RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 
 

 Iná časť vesmíru

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next
AutorSpráva
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 20:02Maureen

*Nebola si istý prečo si ju doberal, aspoň nie pre tú chvíľu. Registrovala jeho poznámky už predtým, teraz si ich dôvodmi ale istá nebola. Ak to mal byť pokus o zbližovanie alebo čosi také, keď už sa spolu musia niekam trepať po tom všetkom, jej sa do ničoho takého nechcelo. Nechcelo sa jej predtým a po tom čo sa stalo nechcela už vôbec. Zomrel jej otec, čo ak by tam mala viac blízkych ľudí? Všetkých by stratila. Už nemala nikoho a mienila byť už len ona. Na dvore to tak zvyklo byť, až nat o že keď prišla domov, tak ju tam čakal otec, dni však bola sama a bola na to zvyknutá a nemienila to meniť.* O moju schopnosť klamať sa báť nemusíš, zabúdaš kde som žila. *Klamstvá do vyšších kruhov patrili, to pochopil každý v skorom veku.* A mám to v krvi. *Zašomrala skôr pre seba než pre neho. Nemala záujem ale túto tému rozvíjať a tak radšej prehovorila opäť.* To skôr ty si poslušný vojak čo musí poslúchať rozkazy a hovoriť pravdu...uvidíme nakoľko dokážeš potlačiť túto črtu.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 20:22/no čo mám s tebou robiť Very Happy Very Happy /

*Chvíľu sa ešte mlčky díval Amicam do očí. Každou bunkou tela si uvedomoval jej nahotu, aj vlastnú zvedavosť, ktorá sa ho snažila presvedčiť, aby si doprial aspoň krátku cestu pohľadom po lákavých ženských krivkách, ale neurobil to. S tvrdohlavosťou, ktorú mohlo zrodiť len odhodlanie zachovať sa správne, vzal z Amicaminých rúk plášť a otočil sa jej chrbtom skôr, než by si stihla všimnúť ako pevne do látky zatína prsty. Budem teda čakať. V oblúku pliec sa mu chvelo napätie, vystupňované prítomnosťou raneného muža. Arrow prižmúril oči, ale Severanov stav sa nezmenil. Dobitý a v bezvedomý možno pôsobil neškodne, ale všetko ostatné na ňom svedčilo o tvrdom živote bojovníka. Telo muža už na prvý pohľad vyzeralo akoby ho tvorili len svaly. Svaly a jazvy. Pri plnej sile mohol byť dobrým súperom aj Arathimu. Arrow naklonil hlavu do strany. Nie však jemu. Krvné puto k Amicam by ho prinútilo roztrhať muža v priebehu niekoľkých minút, ak by mu k tomu dal dôvod. Či už si Amicam myslela, že im môže byť užitočný alebo nie. Zamyslel sa nad významom slov, ktoré predtým považoval za bezcenné. Stále bol otočený chrbtom k lesu, preto Amicam nevidel, ale nebola tak ďaleko, aby jej nemohol vyslať správu. Myslíš, že tá hviezda alebo loď,opravil sa, je tá, ktorú spomínal Tristan? Že kmeň tohto muža bol svedkom toho ako pristáva a neskôr to miesto vyhlásili za svätyňu pre svoje božstvo?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 20:38((Dumala som ako ju vrátiť, ale nešlo to Embarassed a ono si toto pýtalo Embarassed Very Happy ))

*Iba prikývla a potom odišla za najbližšie stromy. Na chvíľu zostala stáť na mieste. Priveľa premien za sebou. To nikdy nebolo dobrým znakom a nechcela nato upozorňovať. Aj preto tá nevraživosť a hnev, ktoré si našli vestu von.Vlčica v nej driemala a trhala ju na kusy, lebo chcela voľnosť a Akte jej síce podľahla, ale vzala voľno na chvíľu a premena späť niesla priveľa emócií, než aby ich mohla prehliadať. Zhlboka sa dvakrát nadýchla a potom sa plynule zmenila. Iba hlasný praskot kostí a vrčanie hovorili o jej premene,. Keď už vyšla spoza stromov smerom k nemu, našľapovala potichu a dívala sa mu na krk, kým nespokojne vrčala. Nemala nato žiaden dôvod, možno len bolesť a agresia ju nútili. Zostala stáť niekoľko metrov od neho a keď pokrútila hlavou, akoby ich vytriasla zo seba. Je to možné, Tristan však hovoril, že ju ukryl. Potom je tu aj možnosť, že je tu ešte niekto..Nedáva to však zmysel. Tristan bol muž, obyčajný muž, ale on povedal, že počul príbehy o nás, ale neveril.. Ako by potom vedel? Zarazila sa na mieste. Nikdy sa ho to nepýtala, teraz však musela. Ty si sem ako prišiel? Aj on musel prísť na lodi, kde potom bola? Mohol si byť istý, že to nebola jeho loď, ktorú videli a považovali za hviezdu? Odmlčala sa a prešla bližšie k mužovi a sadla si vedľa Arrowa, kým svoj pohľad tak ako už predtým upierala na pohľad muža.. Mala ešte niečo na srdci, čo však akosi nevedela vyjadriť. Nie, nie že nevedela. Ona sa skutočne bála začať s tým. Hanbila sa! Zaskučala nespokojne, odfrkla si a sklonila ešte viac čumák k mužovi, takmer sa mu dotýkala líca, kým na neho hľadela. Puto slabne.. začala opatrne, lebo.. Bolo jej zvláštne navrhnúť mu, že by sa z nej mal neskôr napiť. Ani netušila či bude chcieť a jednoducho.. Cítila sa trápne a bola rada, že je v kožuchu. Prvýkrát s ním vlastne takto napriamo komunikovala, dovtedy vždy využívala obrazy, ale.. Teraz to nešlo. A nešlo jej ani pozrieť sa na neho pre ostych, ktorý ju tak zvláštne a hlavne prekvapivo zasiahol.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 21:00
*Kým im nehrozila smrť, únos alebo práve nemuseli utekať pred skupinou šialených lesných žienok,Lucas znovu rozpoznával starú dobrú Maureen. Možno to bola aj jeho chyba, že si nedokázali vymeniť jedinú nevinnú vetu, ale to dievča bolo pichľavé a neprístupné ako horský bodliak. Nebyť toho poslušného vojaka už dávno by si mala iné starosti,pomyslel si nepríjemne, ale navonok sa jeho nevôľa prejavila len v tom, že pevnejšie zovrel svaly na čeľustiach, takže sa jeho úsmev zmenil na krivý úškľabok.* Uvidíme.* Kobyla poskočila dopredu, akoby vycítila napätie vo vzduchu, ale Lucas ju upokojil krátkym zacmukaním a potľapkaním po šiji.*No tak malá, hou...hou.* Hlas mal pokojný a láskavý, úplne iný ako pred chvíľou, keď odpovedal Maureen.
Namiesto toho, aby ďalej pokúšal šťastie a dúfal, že sa mu predsa len podarí nájsť spôsob ako sa s dievčaťom porozprávať bez toho, aby sa rozhovor zmenil na slovný súboj, radšej si zvolil mlčanie.
A tak ubiehala cesta ďalšiu hodinu, kým sa slnko posunulo na oblohe vyššie a Lucas nakrátko zodvihol pohľad do korún stromov. Nakoniec sa línie potoka držal niekoľko kilometrov, kým les nezhustol ešte viac a koryto sa zúžilo dosť na to, aby ho ďalej nemohli nasledovať. Zem sa vlnila pod koreňmi stromov a miestami vytvárala malé údolia a zrázy, kde sa kobyla mohľa ľahko pošmyknúť. Lucas preto švihol nohou ponad jej krk a ľahko sa skĺzol popri jej boku. Takmer okamžite ju chytil za vôdzku a pokračoval v ceste pešo. Kráčal popredu, aby si bol istý, že zem, na ktorú kobyla položí kopyto je pevná, preto si v zamyslení hneď nevšimol nízku strechu skromného dreveného domca. Boky mu obrástali machom a popínavým brečtanom, ale inak sa nezdalo, že by hostil inú živú dušu.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 21:15Maureen

*Zjavne svojou poznámkou k vojakom docielila čo chcela a to ticho. Ani po hodine jazdy ju neomrzelo, vlastne nevnímala skoro nič. Všetko vôkol nich pôsobilo rovnako, bol pod nimi a pred nimi potok, vôkol husté stromy. Nebolo zrovna čo obzerať. A nebola ani ten vojak, aby sa celý čas koncentrovala, či sa z niekade nevynorí nepriateľ. Jej myseľ sa vrátila k telu až pri zošuchnutí veliteľa z koňa, uvažovala, či má zísť i ona, keď ju ale nevyzval, ostala sedieť. Zdalo sa, že koňom rozumie, nepochybne preto, že mu nemohli odvrávať. Pri tej myšlienke sa v duchu pousmiala a pohladila chúďa kobylu po srsti.* Myslím, že už som prišla na to, prečo ti to s kobylou ide. *Prehovorila i nahlas, v tom jej ale do očí udrelo čosi, čo mohlo znamenať ich nočné prežitie.* Pozri! *Ukázala prstom k čomusi, čo mal byť asi dom. Jednoznačne to bolo malé a nie práve lákajúco vyzerajúce, malo to ale steny a hlavne strechu.* Myslíš, že nás tu nájdu ak zostaneme?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 22:43*Kráčal so sklonenou hlavou a keď narazil na uvoľnený kameň, odkopol ho z cesty. Pravdupovediac by ho veľmi prekvapilo, keby Maureen poznala skutočný dôvod jeho "zaklínačských" zručností, ale pretože to boli skoro po dvoch hodinách jej prvé slová, možno by zniesol trochu doberania. Nevidel síce Maureeninu tvár, ale podľa hlasu poznal, že sa usmieva. To nikdy neznamenalo nič dobré. Aspoň v jej prípade.*Bojím sa opýtať,* zamrmlal nie celkom hlasno popod nos, ale to už Maureen zvolala a on okamžite zastal a zodvihol hlavu. Pohľadom nasledoval smer, ktorý mu ukazovala ruka dievčaťa, až kým nevidel to, čo ona.* Myslím, že ak tu nezostaneme, nájdu nás oveľa skôr. A ver mi, že o takú spoločnosť, ktorú mám na mysli určite nestojíš.* Pozorne si prezrel okolie domca, ktorý uprostred lesov nemal, čo robiť. Iba ak by to bol dočasný príbytok počas lovu zvery. Nezdalo sa, že by bol obývaný. Z otvoru v streche nestúpal dym, okná boli tmavé a keby bol niekto dnu, už dávno by im vyšiel oproti.
Lucas sa náhle otočil, prehodil vôdzky kobyle cez hlavu a podal ich dievčaťu.*Pôjdem sa pozrieť dnu. Ty zostaneš tu a keby si počula čokoľvek podozrivé, utečieš.* Nedohadoval sa. Nemalo zmysel čakať na odpoveď, pretože odpor si nepripúšťal. Vykročil priamo k domcu a snažil sa pohybovať tak, aby v prípade potreby mohol vždy priskočiť k najbližšej prekážke na ceste a ukryť sa za ňu. Bez ťažkostí sa dostal až k dverám, na chvíľu zastal, aby sa započúval a keď usúdil, že môže vstúpiť, prekročil prah.

Minútu, dve v lese okolo domca panovalo rovnaké lesné ticho ako doposiaľ. Listy na konároch stromov šumeli vo vetre, v kríkoch občas niečo zašuchotalo - jašetrica alebo vták, ktorý na zemi hľadal potravu - a potom...bolo počuť ako v domci buchlo čosi ťažké. Vzápätí sa ozvalo zarinčanie a dupot nôh. Okenice sa rozrazili a rámom buchli do steny, takže ich náraz skoro vytrhol z pántov.*Malé okrídlené beštie!* Výkriky nasledoval šelest krídel, keď z okna a v otvore na streche vyletelo niekoľko desiatok drobných okrídlených telíčiek. Lucasova hlava v okne bola strapatá, tvár špinavá od prachu a sadzí skoro čierna.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Št september 04 2014, 23:06Maureen

*Vôdzky síce do ruky vzala, obočie jej ale vyletelo do výšky nad jeho slovami. Samozrejme očakával že ho bude poslúchať, asi ako tá kobyla. Keby sa aj niečo pokazilo, kam by asi tak utekala? Okrem toho terén bol zlý, najskôr by zletela alebo by si zviera ublížilo a aj tak by ďaleko nezašla. Keby zoskočila a skúšal aby uniknúť po vlastných, výsledok by bol rovnako biedny. Inými slovami, ak by sa niekto ukázal, bola v istých nepekných miestach. Aj preto nedbala na jeho rozkazy a keď sa jej otočil chrbtom, jednoducho z konského chrbta zliezla. Rukou prešla po srsti zvieraťa a nepatrne sa usmiala, uvažujúc čo teraz. Či ísť za ním ale ostať, čo tam nájde. Náhly buchot z vnútra ju donútil siahnuť rukou na miesto, kde sa pod látkou skrýval nôž, potom ale začula hlas a videla tie malé beštie. Kútiky pier sa jej vykrivili do úškrnu, o to viac, keď zbadala jeho nový výzor.* Oslnivé. *Poznamenala, potiahnúc kobylu k domcu.* Už je čas dať sa na útek? Tie...beštie...vyzerajú silne hrozivo. *Žmurkla na neho a uviazala vôdzku koňa, tak aby mal okolo seba dostatok trávy. Prešla k dverám a než vošla dnu za ním, ešte na neho pozrela.* Keďže som malá a podľa teba aj beštia, akurát bez krídel, risknem to s tou obhliadkou. *Zasmiala sa a vošla dnu. Bolo to tam maličké, páchlo potuchlinou ale bolo si tam kde ľahnúť, boli tam i nejaké debny. Pri troche šťastia nájdu aspoň to oblečenie, možno nejaké ovocie, o inom jedle mohli asi snívať.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 19:26*Bol prinútený zvážiť aj možnosť, ktorú navrhla Amicam, ale on sám si na ňu nespomenul. Ako prvý mu, samozrejme, napadol Tristan, ale nemohol tvrdiť, že keď sem pred mnohými rokmi prišiel, nik ho pri tom nevidel. Bolo to však v čase, kedy rodové väzby medzi tunajšími ľuďmi ešte len začínali vznikať. Možno práve vtedy, keď sa formovala severská vetva. Arathi starli odlišným spôsobom ako obyčajní ľudia, preto Arrow občas zabúdal vnímať čas ich spôsobom, ktorý bol značne obmedzený. Pamätal si miesto, kde zanechal svoju loď, ale po toľkých rokoch mohla byť už len ťažko použiteľná. Navyše, nenachádzala sa na území Severanov. Aspoň nie v tej dobe, ale ľudia žijúci v takých nehostinných podmienkachmali vždy tuhší korienok a väčšiu chuť dobývať nové územia, akoby im v žilách prúdil oheň, keď všetko naokolo pokrýval ľad.
Zamyslene hľadel na Severana a rozmýšľal, čo s ním urobiť. Vedel, že Amicam chce nájsť loď, ktorú jej spomínal Tristan a ak tento muž vedel, kde ju nájsť, potom ho nemohli predviesť pred kráľa, skôr než sa sami dozvedia viac. Kráľ poznal Belovu politiku rovnako dobre ako Arrow a rovnako tak mohol dôjsť k tomu istému presvedčeniu. Severan na dvore kniežaťa by bol pre neho iba ďalší nepriateľ a nakoniec by získal aj obetného baránka. Arrow si hranou palca zamyslene pošúchal spodnú peru a rýchlo ruku odtiahol, keď sa k nemu Amicam znovu pridala. Tentoraz sa nebránil pohľadu na ňu. Jej vlčia podoba bola pre neho rovnako príťažlivá ako tá ľudská. A rozpaky tú príťažlivosť dokonca zvýraznili. Vedel, ako ťažko zrejme zbierala odhodlanie na svoj návrh, pretože obaja nepatrili práve k otvoreným Aratahi. Dlho žili osamote, aj keď každý iným spôsobom.
Chvíľu zboku pozoroval profil Amicaminej tváre. Pri partneroch bolo bežné, že si navzájom poskytovali krv, ktorá medzi nimi obnovovala puto, ale dialo sa tak úplne prirodzene, zatiaľ čo v ich prípade... sa dalo len ťažko povedať či by si zvolili inak, keby mali na výber. No teraz na výber mali. Dnes večer. Prehovoril k Amicam a slová, aj keď ich nevyslovil nahlas, vložil do jej mysle s opatrnou jemnosťou. Bol to dlhý deň a cestu sem sme aj tak zvládli rýchlejšie, než by to dokázal ľudský posol. Pár kilometrov na východ odtiaľto je starý lovecký zrub. Už som v ňom bol. Môžeme tak prečkať do rána a pokúsiť sa zistiť viac o identite tohto muža.

/pokojne daj aj sek Wink /
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 19:28*Mlčky sa díval na Ghara a potom prikývol. No skôr ako si sám sadol, pokynul Kyre, aby spočinula aj ona a sadla si k stolu tiež. Videl ako zlosťou nafúkla líca, ale nakoniec vypustila paru tak rýchlo ako dovolila, aby to videl a usadila sa na koniec stola, čo najďalej od Ghara, ktorého prepaľovala pohľadom, akoby mu chcela jeden z tanierov rozbiť o hlavu. Jej pohľad však zakaždým znežnel, keď sa pozrela na malú Kittu, ktorá sa na všetkých usmievala. Aj na strýka, hoci o niečo plachšie.
Warren si jednoducho sadol po pravici Ghara a zobral si chlieb do prstov. Dával si načas, pomaly si sústo vložil do úst, robil to tak nenútene a zároveň s presnosťou, že dobrý pozorovateľ mal pocit, akoby Warren ešte aj takýto malý čin mal vypočítaný do detailov, premyslené koľko odlomiť do prstov, aby sa mu kus zmestil do úst, ktoré príliš neotváral a tak, aby prežúvanie nebolo príliš nápadné. Zdalo sa, že to robil s takým sústredením, že aj Kyra ostávala mierne fascinovaná jeho správaním, ktoré bolo tak pokojné, že tomu nemohla uveriť. A on sa predsa nielen že zdal pokojným, ale aj bol pokojným.* Povedz mi, ako sa vám tu žije s malou. *Pozrel potom Gharovi do očí a v orieškových očiach sa zjavil skutočný záujem.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 19:55Som rád, že sa tak dobre bavíte mylady,* odvrkol Lucas formálne sucho od okna a keď Maureen prekročila prah dvier, vystrúhal jej krátku úklonu. V stave, v akom bol, však pôsobil smiešne. Zo zamazanej tváre mu jasne žiarili len oči a zuby a keď sklonil hlavu, vytvoril sa mu okolo nej menší kúdol rozvírených sadzí.*Hádam, že ak cítiš dosť veľkú sprieznenosť s miestnymi potvorami na to, aby ti nerobila problém obhliadka, uspokojíš sa aj s ich miestnom na nocovanie.* Sladko sa usmial a kým sa odvrátil, kývol hlavou ku kozubu. Niekoľkými kromi prešiel od okna popri stene k najbližšej truhlici a vzal do ruky zámok, ktorý držal jej veko. Zodvihol hlavu a rýchlo sa obzrel okolo seba. Všimol si pár bežných vecí ako stôl a pri ňom štyri vratké drevené stoličky, poličku na knihy, ale bez kníh, ďalšiu truhlu a komodu so širokým pultom a niekoľkými zásuvkami.*Čo, keby si sa najskôr pozrela do toho vaku od Divošky?*Prehodil k Maureen cez plece, keď pristúpil ku komode a začal ju prehľadávať. Keď našiel, čo potreboval, vrátil sa k truhlici, kľakol si pred ňu a so sústredením zaboril hrot vidličky do mechanizmu zámky.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 20:08((Doooobroš))

*Viac neprehovorila. Vzala muža na plecia s jeho pomocou a keď ho k nej dobre priviazali, bolo by márne hádať sa s ňou, ona si ho našla, mienila ho aj poniesť, mohli vyraziť. Ťarcha ochabnutého mužského tela na jej chrbte ju väčšinu cesty nijako nebrzdila. Nemohla si užívať cestu tak ako tomu bolo na ceste sem, nemohla skákať ako stepná koza keď sa jej to páčilo, nemohla ani tak ľahkovážne skákať z výšok, ale zato šla rovnou cestou ktorou ich viedol Arrow k zrubu. Celou cestou mala dostatok času uvažovať nad tým čo bude s mužom a čo urobia. Bolo pekné, že šli do zrubu, ale to aj tak znamenalo, že Akte prenocuje vonku, či už v kožuchu, alebo v ľudskej podobe už len preto, aby ju nevidel. Dumala nad tým, či by nebolo lepšie keby tohto chlapa uchýlili pri Kyre. Možno by tam mali dostatok času, aby sa dozvedeli viac. Malo by nejaký zmysel, bolo by vôbec potrebné, aby spomínali kráľovi, že niekto prežil? Nemyslela si.. Všetky svoje myšlienky nechávala otvorené a hlavne prístupné pre Arrowa, ak jej ticho načúval.
Bolo toho priveľa nad čím bolo potrebné uvažovať a mnoho z toho nad čím nechcela. Skôr ako sa pred ním uzavrela, si neuvedomila, že stihla načrieť aj do myšlienok o nich dvoch. Netušila čo ju viedlo k tomu, aby uvažovala nad nimi ako dvojicou a nie ako.. Proste samostatne. Mala chuť prekliať sa preto, že povedala o tom pute, ale pravda bola taká, že aj keď sa prepojili krvne, čo robili len družka s druhom, ona sa na nich nedívala ako na pár, ktorý mohla pretrhnúť len smrť, čo sa dialo po telesnom spojení ich muža a ženy. Ako Kyra a jej muž, ktorý už musel byť po smrti. Oni boli prepojení z nevyhnutnosti. Jej správanie od prvého okamihu hovorila aké stanovisko mieni zaujať ak sa Arrow rozhodne s Kyrou tráviť čas, predsa puto by časom zoslablo až by úplne vymizlo. A predsa teraz konala opačne. Spomenula, že slabne. Upozornila nato a nebola si istá, že to bolo iba preto, že jej prišlo správne a hlavne dôležité ostať v spojení v takýchto časoch.. Chcel aby šla s ním, aby mohol získať odpovede, ale dala mu ich? Nemala ten pocit... Aj tak väčšinu času mlčala, prehovorila viac len v tú noc a dopadlo to.. No nie ukážkovo. Vlastne vďaka tomu nevedela ako sa díval na ňu. Aký postoj voči nej zastával a asi bola z toho aj celkom nervózna. Vlastne preto jej v hlave hrala tá dôležitá otázka a hlavne pochybnosť, že mu nedala odpovede...
Uzatvorila sa tesne pri zrube kam ich viedol. Už sa takmer zmrákalo. Mali možno tak tri hodiny kým slnko zapadne. Mierne udýchaná a uťahaná zostala stáť pred zrubom, aby mohol muža dať z nej dolu a zaniesť dnu. Ona poslušne ostávala na jednom mieste s hlavou v unavenom geste mierne sklonenou k zemi.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 20:14Maureen

*Keď kývol smerom ku kozubu, len sa usmiala a ukázala na neho prstom.* Myslím, že to vyzerá skôr ako miesto pre teba, hodíte sa k sebe. *Žiarivo sa usmiala, to už ale dávala dole vak. Mlčky sa usadila na jednu zo stoličiek a nakukla dnu, oblečenie na ňu samozrejme nevyletelo.* Voda, nejaké ovocie, lano, dýka...ešte jedna dýka a nôž...voľaké buriny...*Hrabala sa ďalej.* Je tu kadečo, ale ak chceš niečo na oblečenie, tak dúfaj, že to nájdeš v tej truhlici. *Následne vzala do ruky jablko a natiahla k nemu ruku. Pochybovala, že jedol kým bol u divošiek a ona už bola tiež hladná.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 20:39*Zdalo sa akoby Ghar napätie, ktoré vládlo pri stole, vôbec neregistroval alebo ho úmyselne ignoroval. Na rozdiel od Warrenových vyberaných stolovacích návykov sa tie Gharove dali len ťažko považovať za vzor delikátneho spoločenského správania. Chlieb síce trhal prstami, ale musel to opakovať viackrát, pretože nikdy neodlomil časť vhodnej veľkosti. Výsledkom toho bolo, že mal tanieri celý pokrytý omrvinkami. Zmes ovocia si jednoducho nalial do misky namiesto toho, aby si ňou chlieb potrel, iba ho do nej namáčal. Kúsky syra napichoval na hrot noža a vkladal si ich rovno do úst. Možno by pri tom všetkom pôsobilo jeho stolovanie odpudivo, ale na druhej strane, na jeho odeve a brade neskončila ani smietka, ani tá najmenšia odrobinka alebo fľak. Pohyby mal isté, zručné a pri všetkej agresii, ktorú voči jedlu prejavoval, akosi drsne nenútené. V jednu chvíľu zodvihol svoj pohár, krátko ho pozdvihol proti žene, ktorá sedela na opačnej strane stola a akoby vedel, prečo sedí tak ďaleko, venoval jej prípitok so zádrapčivo prižmúrenými kútikmi očí. Nesmial sa priamo, ale keby jeho ústa neboli zaneprázdnené drvením potravy možno by mala česť vidieť jeden z jeho nepríjemných úškľabkov. Doprial si poriadny dúšok a keď pohár položil späť na stôl obrátil pozornosť na Warrena. Chvíľu ho skúmavo pozoroval, lebo si nebol istý či svoju otázku myslí úprimne alebo sa ňou len snaží vrátiť späť k otvorenej téme.*Ako vidíš, biedou netrpíme,* odvetil po dobe dosť dlhej na to, aby človek začal pochybovať či vôbec odpovie. Ale keď už raz začal...úkosom pozrel na Kittu a vedel si predstaviť jej zvedavosť. Túžila vrátiť sa späť do lesa, ale hnevalo ju, že iní rozhodujú za ňu.* Nuž,* dodal vzápätí a nabodol na nožík ďalší kus syra. Vložil si ho do úst a začal prežúvať.*...ak mám byť úprimný, Warren, tvoja ponuka prišla v zvláštny čas. Sám by som ju odmietol, nie preto, že by som si teba a pohostinnosť tvojho kmeňa nevážil, ale preto, že so Surkami mám isté nevybavené záležitosti.* Hlas mu stvrdol, keď prekvapivo jemne odložil nôž a obe ruky položil na stôl vedľa taniera.* Nie som z tých, ktorí dokážu prijať šťastný život na inom mieste, keď sa im minulosť stále drží za pätami. Tam, kde práve som, mám najlepšiu šancu niečo proti tomu podniknúť. Pôvodne som ťa chcel v súkromí požiadať, aby si na to bezepčné miesto vzal Kittu, pretože ako mi nedávno oznámila, necíti sa tu práve príjemne a ja verím, že by si sa o ňu dokázal postarať a zaručiť jej bezepčnosť, kým by som neuznal, že moja prítomnosť tu je zbytočná.* Ghar pozrel na Kittu. Bez úsmevu vyzerala jeho tvár vážna, ale nezračila sa na nej nijaká vnútorná emócia.*Pretože má však moja neter pocit, že iní rozhodujú v jej neprospech, prenechám jej túto voľbu. Nech sa sama rozhodne či tu chce ostať so mnou alebo vrátiť sa s tebou.* Po tom nezvyčajne dlhom prejave odsunul stoličku, na ktorej sedel, zaprel sa o ruky a pomaly vstal od stola. Bez ďalšieho slova vykročil k dverám a keď prekročil ich prah, ticho za ním zapadli do rámu.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 21:03*Kitta všetkému načúvala potichu. Vedela, že veľmi strýka nahnevala a chcela to nejako odčiniť, ale rovnako ani pre ňu nebolo ľahké vysúkať zo seba ospravedlnenie. Okrem toho nebola si istá, že bola skutočne na vine. A to bol ten hlavný dôvod prečo vlastne neprišla s ospravedlnením hneď. Stále sa hnevala na strýka zato, že dovolil tej žene aby sa o nich starala. Ona bola predsa ženou v ich domácnosti a mala sa o všetko starať len a len ona, Kitta, nie Raffova matka. Posledné po čom túžila bolo aby tam u nich bola často a vonkoncom nie, aby jej Ghar dovoľoval, aby sa o nich starala. Kitta bola rozhodnutá a presvedčená, že sa dokáže o všetko postarať aj bez jej pomoci. Však a s kým tam žila, kým bol Ghar preč? Myslel si, že potrebovala opateru, alebo čo? A to ju vlastne na tom všetkom mrzelo a hnevalo asi najviac. Jeho nedôvera voči nej, lebo Kitta to tak brala. A hnevala ju aj možnosť, že by sa naučil mať ju rád... Ale to by už vonkoncom nedokázala dostať zo seba.
Sedela ako päť peňazí na mieste a prekvapená počúvala Warrena a strýka. Prudko sa nadýchla, chcela reagovať a vlastne v tej chvíli Warren vyzeral úplne rovnako ako ona, ale žiaden z nich nedostal šancu na reakciu, lebo Ghar nakoniec opustil miestnosť. Kitta však nečakala ani sekundu a rozbehla sa k dverám za ním. Bolo jej jedno čo jej vtedy povedal o tom, že nesmie opustiť dom. Chcela s ním hovoriť.* Nikdy by som ťa neopustila! Neopustím ťa! To neurobím! *Prudko zo seba vyrazila a hoci dvere za sebou zabuchla, pätami stále zostávala na prahu dverí, no kymácala sa poriadne, že hrozilo, že každú chvíľu bude musieť urobiť ten krôčik vpred a porušiť tak jeho nariadenie. Iba jej tvrdohlavosť ju nútila, aby držala a ona sa snažila.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 21:05*Mlčky počúval zoznam vecí a neprestal pritom sústredene pracovať na zámke. Vidlička s otupenými hrotmi nebola práve ideálny pracovný nástroj, preto, keď sa Maureen zmienila o noži, vstal a pristúpil k stolu. Pohľadom spočinul na jablku, ktoré mu ponúkala, ale odmietavo pokrútil hlavou.* Ďakujem, ale chuť na jablká ma prešla.* Spomenul si na ženu, ktorá mu naposledy núkala ovocie. Pravdepodobne už bola mŕtva, a tá predstava veľký apetít práve nevzbudzovala.* Ovocím sa živia deti a víly. Muži potrebujú mäso a ak mi dáš chvíľu naučím ťa možno prvú užitočnú vec v tvojom živote,* podotkol, ale bez zvyčajnej uštipačnosti, pretože sa v tom momente nahol ponad Maureen a zamyslene prehadzoval veci vo vaku, kým nenašiel nôž. Vrátil sa s ním k truhlici a znovu si kľakol. Niekoľkokrát zaklial, pretože sa mu stále nedarilo dostať čepeľ na to správne miesto, ale nevzdával sa.* Ak tu stojí chatrč, voda nemôže byť ďaleko, a to znamená, že ďaleko nebudú ani zvieratá. Ak hádam správne, potom by sa v tejto truhlici dali nájsť nejaké rybárske potreby a áno...aj oblečenie by teraz potešilo.* Ozvalo sa cvaknutie a Lucas si nemohol pomôcť, ale radostne sa rozosmial. Vložil si nôž za pás nohavíc, rýchlo odstránil zámok a odklopil drevené veko.*Nemýlil som sa,* predniesol so spokojnosťou, ktorú by muž nezvyknutý na nadradené správanie zrejme nepredniesol s takou nafúkanou gracioznosťou, že v Lucasovom prípade pôsobila skoro až kultivovane. Sklonil sa, chvíľu sa v truhlici prehraboval a potom vytiahol pár kúskov odevu, ktoré hodil Maureen. Boli to jednoduché sedliacke šaty z hrubej látky. Už na dotyk nepôsobili príjemne, ale boli praktické a predovšetkým teplé.* Je to mužská košeľa a vesta, ale keď si košeľu previažeš týmto a vestu dáš navrch, obstojíš.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 21:18Maureen

*V hlave sa jej vynorilo niekoľko užitočných vecí, ktoré sa v živote naučila. Samozrejme jej boli vedomosti nanič, koho teraz zaujímala história alebo hra na rôzne hudobné nástroje. Na druhú stranu, to šitie sa mohli vždy zísť, aj keď ju nebavilo a jazda na koni bola tiež prospešná. Neoponvoala mu ale, na rozdiel od neho proste začala jesť. Ak ju chcel niečo naučiť, prečo nie. A chytať ryby nebola zase tak zlá predstava, ryby jej vždy chutili. Len akosi pochybovala, že ich bude mať s prílohou a na tanieri. Hlad bol ale hlad a mala pocit, že by jedla i bez umytia rúk a zo špinavého miesta. Mlčala až kým sa neotvorila truhlica, toto by ju tiež mohol naučiť. Alebo to skôr mala vedieť kým žila ešte doma.* Toto by som sa naučila celkokm rada. *Zhodnotila i nahlas svoje myšlienky, potom ale dostala to oblečenie, ak sa to tak dalo nazvať. Handry, to bol lepší názov. Chvíľu ich držala v ruke, i to zničené oblečenie čo mala na sebe bolo jemnejšie než toto. Zaťala ale zuby, napokon potrebovali splynúť neskôr s obyčajnými ľuďmi a hlavne nepomrznúť.* A počkáš vonku než sa prezlečiem?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 21:24*Keď zbehol po schodoch vedúcich odo dvier na dvor, stihol prejsť len pár krokov, keď za sebou začul vášnivé Kittino zvolanie. Zastal, ale neotočil sa k nej hneď. Nechcel, aby videla zmes emócií, ktoré prestával mať pod kontrolou, preto najskôr sklonil hlavu a až keď si bol istý, že sa znovu ovláda, obrátil sa k dievčaťu.* Kitta, * prehovoril jemne no stále vážne,* rád by som ti dal všetko, po čom túžiš, ale niekedy netuším, čo z toho chce dieťa v tebe a po čom zase túži mladá žena, ktorú v sebe nosíš. Na jednej strane sama hovoríš, že si ešte len dieťa a potom, že iní nerešpektujú tvoje želania. Neviem urobiť viac, neždať ti možnosť vybrať si sama. Ale premysli si to dobre. Záleží mi na tebe, ak sa rozhodneš odísť s Warrenom, na mojich citoch k tebe to nič nezmení, to ti prisahám, ale ak sa rozhodneš ostať, nechcem znovu zažiť ten výbuch z dnešného rána.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 22:07*Nemohol si pomôcť, ale Maureenina poznámka o zámku ho pobavila. Bol k nej otočený chrbtom, prehrabával sa v truhlici, kým nenašiel nejaký odev aj pre seba a keď mal všetko, čo potreboval, vzal ešte jednoduché rybárske udice.* Je tam ešte jedna truhlica,*podotkol zmierlivo.* Môžem ti ukázať ako na to, ak mi sľúbiš,že zachováš zlodejské tajomstvo.* Ľahký úsmev sa mu z pier stratil, keď sa otočil a zaregistroval ako sa na neho Maureen pozerá. Nebol si istý či sa naozaj obávala toho, že by sa ju pokúsil obťažovať a práve vtedy si naplno uvedomil ako obaja vyzerali. On, stále polonahý a Maureen v jeho košeli, pretože jej vlastné šaty roztrhol na brehu jazera. Snaha zachárniť dievčaťu život mu nedala myslieť na jej nahotu inak, než účelovú, ale až teraz pocítil skutočné rozpaky.*Ja, ehm..* Bez toho, aby to chcel mu zrak padol na jej skromný odev a útlu, ešte stále trochu detskú postavu, ktorú si premeriaval s takou sústredenosťou akoby ju prvýkrát naozaj videl až vtedy. Keď sa pohľadom dotkol Maureeniných očí, odrazu sa prebral a ráznym krokom aj s vecami a udicami v rukách vykročil popri stolu k východu.*Počkám vonku.* Dodal tesne predtým, než za ním zapadli dvere. Vonku zmraštil tvár a pokrútil nad sebou hlavou. Aby nemusel viac myslieť na ten trápny okamih, rozhodol sa zamestnať užitočnejšími činnosťami, než postávaním a čakaním, kým sa dievča prezlečie. Obe udice oprel o vonkajšiu stenu domu, oblečenie si prehodil cez rameno a vykročil k zadnej časti domca. Len čo zašiel za neďaleký roh, objavil drevenú prístavbu pre koňa. Dnu bolo sucho a vládol tam prekvapivý poriadok. Lucas sa zohol, zodvihol zo zeme steblo slamy a začal si ho pozorne obzerať. Krátko ho ovoňal, potom ešte raz a nakoniec si jeho koniec vložil do úst. Nebolo zaprášené ani plesnivé a keď zaklonil hlavu, presvedčil sa, že strecha prístavby je bez dier a dobre utesnená. Na opačnej strane miestnosti našiel dokonca prikrývku a zásoby ovsa. Neskôr bude musieť Kelgarovi poďakovať za jeho pohostinnosť.
Niekoľko nasledujúcich momentov strávil Lucas starostlivosťou o kobylu. Vysušil jej spotenú srsť zväzkami suchej slamy, prehodil jej cez boky deku a keď sa presvedčil, že nie je rozhorúčená, priniesol jej vodu a nasypal ovsa. Až naposledy sa postaral o seba, keď v koryte pred stajňou zmyl v daždovej vode sadze, pot a nečistoty z tváre a zvyšku tela. Vodu naberal do dlaní, striekal si ju na chrbát a umýval sa rýchlymi úspornými pohybmi, až kým nemal dojem, že je konečne ako tak čistý. Naostatok na seba navliekol čisté veci. Voľné nohavice mu padli, ale košeľa bola trochu tesná v ramenách. Stále to však bolo lepšie ako nič.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Pi september 05 2014, 22:25Maureen

*Sľúbiť mu to, nevidela v tom problém, komu by to už len mohla ona prezradiť. Nebola práve typ, čo si vymieňal s inými ľuďmi tajomstvá.* Myslím, že to sľúbiť môžem. *Vyslovila i nahlas, potom sa ale on otočil a premeral si ju. Videla ako si ju obzeral a podvedome pritisla ruky so šatami na svojej hrudi. Hádať, čo mu chodilo po rozume sa neodvažovala, zo všetkých mužov, ktorí ale pre otca kedy pracovali by jeho nehádala na niekoho, kto sa ju pokúsi znásilniť. Bola si ale istá, že ak by ju zachránil nejaký z nižších vojakov, dlho by neotáľal, tie ich reči neraz počula, ako kráčavala od stajní. S jeho odchodom sa uvoľnila a položila veci na stoličku a vyzliekla zvyšky svojho odevu. Šaty rovno hodila do krbu, raz budú pekne horieť a košeľu prehodila cez operadlo, tá nebola zničená a keď vyschne, ešte ju mohol použiť. Priala by si teraz kúpeľ, čo samozrejme možné nebolo a tak sa len v tichosti obliekla. Bola to naozaj mužská košeľa a bola jej značne voľná, vesta to aspoň trochu zamaskovala. Maureen bola rada, že tam nikde nenachádzala zrkadlo, obávala sa, čo by v ňom videla. Než vyšla von, ešte si rozpustila vlasy, prešla ich prstami a zaplietla do vrkoča, aby jej nezavadzali, keby zase musia utekať. Pri dverách našla nejaké topánky, skúsila si dva páry, boli ošumelé a vychodené, určite ale neboli také nepohodlné ako jej doterajšia obuv. Jedny si obula a potom už vyšla von, ohlásiť ho. Ako videla, on sa už tiež stihol prezliecť a dať na poriadok koňa* Myslím, že pri pohľade nanás dvoch nikto neúhadne kto sme.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   So september 06 2014, 10:33*Vedela, že sa k dnešku ešte vrátia. Nedúfala, že to bude tak skoro, ale tak mlčala, kým mu odhodlane hľadela do očí a uvažovala nad tým čo by mala povedať a ako si pýtalo zareagovať. Nadýchla sa, ale jej telíčko sa zamávalo a nakoniec urobila ten posledný krok, ktorým porušila jeho nariadenie. No neurobila to zámerne! Nedalo sa stáť na prahu zavretých dvier. Placho pozrela na strýka z prvého schodu.* Chcem dospieť.. *povedala akoby medzi rečou na jeho otázku čo ona vlastne chce. Ibaže tam toho bolo ďaleko viac čo chcela.* A moja túžba aby sme žili v lese sa nezmenila. Nemám rada mesto, stačilo by keby sme odišli len za hradby a páčilo by sa mi to viac.. *Síce za domom mali rovno les, ale to bolo iné, lebo aj tak patrili do mesta a chodili tam ľudia z mesta a hľadeli do jej bylinkovej záhradky.. Jednoducho nemala rada ich spoločnosť, nepáčilo sa jej ako si stále na nich ukazovali a šepkali.* Je pre teba pomsta taká dôležitá strýko, Ghar? *Spýtala sa potichúčku a zišla až na posledný schodík, na ktorom ostala bosá stáť a nielen že vyzerala ako stratené dievčatko, ešte tak aj vyzerala, ako na neho hľadela.* Dôležitejšia, než ja? Lebo čo ak o teba prídem? Vždy keď odídeš, bojím sa, že zostanem sama a viac sa nevrátiš. A čo budem robiť bez teba? *Očká sa jej zaslzili, ale ona ďalej pokračovala.* A tak sa snažím! Uplatňujem všetko čo ma naučili v osade, učím sa starať o domácnosť, o bylinky, o liečenie a všetko mi ide! A dobre mi to ide! A potom sem zavoláš cudziu ženu, ktorá sa nám zrazu stará do života, akoby som tu nebola ja. Akoby som sa nevedela o nás postarať ja. *To mu to nenapadlo aj takto?* Som dieťa, lebo vyzerám takto, *ukáže na seba, lebo je menšia než v skutočnosti je jej vek,* ale cítim sa staršie. A som schopná postarať sa o nás, tak prečo dovolíš, aby medzi náš vošla ešte aj ona? Nestačí, že už je tam pomsta voči Surkom? To sa teraz mám báť, že prídem o teba aj pre cudziu ženu? *Jej výstup bol detisnký, to áno, ale jednoducho toho už bolo na ňu tak priveľa, že to proste vystrelilo na povrch ako gejzír. Vybuchla. Bola hysterická. Ale nebývajú také všetky ženy?*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Ne september 14 2014, 17:30*Mlčky stál a nechal Kittu hovoriť ako nakoniec vždy. Nikdy nepatril medzi tých, ktorý si brali slovo, keď im neprináležalo, ale tentoraz bola jeho tvár aspoň o niečo čitateľnejšia. Drobné zmeny, posuny vrások, keď miestami stiahol husté obočie alebo uvoľnil napätie v čeľusti. Tušenie, ktoré v ňom od rána iba tlelo, osvetlili posledné Kittine slová. Prekvapilo ho to, pretože odjakživa bol skôr samotár. Spretŕhal všetky väzby, ktoré ho v minulosti pútali na jedno miesto a k jedinej osobe, na ktorej mu vtedy záležalo, Kittinej matke. Keď nikoho nemal, nemohol o neho ani prísť, ale veci sa od minulosti zmenili a on si len teraz uvedomil, že pre Kittu to mohlo byť podobné ibaže naopak.
Keď predlžujúce sa ticho naznačilo, že dievča vypovedalo všetko, čo malo na srdci, Ghar na chvíľu sklonil hlavu, aby jeho zarazenie nebolo natoľko viditeľné. Nepatrne, akoby sám pre seba, ňou pokýval, ale keď prehovoril hľadej už Kitte do tváre. Nevyzeral nahnevane skôr unavene, a to bolo pre neho vcelku nezvyčajné, lebo zvyčajne ostával jeho výraz stoický a nemenný.* Povedala si toho veľa, preto možno neodpoviem na všetko, na čo by si rada, ale môžeš si byť istá, že nič také ako pomsta alebo iná žena medzi nami nestojí a ani nikdy nebude.*Bolo pre neho ťažké hovoriť otvorene o citoch, preto sa miestami zdalo, že slová volí opatrne a premyslene, akoby nechcel, aby sa po ceste z mysle na jazyk zmenil ich význam.* Nechcem odísť s Warrenom, lebo viem, že aj napriek času, ktorý by sme tam strávili v pokoji a bezpečí, Surkovia by si k nám cestu nakoniec našli. V Hanovom mene som navštívil už veľa kmeňov a niektoré z nich skončili ako ten náš, Kitta. Nie je to pomsta, čo ma tu drží, ale istota, že ak môžem proti Surkom urobiť niečo už tu a teraz, nebudem sa musieť neskôr prizerať ako sa minulosť opakuje aj vo Warrenovom kmeni. Už niekoľko náčelníkov podpísalo dohodu o spojenectve, ale ide to ťažko, pretože všetci by najradšej žili tak ako doteraz a ako Warren si myslia, že Surkovia sú od ich osád príliš ďaleko.* Zmĺkol a urobil ku Kitte krok bližšie.* A čo sa týka Raffovej matky, prijal som jej pomoc, pretože či chceš alebo nie, či už sa tak cítiš alebo nie, v niektorých veciach je pre mňa stále dôležité, aby si si zachovala ešte aspoň časť detstva. Teraz by si sa najradšej videla dospelá a v niečom už možno máš starší pohľad na vec, než iní v tvojom veku, ale stále si dieťa Kitta. Nesnaž sa detstva zbaviť za každú cenu.* Hlas mal už teraz tichý a naliehavý. Uprene dievča pozoroval a díval sa jej pritom priamo do očí, akoby v nich hľadal stopu po tom, že mu rozumela.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Ne september 14 2014, 18:19*Pokrútil hlavou a z vlhkých vlasov vytriasol vodu, ktorá by mu inak celkom premáčala suchú košeľu. Ohybom lakťa si otrel tvár a keď mu ruka pozvoľna klesla k boku, široko sa uškŕňal a premeriaval si Maureen hodnotiacim pohľadom. Robil to tak priamo a sústredene, že mu jeden kútik úst poklesol o niečo nižšie do drzého, trochu prvokačného úškľabku. Dievča malo vlasy spletené do jednoduchého vrkoča, ktorý bol zvyknutý vídať na obyčajných slúžkach z dvora, šaty na nej viseli ako vrece utiahnuté opaskom a z obitých topánok vykúkali štíhle biele nohy. Obrázok, ktorý mal Lucas pred sebou bol natoľko vzdialený Maureeninému bežnému vzhľadu, že ho to napriek úprimnej snahe udržať smiech, pobavilo. Stará Maureen pôsobila chladne a neprístupne ako ľadová princezná. So všetkými tými šperkami, drahými róbami a hrdým držaním tela, bolo len málo vojakov na Belovom dvore, ktorí by voči nej necítili okamžitý rešepekt a ako Lucas vedel, niektorí sa jej dokonca báli. "Nič nie je nebezpečnejšie ako krásna žena, ktorá ovládala mocného muža," hovorili a on im musel dať za pravdu.
No tu a teraz už nebola Maureenina krása tak veľkolepá a neprístupná. V jednoduchých veciach vyzerala stále rovnako pekne, ale nijakému mužovi by už nenahnala strach. Práve naopak.* Ach, dievča...* smial sa Lucas pomedzi nádychy a poplácaval sa pritom po stehne.*Máš pravdu, nikdy by som nepovedal, že si kniežacia dcéra.* Ešte stále sa trochu pochechtával a keď prechádzal okolo Maureen na chvíľu sa k nej naklonil. Hlas mal nazvyčajne hravý a uvoľnený akoby z neho smiech striasol pochmúrnosť.* Vyzeráš skôr ako pastierka kráv.* Natiahol ruku a potľapkal Maureen po hlave viac ako koňa, než ľudskú bytosť, ktorú sa snažil utešiť.* Tak poď, pastierka, vezmi udice, som hladný ako vlk a ak rýchlo neulovíme nejakú ryby, budem musieť zjesť teba.*Odrazu akoby si uvedomil, čo povedal a trochu sa zarazil.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Ne september 14 2014, 20:19Maureen

*Nevidela sa síce v zrkadle, jej myšlienky o tom ako asi vyzerala, ale potvrdil jediný pohľad smerom k veliteľovi. Videla ten jeho pobavený úškrn a pohľad, akým si ju premeriaval. A potom prišiel jeho smiech, ku ktorému sa teda ona nepridala. Stála tam ako socha, ľadová socha a na tvári sa jej nepohol ani sval. Nebolo to prvý raz čo sa na nej niekto smial, aj keď si to doteraz nikto nedovolil priamo pred jej očami rovnako, ako si nikto nedovolil povedať jej nič zlé. Nie, keď ich mohla počuť. Na to sa príliš báli, žeby si narobili problémy u jej otca. Ten už ale nežil a ona nebola doma. Ten smiech jej to opäť pripomenul, predtým by si veliteľ niečo také nikdy nedovolil. Nikdy ju nemal rád, ale aby ju potľapkal po hlave ako psa...Jedno mu ale možno závidela, ten jeho uvoľnený smiech. Nepamatala sa, kedy sa naposledy úprimne smiala, inak ako ironicky či výsmešne.* V tom prípade to splnilo účel. *Odvetila mu chladne, zoberúc udice.*Akurát mi chýbajú tie kravy, ostal mi len jeden vôl. *Ako on na ňu, tak ona na neho. S rovnako chladným výrazom, ktorý jej ostal i v tom odpornom oblečení, vyrazila pomedzi stromy. Ako sem kráčali. bolo počuť vodu a mala istú predstavu, kam teda kráčať. Nevedela síce či potrebovali nejakú hlbšiu časť rieky alebo jazierko alebo niečo také, ale vedela, že beztak za ňou pôjde a povie, kde tie ryby zoženú.*


Naposledy upravil Olivia Pangiote dňa Po september 15 2014, 18:12, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Po september 15 2014, 15:36

*Mlčky si vypočula čo sa jej snažil povedať a hlavne vysvetliť. Bolo to pre ňu trošku ťažšie, ale snažila sa vysporiadať sa so všetkým čo jej povedal a čo chcel, aby pochopila. Nebolo to jednoduché, lebo všetko to boli veci dospelých a rozumela, že strýko mal povinnosti, ale stále sa jej držal strach, že čo keby sa mu bolo niečo stalo. S kým by potom bola? Kto by sa o ňu postaral? Nie po tej materiálnej stránke, ale po duševnej? No kto? Vedela, že nebol by nikto a nič, čo by ju zadržal, aby neodišla do lesov a viac sa nevrátila. Jednoducho nie. Proste by tam zostala, ukrytá, žijúca ako divožienka a ak by sa jej podarilo, našla by Amicam a zostala s ňou. Alebo ak by sa odvážila, poprosila by nakoniec Akte. Ale bolo zlé uvažovať nad tým čo urobiť a čo by spravila, keby sa mu bolo niečo stalo. To nechcela. A nechcela ani o neho prísť. Tak potom aký by to malo zmysel, keby teraz odišla? Pokojne dvihla nakoniec hlávku a zadívala sa strýkovi rozhodne do tváre.* Tak fajn. Nikam nepôjdeme a zostaneme tu. Ale... *nechcela to povedať slovami, že má podmienku, to nie* ..prosím ťa, nehľadaj mi náhradnú matku, ani nič podobné. Moje detstvo skončilo keď nám vyvraždili osadu, na isté veci už nie je čas a ak chceš, aby som si zvyšok detstva nepochovala, stačí mi to, čo môžeš dať ty. *Rázne odmietala Raffovu matku v ich životoch, vo svojom živote. Bolo to z dôvodu ako sa zachoval samotný Raffa, z dôvodu že sa bála, že príde o Ghara, ale aj preto, že ten dom za jej chrbtom, bol ich dvoch. A ona tam mienila mať svoj kus sveta, svoje kráľovstvo, svoje miestočko, kde nechcela inú ženu. Nebola slepá, aby nevidela čo sa dialo so strýkom, keď tam bola. A hlavne, už raz si Milu pred ňou zastal. A kto mu bola jediná rodina? Ona. Nie Mila. Rozhodnutým pohľadom sa pozrela na strýka, či teda bude súhlasiť aj s jej časťou ich tichej „dohody“.

„Načúvať cudzie rozhovory za dverami sa nepatrí.“ Povedala potichu Kyra k Warrenovi, ktorý s prilepeným uchom na dverách šmíroval dianie vonku.
„Pšššt, je to zaujímavé!“ Ohriakol ju a Kyra len zagúľala očami a prstami si odhrnula vlasy z čela, kým sa poobzerala trochu po kuchyni. Nebolo to tam škaredé. Vlastne sa jej tam celkom páčilo. Len ten chlap bol príjemný ako trieska v zadku, ale... Z myšlienok ju vyrušilo hlasné tresknutie dvier, ktoré Warren vyrazil a roztvoril náruč.
"Tak, rodinka, keďže nikam nejdeme. My tu chvíľu pobudneme s vami!" Povedal hrdo a Kyre len napadlo jediné. My? *
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Po september 15 2014, 20:10*Chvíľu ešte stál na mieste a pozoroval Maureenin vzďaľujúci sa chrbát. Nejako sa nedokázal rozhodnúť či ho jej poznámka viac pobavila alebo urazila. Napriek tomu, že bola oblečená ako sedliačka, stále to bola kniežacia dcéra, ktorá by podobné výrazy nemala používať, ale Belo držal nad svojou dcérou príliš jemnú ruku. Lucas by na jeho mieste...prestúpil z nohy na nohu a pomaly vykročil vpred, keď sa mu tvár náhle rozjasnila. Na prste znovu pocítil váhu Belovho prsteňa.
Nasledoval Maureen až k jazeru, ktoré bolo skôr neveľkou prírodnou priehradou na tečúcej rieke. Bez slova prešiel na breh a s naširoko rozkročenými nohami sa usadil na jeden z kameňov.* Keď som bol dieťa a vyviedol som nejakú lotrovinu, môj otec ma za ňu potrestal. Vtedy som bol príliš mladý, aby som dokázal oceniť jeho výchovné metódy, ale môžem ťa uistiť, že modriny na zadku ma naučili o morálke viac než hodiny strávené nad knihami.* Lucas sa po nezvyčajnom úvode na Maureen priateľsky usmial, povystieral si chrbát a otvorenou dlaňou pobúchal po stehne pravej nohy.* Tak poďme, malá, nech to už máme za sebou. Som hladný a ruky mám unavené z lezenia, takže tentoraz vyviazneš len s jemným napomenutím.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   

Návrat hore Goto down
 
Iná časť vesmíru
Návrat hore 
Strana 24 z 27Choď na stránku : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: RPG :: Vesmír-
Prejdi na: