. Ako ste sa k princovi dostali? Musí byť asi dosť náročný pri výbere zamestnancov...
Dostala som sa k nemu hneď po tom, čo ma uniesli zo Zeme. Už si ani dobre nepamätám, ako to presne bolo. Či si ma vyhliadol on sám, či ma niekto odporúčal, alebo to bola len náhoda. Nikdy som sa ho na to nepýtala, ale čo sa týka zamestnancov, naozaj vie byť dosť náročný.

3. Chýba Vám niekedy Zem? A koľko to už pracujete u princa?
Pracujem preňho už vyše šiestich rokov a práca u Raita znamenala pre mňa nový začiatok. Môj život na Zemi bol úplne o niečom inom ako tu. Sú určité veci, ktoré mi chýbajú, no sú aj také, ktoré som rada zanechala. Každopádne, už by som sa na Zem asi nevrátila.

4. Pre väčšinu obyvateľstva bolo šokujúce, keď sa princ oženil. Teraz už má aj malého syna, zmenilo sa niečo odkedy sa oženil? Čo hovoríte na jeho mladú manželku? Niektorí tvrdia, že jej ide len o peniaze, iní sa prikláňajú k citom...čo si o tom myslíte vy? Predpokladám, že jeho manželku poznáte...
Koľko takých ako je on zmenil jediný okamih v ich živote? Mnohých, len tí možno neboli v záujme médii. Raitovi sa to stalo taktiež. Stretol ženu, ktorá ho zmenila a ktorá preňho veľa znamená. Poznám jeho manželku už zo Zeme, aj keď sme neboli priateľky, nedokážem presne povedať, o čo jej ide. No odkedy je Raito s ňou, je konečne šťastný a dúfam, že to tak ostane i naďalej...

5. Myslím, že od práce by sme mohli prejsť k niečomu, čo asi zaujíma čitateľov viac. V posledných mesiacoch sa veľa hovorilo o Vašom vzťahu s princom Lermom. Ako ste sa s ním zoznámili?
Bolo to pred necelým rokom na medziplanetárnom plese StarRally Night.

6. A aký vzťah s princom udržiavate?
Myslím, že to je len naša osobná zaležitosť...

7. Takéto vyhýbavé odpovede väčšinou používajú milenci, poviete nám aspoň či vášmu nadriadenému neprekáža váš vzťah s princom inej planéty?
Ak si to myslíte, je to len vaša vec. Nevyhýbam sa odpovediam, len vám k tomu nemám čo dodať.
Nuž, Raito nie je z Thomasa moc nadšený, ale čo s tým narobím?

8. Ešte jedna otázka k princovi Lermovi. V poslednom čase Vás už spolu moc nevidieť, aj na plese ste boli každý sám...pohádali ste sa?
Myslím, že hádka je moc silné slovo, skôr ide len o nejaké nezhody.

9. Predpokladám že ani o tých nám nič neprezradíte...
Nemám na to jediný dôvod...

10. No tak na záver, by ste nám mohli prezradiť aspoň nejakú pikošku z paláca, či zo života niekoho známeho, predsa len sa pohybujete v dosť vysokých kruhoch...
Neviem o ničom, čo by vás mohlo zaujímať. Ale čo tak tajná svadba Raitovej chovankyne?

11. Nás zaujíma kadečo, no napríklad aj táto svadba. Čo nám k nej prezradíte?
Neviem vám k tomu povedať nič bližšie. Nezúčastnila som sa jej, no Tessa sa vydávala za kapitána vesmírnej lode Thanatos.

12. Áno, už na plese mala prstienok na ruke. Podľa nových informácií je na lodi na nejakej misii a je tehotná. Neviete náhodu čo čaká? Vychádzate s ňou dobre? A vlastne, čo kapitán Scrad hľadá už niekoľko mesiacov vo vesmíre?
Žiaľ o tomto vám veľa nepoviem, takmer vôbec sa s nimi nestíkam. No Raito ma informoval o tom, že Tessa čaká dvojčatá.

No to už je všetko, som rada že ste nám odpovedali na otázky a prajem Vám krásny zvyšok dňa.


Akú hádku mala s princom si môžeme len domýšľať, no asi to neboli „len nejaké nezhody“, keďže ich spolu už nevídať. Princ Lerm sa na plese objavil, chvíľu pobudol a odišiel. Slečna Yamihoshi bola na plese s nejakým iným mužom, takže nezhody...budú väčšie...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 17:03

Real life – Anoella


V tejto rubrike sa budeme venovať skutočným ľuďom, nie fiktívnym postavám. Anoelle ďakujem za ochotu spolupracovať a prinášam Vám rozhovor, ktorý medzi nami prebehol.

Real life


1. No tak nám o sebe niečo prezraď, nejaké tie základné informácie, krstné meno, vek, z kade si a hocičo čo ťa napadne Smile
Nič extra... moje meno je Anna, vek je 14(zdá sa že som najmladšia:() a bývam vo veľkom dome žltej farby ktorý má asi 112 rokov. Na začiatok asi toľko;)

2. Čítaš knihy? (ak áno, aké.)
Čítam veľa kníh, som druhá v triede ktorá najviac číta a so spolužiakom niekedy súperíme. On prečítal 60 či 70 kníh za jeden školský rok čo ma dosť štve... ale to je ten krutý svet:D Veľmi som sa sklamala v Harry Potter sedmičke a v Rowlingovej, od tej doby sa ani nepozriem na poličku kde sú Harry Potter knihy. Teraz plánujem prečítať všetky detektívky v dome, hlavne detektívky od Agatha Christie, vždy som ju obdivovala a aj obdivujem. Na leto si plánujem požičať hromadu kníh z knižnice...

3. Obľúbený film alebo seriál?
Nijaký nemám, to sa vždy mení lebo vždy vidím niečo lepšie či horšie. Nemám veľmi v láske niektoré Americké filmy, teda presnejšie Americké romantické komédie. Niektoré sa mi zdajú prehnané a moja mama ich kupuje ako šialená, doma ich nimi máme preplnené dve poličky... Veľakrát sa mi stalo že som sa vo filmoch sklamala. Niektoré z nich boli také že boli na ne skvelé reklamy a mali skvelú hudbu ale keď si to človek pozrie tak zistí že je to vlastne o ničom. Ale sem tam sa nájde film ktorý upúta moju pozornosť...

4. Máš priateľa alebo nejaký na obzore? (angel face)
Nie nemám ale nie som z toho vôbec smutná. Nie som ten romantický typ. Ale za to dúfam že nebudem nejaká stará babička ktorá pečie koláčiky .

5. Obľúbené jedlo?
Ani žiadne obľúbené jedlo nemám, ja vlastne nič obľúbené nemám. Zjem všetko čo sa doma navarí(teda skoro všetko:D). Ale to, čo by som chcela zjesť ja neviem, trebás niekoľko hodín pre mojou smrťou, tak to by bola ozajstná pizza. Pizza s chrumkavým testom to by bolo úžasné a je úžasné si predstaviť ako sa tá lahodná chuť šunky, syra a všeličoho iného na pizze, rozplinie v ústach. A to čo by som rada ochutnala je sushi, som veľmi zvedavá na jeho chuť...

6. Na akú školu chodíš, alebo na akú by si chcela ísť?
Chodím na školu s vyučovacím jazykom maďarským. Je to základná škola spojená z gymnáziom. Je to pekná budova ale chodia do nej nie zrovna najnormálnejší a najmylší ľudia. Napríklad môj učiteľ zemepisu. Je to agresívny človek ktorý keď sa naštve začne z ničoho nič kričať na študentov. A riaditeľ ignoruje čo sa deje v škole a má toho najhoršieho zástupcu na svete. Ten zástupca nás učí slovenský jazyk a každý ho nenávidí ale on si toho nevšíma. Len sedí vo svojej kancelárii preplnenej nábytkom a čaká kedy bude riaditeľom on. Tak do takejto školy chodím, ale nie zrovna do najhoršiej. Veď akému dieťaťu sa páči nejaká škola?

No a teraz niečo o Gyro Smile


1. Čo tvoje meno pre postavu. Ako si si ju vymyslela?
Meno Anoella ma len tak napadlo z ničoho nič. Pred tým než som sem prišla vymyslela som malý príbeh kde sa takto volá hlavná postava, jedna detektívka ktorá vyšetruje vraždy. A tak som si povedala: Prečo nie? Budem sa volať Anoella. A tak som vyplnila kolonku kde som mala napísať svoje vymyslené meno...

2. Ako si sa dostala na Gyro?
To bolo tak že som surfovala na internete a zaregistrovala som sa na jednu stránku čo sa mi stáva keď sa nudím a na internete nič zaujímavé nie je. Tá stránka mala spriatelené stránky a tak som si ich pozerala. Jedna z tých stránok bola Gyro a navštívila som ju. Tak som sa sem dostala a som tu dodnes.

3. Od tých prvých RPG (bomby a tak Very Happy) si sa výrazne zlepšila. Čo ti k tomu pomohlo?
Pomohla mi kniha od Lucy Maud Montgomery Anna zo Zeleného domu. Radím ju prečítať každému kto sa chce výrazne lepšiť v RPG. Obrovská fantázia Anni ma tak očarila že vďaka knihe som sa naučila podobne myslieť ako ona. Začala som si vymýšlať všeliaké veci ako príbehy, krátke poviedky a podobne. A tak, vďaka tej knihe som sa zlepšila...

4. Máš nejakú obľúbenú alebo neobľúbenú postavu?
Nooo...Neobľúbenú nemám ale obdivovala som príspevky Shiroi a Yuki, strašne rada som sa do nich začítala. Obdivovala som to ako vedeli opísať všetky veci, pocity a udalosti. A aj na väčšine užívateľov tejto stránky práve toto obdivujem.

5. Čítaš len deje ktoré sa týkajú tvojej postavy, alebo aj iné? (ak áno, o ktorých postavách?)
Zvyknem si prečítať to čo sa deje na vesmírnej ľodi a na planéte Lorien. Vlastne skoro všetky nové príspevky.

6. Neviem či si postrehla, ale kopa postáv (skoro všetky Very Happy) hrajú aj také..no povedzme úchylné rpg...chcela by si sa aj ty nejakú takú zahrať? Nehanbila by si sa? Chcela by si Anoelle nájsť priateľa?
Eeee... no ani neviem. Anoellu som si predstavovala ako ženu ktorá sa naučila byť sama a neznáša keď musí niekoho žiadať o pomoc(čo neznášam aj ja). Ale raz by som si to mohla vyskúšať... Vlastne prečo nie?

7. Ešte ma dačo napadlo ja si pamätám ako si kedysi hrala dačo romantické s Cassom nevadí ti že sa oženil?
Mne nie ale Anoella to nevie že sa oženil, ale neroztrhá ho na kúsky sľubujem (nevinný úsmev).
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 17:06

Skutočný život nájomného vraha


1. Ako si sa dostal k svojej práci?
Mohlo by sa zdať, že k takémuto druhu práce sa človek dostane len veľmi ťažko. Opak je však pravdou a ja sám som sa nemusel nijako veľmi snažiť, aby som sa dostal na šikmú plochu. Vyrastal som ako sirota bez rodičov v jednom z nespočetného množstva detských domovov na Zemi. No predtým ako som dovŕšil šesť rokov prišiel do domova jeden muž ( nebudem ho menovať, pretože si sám nie som istý jeho pravou totožnosťou) a ten si ma adoptoval. V týchto časoch nie je vôbec zložité urobiť to, ale podstatný je fakt, že ten muž, nazvime ho pán Z, zo mňa vychoval to, čím som bol dlhé roky.

2. Mávaš výčitky svedomia, alebo si ich mával?
Prešiel som špeciálnym tréningom. Bojové umenia, narábanie takmer so všetkými druhmi zbraní, zlodejstvo... to boli moje predmety ak by som svoj výcvik mal nazvať školou. A niekto kto dennodenne vidí, že zákony sa daj porušiť bez toho, aby ho za to stihol trest, že je možné zabiť človeka a neobávať sa pomyselnej hrozby menom väzenie či trest smrti sa predsa nebude trápiť tým čo by bolo keby. Kým som bol / zamyslí sa akoby hľadal správne slová / ešte v aktívnej službe nemal som výčitky svedomia. Vtĺkali mi do hlavy, že zabijak ich nemôže mať inak ho to zničí. Vy ste už niekedy počuli o nájomnom vrahovi, ktorého vždy po vražde prepadli výčitky svedomia? / zasmeje sa no akosi neveselo, ironicky/

3. Zabil si niekedy dieťa alebo ženu?
Objednávky na všetky vraždy som v prvých rokoch svojej „ kariéry“ prijímal cez sprostredkovateľa, teda cez pána Z. Neskôr som sa v podsvetí stal dosť známym na to, aby ma klienti vyhľadali aj sami. Netajím, že medzi objednávkami boli aj ženy, ale nikdy nie deti. Dalo by sa povedať, že toto je môj osobný podpis.

4. Kto bola tvoja prvá obeť?
Pamätám sa na neho veľmi presne. Na moju prvú vraždu mi chcel dať pán Z dostatočnú motiváciu takže pre mňa vybral muža z dosť vysokej vrstvy na to, aby sa mu prepiekli aj také veci ako bol obchod s bielym mäsom či s deťmi. Striehol som na neho v jednom z jeho pajzlov až do záverečnej a na záver sa s ním trochu pohral. Polícia má doteraz problém nájsť všetky časti jeho tela. Myslím, že práve na túto svoju prvú prácičku som na seba v celej svojej kariére asi najviac hrdý. / oči sa mu kruto zalesknú keď sa na krátky okamih vráti do minulosti/

5. Mal si možnosť počas práce nájomného vraha na nejaké vzťahy? A je to vôbec možné?
/ smiech / Možno to nebol ten typ vzťahov, ktoré tak úzkoprso preferuje spoločnosť, ale áno, mal som čas na „vzťahy“. Nikdy mi však nevydržali na viac ako na jednu či pár nocí aj keď núdzu o ne som naozaj nemal Čudovali by ste sa koľko chtivých mladých slečien láka predstava noci s niekým nebezpečným. Boli to zväčša unudené slečinky z vyšších kruhov, ktoré už mali po krk kázania svojich rodičov, a tak sa rozhodli pre trochu vzrušenia. A čo môže byť ešte vzrušujúcejšie ako prežiť vášnivú noc s vrahom? / sprisahanecky žmurkne a opäť sa pobavene rozosmeje/

6. Čo ťa zmenilo, keď si s tým prestal?
Zmenila ma skutočnosť, že sa v mojom živote objavil niekto kto mi ukázal cestu k strateným citom. Bolo to ako prebudenie. Ako keď snívate jednu z tých strašných nočných môr, ktorá vás po prebudení desí ešte viac ako v spánku lebo zistíte, že bola skutočná. Vtedy prišli prvé výčitky svedomia a hodnotenie môjho doterajšieho spôsobu života. Keby som mal povedať, čo ma zmenilo, povedal by som, že to bola láska.


7. Bál si sa niekedy? Či ťa chytia alebo ti ublížia „kolegovia“.
Som len človek. / pozrie sa na redaktorku mimozemšťanku a významne nadvihne obočie s miernym úškrnom / Niekto sa bojí už vtedy keď pozerá horory o pol noci. Ja som v jednom z nich bol každú noc. Časom človek otupí, ale nestratí ostražitosť. Rovnaká ostražitosť platí aj pre konkurenčných zabijakov. Neradi si fušujeme jeden druhému do roboty. Všetky presne premyslené plány a dlhá prípravy by tak vyšli celkom nazmar.

8. Platil vás dobre?
/ smiech / Za koľko peňazí by ste niekoho zabili vy? Môžete povedať, že toľko peňazí neexistuje, ale ja by som zobral do ruky pero a na šek si vypísal niekoľkomiestnu sumu. Rozhodne je to práca, pri ktorej si človek môže dovoliť veľa pekných vecí.

9. Stretli ste sa niekedy s rodinou svojej obete?
Nikdy. Nie je žiaduce vytvárať si vzťahy k rodine svojej obete. Mohlo by ma to zničiť. Alebo naopak donútiť k tomu, aby som sa ako svedkov zbavil aj ich. A to by bolo niekoľko zbytočne vyhasnutých životov, za ktoré by som ani nedostal zaplatené. Presne takto by som to povedal keby ste ma stretli pred niekoľkými rokmi. Lenže to by som potom musel zabiť aj vás. / zažartuje pobavene /

10. Chcete (alebo už máte)si po tom čo ste všetko urobili založiť rodinu?
Možno sa budete čudovať kde sa vo mne berie tá opovážlivosť ešte niečo žiadať od života keď som ho toľkých ľudí chladnokrvne zbavil, ale pravdou je, že jedinou nádejou na polepšenie je práve moja rodina. Z ohľadu na jej bezpečnosť vám však už k tejto otázke nemôžem povedať nič viac. / zatvári sa tajnostkárky no je jasné, že z neho už nik nevytiahne nijakú odpoveď /

Mužovi o ktorom Vám nič prezradiť nemôžeme (a ani nevieme) ďakujeme za ochotu odpovedať na otázky a prajeme mu veľa šťastia v novom živote bez vraždenia.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 17:07

Lúčime sa...


Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 17:43Naši anjelikovia, tehotenstvo a deti

Čo do pôrodnice?

Každá budúca mamička bude skôr či neskôr riešiť otázku, čo všetko si so sebou vziať do pôrodnice. Tašku s potrebnou výbavou je dobré mať pripravenú už niekoľko týždňov pred predpokladaným termínom pôrodu, pretože človek nikdy nevie a bábätko sa môže ohlásiť aj nečakane. Keď bude taška pripravená, ušetríte si tak nemalé nervy.


Pre mamičku:


- doklady
- aspoň dve nočné košele, na pôrod vám postačí jedna staršia alebo aj staršie dlhé tričko
- vložky – najlepšie sú pôrodnícke vložky bez zbytočných „umelých“ častí
- vlastný župan
- tampóny do podprsenky
- hygienické potreby ( uteráky, zubná kefka, pasta, mydlo, toaletný papier a ďalšie prípravky...)
- ponožky a prezuvky
- špeciálny vankúš (rektálny) – postačí aj obyčajné nafukovacie koleso (Dôvod? - Popôrodné poranenia znepríjemňujú sedenie)
- drobnosti, ktoré vám možno pomôžu prežiť pôrod a pobyt v pôrodnici v čo najväčšej pohode
- techniku – fotoaparát či kamera a mobilný telefón s nabíjačkou sa iste zídu
- kniha, časopis, prípadne krížovky...

Pre bábätko:

- jednorázové plienky a vlhčené obrúsky na prebaľovanie
- bavlnené plienky
- krém proti zapareninám
- krém na zadoček svojho drobčeka
- detské mydlo či olivový či mandľový olej na suchú pokožku bábätka
- na odchod z pôrodnice si pripravte pre dieťatko vhodné oblečenie a zavinovačku prípadne fusak


Nosíte v brušku dvojčatá?


Zažijete dvojitú radosť, ale i dvojnásobné starosti. Pripravte sa na výhody aj nevýhody, ktoré majú iba mamičky dvojčiat. Možno sa vám občas bude zdať, že sa situácia vymyká rúk, najmä keď budú ešte celkom malé.

Mená pre dvojčatá
Chvíľu potrvá, kým nájdete vhodnú kombináciu. Ak stavíte na mená zvukovo podobné, potom hrozí, že si ich ľudia budú ešte väčšmi mýliť.


Návrat z pôrodnice
Do starostlivosti o deťúrence, ale aj do chodu domácnosti sa bude musieť aktívne zapojiť aj otecko. Prijmite akúkoľvek pomoc aj od babiek či priateliek. Čoskoro zistíte, že aj malá pomoc je pomoc. Najmä pri dvojčatách.

Dojčenie a denný režim
Dve bábätká = dvakrát väčší chaos. Zo začiatku je veľmi ťažké zjednotiť ich. Každé je hladné a ospalé v inú hodinu, pričom plačúce dvojča budí spiace. Snáď sa časom naučíte dojčiť a nosiť na rukách obe súčasne.

Obliekanie
Takmer každá mamička spočiatku oblieka svoje dvojčatá navlas rovnako. No časom, najneskôr však v puberte, sa deti proti tomuto trendu vzbúria.

Reč dvojčiat
Je nepísaným zákonom, že dvojčatá si medzi sebou vytvoria svoj vlastný jazyk. Do školského veku by však mal spontánne vymiznúť, pretože v opačnom prípade môže brzdiť pokroky v učení.

Dvojitý kočík
Dva spojené kočíky alebo jeden široký, túto dilemu riešia double-mamičky. Dvojitý sa vám sotva vojde do dverí, výťahu, kočikárne, autobusu, má však výhodu, že si v ňom bábätká navzájom nezavadzajú. Oplatí sa investovať do kočíka s viacerými možnosťami, v ktorom sedia deti za sebou alebo oproti sebe. Je praktický a ľahšie sa sním manipuluje.

Spoločné vychádzky
Keď detičky podrastú a odmietnu sedieť v kočíku, nastane pre vás fyzicky náročné obdobie. Pretože keď s nimi vyrazíte von, každé sa zákonite rozbehne na inú stranu. Chvíľu potrvá, kým si nájdete vlastný systém, ako ich udržať pohromade.

Výhody spojené s dvojčatami:
- absolvujete iba jeden pôrod
- dvojčatá majú rovnakú výchovu
- deti si lepšie rozumejú, spolu sa hrajú, učia
- navzájom sa podporujú, pomáhajú si v rozvoji

A nevýhody:
- ťažšie tehotenstvo
- starostlivosť o dvojčatá je náročnejšia fyzicky, psychicky i finančne
- častejšie návštevy lekárov (aj preto, lebo dvojčatá sa väčšinou rodia skôr)

Informácie čerpané zo zena.sk

A tú si miminká ktoré sa v galaxii narodili za posledný mesiacNávrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 17:50

Horoskopy

Kôň (22.12. – 20.1.)
Chris, Camuel, Ayon


Práca: Robíte skutočne to čo Vás napĺňa?
Vzťahy: Cítite sa stratený, akoby Vám utekalo niečo dôležité? Skúste sa pohrabať v minulosti, aj v tom čo považujete za samozrejmé. Zdanie niekedy klame.
Zdravie: Pozor na ruky...

Delfín (21. – 19.2.)
Mike, Amalia, Drew, Anoella


Práca: keď sa darí tak sa darí, ale vám sa dariť nebude
Vzťahy: stretnete osobu ktorá sa vám najprv nebude páčiť, ale nedajte na prvý dojem
Zdravie: dávajte si pozor, tento mesiac vám vôbec nepraje

Vlk (20.2. – 20.3.)
Amacaraka, Tessa, Alex, Yuffie


Práca: vaše zdravie je na hrane, tak radšej nepokúšajte šťastie
Vzťahy: februároví vlci očakávajte stratu a aj výčitky, marcoví vás čaká pokoj a vyjasnenie nepríjemných situácií
Zdravie: dávajte si pozor na svoje zdravia a neprepínajte svoje sily, mohli by ste na to doplatiť

Mačka (21.3. – 20.4.)
Caffee, Anawel, Lyra, , Nate, Yuki, Seyann, Nobodys


Práca: v práci sa vám bude obzvlášť dariť, využite to
Vzťahy: budú rozmanité, začiatkom mesiaca dosť chaotické, no potom sa všetko upokojí
Zdravie: neprechladnite!


Drak (21.4. – 20.5.)
Rheia, Thomas, Caro, Kiara, Max, Anders, Ianian

Práca: sú aj dôležitejšie veci než je práca
Vzťahy: buďte blízkom podporou, budú vás teraz potrebovať, hlavne tí mladší
Zdravie: psychika dokáže unaviť, skúste myslieť aj na pozitívne veci

Motýľ (21.5. – 21.6.)
Arlette, Mel, Eliot, Yami, Gabriel, Cass

Práca: práce máte vyše hlavy, no nezabudnite aj na ostatné
Vzťahy: všetko je na správnej ceste, môžete sa tešiť na príjemne strávený mesiac s vašou polovičkou
Zdravie: ak sa aj pohybujete v nie príjemnom prostredí, nezabudnite myslieť na to čo je v živote dôležité – vaše zdravie

Vážka (22.6. – 22.7.)
Jordan, Torry, Rowena, Dylan

Práca: na tú teraz zabudnite, venujete sa priateľom, láske
Vzťahy: je vhodný čas na romantické výlety, zábavu s priateľmi
Zdravie: nehrozí nič, len pozor na to kam stúpate

Jaguár (23.7. – 23.8.)
Suzanne, Mark, Thos, Sebastian

Práca: práca je pre vás dôležitá a je to logické, no občas treba aj vypnúť, hlavne koncom mesiaca
Vzťahy: máte pocit že nič nechápete? To nie ste sám/sama. Užívajte si čo máte a zabudnite na ostatné...
Zdravie: pozor na nachladnutia

Myš (24.8. – 23.9.)
Kazuo, Meredith, Ricardo, Szania, Shiroi, Lexie

Práca: pozor na spory v práci, nesnažte sa vždy docieliť len to čo chcete vy a hlavne neprotirečte šéfovi, to nie je moc rozumné
Vzťahy: mali by ste zo seba dostať čo cítite, ostatným to veľmi pomôže
Zdravie: budete sa pohybovať po nie bezpečnom prostredí

Havran (24.9. – 23.10.)
Miyu, Freya, Tiannia, Gerry

Práca: rozdeľte súkromie a prácu, ak počas práce myslíte na iné, nebude to práve kvalita
Vzťahy: ste tvrdohlavý/á ako mulica. Možno docielite čo chcete, no dajte pozor akú cenu tomu obetujete...
Zdravie: nijaký problém

Líška (24.10. – 22.11.)
Gfm. Von Lukatsch, Vergill, Bryan

Práca: nerobte si starosti, bude to dobré
Vzťahy: trpezlivosť ruže prináša, ešte to chvíľu vydržte
Zdravie: dávajte si pozor na možné infekcie


Pavúk (23.11. – 21.12.)
Raito, Viktor, Kate

Práca: to je to posledné na čo budete tento mesiac myslieť
Vzťahy: nebuďte moc tvrdý, snažte sa chápať aj iných
Zdravie: nie je to ktovie čo, oddychujete
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Tessa Scrad
chovankyňa
avatar

Female
Počet príspevkov : 915
Rasa : mimozenšťan
Vek postavy : 14.3. 22 rokov
Povolanie : 6 zmysel

OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   St apríl 01 2009, 18:05

Toď vše, ak by ste sa k niečomu chceli vyjadriť, stačí napísať komentár SEMa ďakujem za prečítanie. Vďaka patrí aj zapojeným, ktorý ochotne odpovedali na otázky Smile
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: 4. číslo - Apríl   

Návrat hore Goto down
 
4. číslo - Apríl
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: Časopis Equillibrium-
Prejdi na: