Gyro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Iná časť vesmíru

Goto down 
+2
Freya Leslie Ledon
Thos
6 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next
AutorSpráva
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 20:38

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen


*Pri jazere mlčky položila udice na zem. Nikdy síce ryby nechytala, jedno ale vedela, ani ryba nebola tak sprostá aby sa chytila na prázdny háčik. Chcelo to červíka alebo niečo iné, čo by ryba jedla. Okrem červíka však nepoiznala inú položku rybacieho jedálnička a tak sa chvíľu rozhliadala po väčších kameňoch blízko vody, ktoré by mohli byť pre takú dážďovku dobré útočisko. Keď bola menšia, bavilo ju desiť iné dievčatá rôznymi húsenicami a iným hmyzom, dážďoviek bolo vždy dosť. Ako kráčala k jednému z kameňov, začula veliteľov monológ a naďalej ho ignorovala, nezamýšľajúc sa nad tým, čo tým naznačoval. Až pri tom jeho "tak poďme malá" sa otočila a uprela na neho pohľad, v ktorom by nenašile nič priateľské.* Nie si môj otec. *Tie slová vytisla z úst jedovato a zabudla i na červíky. Cítila hnev a keď sa k nemu pobrala, bolo to cítiť i z jej chôdze. Zastavila pred ním tak prudko ako sa pohla, tvár mala ako z kameňa a bradu stále hrdo zdvihnutú.* Ešte pred pár hodinami si na mňa div že nekričal pre niečo čo som povedala, pre tvojich mŕtvych priateľov a teraz robíš čo? Môj otec nie je mŕtvy ani dva dni a ty mi tu ideš rozprávať o tom, či ma mal môj otec mlátiť? *Zlostne prižmúrila oči a bolo jej jedno čo jej povie či urobí.* Tiež by ma zaujímalo čo som urobila za...lotrovinu...nazvala ťa volom? Nesprávam sa ako dáma? *Spýtala sa posmešne.* Než ma budeš súdiť, zamysli sa nad tým, ako sa správaš ty ku mne, odkedy mesto padlo. Nie som tvoje domáce zvieratko ani kôň na tlapkanie po hlave. *Nemienila sa správať ako dáma, keď ňou po páde mesta nebola, čo potvrdzovalo i jeho zaobchdázanie.* Chceš sa postarať o moje modriny? Nech sa páči, poslúž si, nikto ti v tom nezabráni. *Ani len neodvrátila tvár od tej jeho, len mlčky zostala stáť.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 20:45

Iná časť vesmíru - Stránka 25 528437273_8300acdfc7

*Kitta ho hypnotizovala takým upreným pohľadom, až mal Ghar dojem, že pri čakaní na jeho odpoveď ani nedýcha. Teraz už videl Kittine dôvody v jasnejšom svetle, ale aj napriek tomu nebol zvyknutý, že si na neho niekto robil nároky viazané podobnými "tichými dohodami", ktoré mali nádych podmienky. Poznával v Kitte vlastnú tvrdohlavosť, ale nebol si istý tým či ju práve v tejto chvíli dokáže správne oceniť.*Vždy si vyberiem teba,* prehovoril nakoniec, ale to už do ich rozhovoru vpadol Warren. Ako inak, opäť si na to zvolil nie práve príhodný okamih. Ghar počastoval muža rozmrzeným pohľadom a opäť sa pozrel na dievča. Hlas mal znovu prísny.*Tvoj terst trvá. Ostaneš vo svojej izbe dovtedy, kým sa Mile neospravedlníš za dnešné ráno a pri tej príležitosti jej poďakuješ za starostlivosť, ktorú od nej už viac nebudeme potrebovať.* Akoby ho roztrpčoval už len samotný fakt, že musí tak dlho hovoriť, povzdychol si a kývol na Warrena rukou.*Poď, tento dom bude potrebovať nasýtiť viac hladných úst a vy obaja* s mierne nadvihnutým obočím šibol pohľadom k žene stojacej po Warrenovom boku*..ste samozrejme vítaní.
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 21:06

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Z miesta, kde sedel pozorne sledoval Maureenin plamenný prehovor, ale voči jej ohňu sa vyzbrojil ľadovým sebaovládaním. Zo skúsenosti vedel, že nemá zmysel púšťať sa s dievčaťom do slovného súboja, pretože jazyk mala rovnako ostrý a obratný v narábaní so slovami ako bol obratný vojak so svojím mečom. Lucas už predtým uvažoval či je to ten pravý dôvod, pre ktorý cítil isté sebauspokojenie, keď ju mohol provokovať.*Máš pravdu, Maureen, nie som tvoj otec,* prehovoril naostatok a nedbalo pokrčil ramenami.* No som tvoj poručník, tvoj zákonný pán a zástupca, kým toto právo a povinnosť neprejde na tvojho manžela. Boh mi je svedkom, že mi poďakuje, ak ťa predtým naučím trochu rešpektu, ktorý ti tak žalostne chýba.*Netušil či Maureen počítala s tým, že sa na ňu neodváži vztiahnuť ruku, ale už nemohol ustúpiť. Stála pred ním a sledovala ho pohľadom, ktorý bol rovnako vzpurný a hrdý ako držanie jej tela. Lucas sa natiahol, šikovne chytil dievča za ruku a pritiahol si ju k sebe. Podľa toho, ako rázne a čisto to vykonal bolo možné hádať, že má isté skúsenosti.*Nejaké posledné slová?
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 21:23

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Zasmiala sa mu do tváre.* Myslím, že môj otec ti dal na starosť jedine tak moju prepravu k budúcemu manželovi, veľmi silno pochybujem o tom že ti hovoril niečo o zákonnom zástupcovi či poručníkovi, rovnako ako pochybujem, že jeho predstava o mojej preprave na dvor obnášala bitie a tvoje správanie. Toľko k tvojim...sľubom môjmu otcovi. *Keď si ju pritiahol k sebe, nezdalo sa, že to bolo prvý raz. Zjavne si to užíval, niežeby ju to prekvapilo. Mohli odsudzovať pohanov akokoľvek chceli, keď prišlo na dobýjanie miest, počula ako to vyzeralo. Mužov vraždili a ženy...ženy si nepochybne priali byť tiež mŕtve.* Uži si to. *Odvetila mu chladne ani sa nepokúsiac dostať z jeho zovretia.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 22:08

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Nezdalo sa, že by hodlal Maureen venovať akúkoľvek odpoveď, ale odrazu stisk povolil, takže sa mu mohla kedykoľvek vyšmyknúť. Akoby si odrazu niečo uvedomil, vstal a pokrútil hlavou.*Nie,* vyslovil rázne a po chvíli už znovu pôsobil spokojne, dokonca ešte spokojnejšie, než predtým.*Viem, o čo sa snažíš, Maureen, ale neurobím ti tú radosť, aby si sa mohla znovu hrať na ľadovú princeznú.*Z ničoho nič Lucas roztiahol ruky a prstami kývol k sebe.*Ak máme na tejto ceste vydržať, poznám len jediný spôsob ako uvoľnil napätie.
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 22:19

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Mlčky na neho hľadela aj keď ju pustil. Ona sa nesnažila o nič, to on jej robil prednášku o modrinách a volal ju k sebe, aj keď v jednom mal pravdu. Ak by ju skutočne udrel, pri prvej možnosti by sa otočila a aj bez večere vrátila do toho domčeka. Sledovala jeho roztiahnuté ruky a len nadvihla obočie, o čo mu išlo tentoraz.* Ak si myslíš že sa budeme objímať, tak môžeš snívať ďalej. *Odvrkla a pozrela k jazeru.* Neviem ako vydržíme na tej ceste, ale ak chceme vydržať aspoň pri tomto jazere, mohli by sme sa venovať tomu, prečo sme sem prišli. *Náhle sa zohla a rukou zašla do vlhkej zeme pod kameňom, na ktorom si vysedával. Keď sa opäť vystrela, v rukách držala dážďovku.* Spomínal si učenie niečoho užitočného...nemyslím si že vysedávanie na zadku je v tejto chvíli užitočné. *Zvrtla sa na päte a vrátila sa s dážďovkou k udici. Napokon, chytanie rýb určite nebola žiadna veda, veď čo sa na tom dalo naučiť? Buď to dobre hodí a nejaká ryba bude tak blbá aby sa chytila, alebo nie. Nevedela si predstaviť nijaké finty, nateraz jejs tačil háčik a dážďvka, ktorú na ňu napichla.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 22:38

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Nie, o objímanie mu naozaj nešlo. Ani si neuvedomil, že sa pri tej myšlienke zatváril možno trochu zhrozene, ale potom ho celá tá absurdnosť pobavila. Jediné, čo ho však konštante roztrpčovalo bola Maureenina chladná povznesenosť, preto urobil tých pár krokov smerom k nej, vzal jej z ruky udicu, na ktorú tak obratne napichla červa (v kútiku duše musel uznať, že to urobila naozaj majstrovsky, bez jediného žmurknutia či zakolísania) a odhodil ju bokom do trávy.*Do horúcich pekiel, dievča! To ti v žilách namiesto krvi prúdi ľad? Viem, že ma nenávidíš, cítim, že to v tebe drieme, tak to vypusť von. Ukáž mi trochu ohňa. Držať to v sebe nie je zdravé.*A potom, bez rozmyslu, sa Lucas zohol, načrel rukou do bahnitej pôdy na brehu jazera.* Nedávaš i na výber, Maureen,* uškrnul sa.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 22:54

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Mala chuť napichnúť na ten háčik jeho. Nemala náladu sa s ním doťahovať, bola unavená a hladná a jedno i druhé nebolo zase tak nedosiahnuteľné. Čo chcel? Aby sa s ním obhadzovala blatom? Akože naozaj? Zjavne ten odev spôsobil naozaj v jeho hlave podivné predstavy. Nebola si istá tým či chcel aby sa zabávala alebo aby si vybíjala zlosť. Videla obyčajné deti v jej veku, ako po sebe hádzali kadečo a ako sa pri tom smiali, ona ale také veci nezažila a určite ich nemienila prežívať teraz. A čo sa tej nenávisti týkalo, mýlil sa.* Vieš veľké nič. *Odvetila mu na tie slová.* Nemám ťa rada, to je pravda, rovnako ako obaja vieme že ty nemáš rád mňa. Nie je dôvod klamať si. *Pokrčila ramenami.* Nenávidím ale len dve osoby a ani jeden z nich nie si ty.*S najväčšou pravdepodobnosťou nebola ani jedna z tých dvoch osôb nažive. vedela že priať si také veci nebolo správne, ale dúfala v to. Spomenula si na jej posledné stretnutie s jedným z nich v chráme a nepatrne ju striaslo. Mesto bolo zničené a nik neprežil. Bodka.* Nemáme ďalšie oblečenie a už nestihne uschnúť, tak si tú ruku láskavo umy. Som hladná a nemienim sa s tebou doťahovať s blatom. Dostla si už odomňa dve facky, to ti bude musieť stačiť. *Nikdy osobe neuvažovala ako o ľadovej, ale keď to vyslovil, uvedomila si, že nemal až tak ďaleko od pravdy. Napokon, priala si to, byť chladná a nič necítiť. Zjavne sa to nakoniec podarilo a ona si ľadový múr vybudovala.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 23:13

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Tak vznešená reč sa nehodila k výzoru vidiečanky, pomyslel si Lucas a so stoickým pokojom si vypočul všetko, čo mala Maureen na srdci. Bola ako malý otravný fagan, ktorý mal ústa plné vlastnej dôležitosti a on možno naozaj nevedel veľa, ale jedným si bol istý. Už dlho znášali nepríjemnosti cesty a on nemienil okolo Maureen chodiť po špičkách a vyhýbať sa jej. Ako správne podotkla, nemal ju rád a ani ona jeho, ale toto chcel urobiť už dávno. Zistiť či je naozaj taká upätá alebo má ešte šancu zbaviť sa tej nepohodlnej palice, ktorú nosila namiesto chrbtice.
Hrsť blata skončila prilepená v prostriedku Maureeninej tváre. Lucas naklonil hlavu, keď blato opadlo a vydal dlhý zamyslený povzdych, ktorým dusil smiech. Potom si kľakol a začal si ležérne umývať ruky vo vode.*Vyzeráš na trinásť, ale reči máš ako stará babka. Tak? Čo urobíš teraz? Počastuješ ma ďalšou kázňou?
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 23:21

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*A mala blato na tvári. Zovreté pery nenanzančovali nič dobré, nepovedala ale ani slovo. Zohla sa, nie však po blatistú pomstu, ale preto, aby si tvár umyla. Voda bola studená a nezdala sa ani moc čistá, vždy však čistejšia než to bahno. Keď bola jej tvár opäť jej, znovu na neho pozrela. Viditeľne sa bavil a ona sa k nemu pohla, chcela ho sotiť do tej chladnej vody, nech si spí pokojne aj bez oblečenia keď je taký...V poslednej chvílie, než sa jej ruky dotkli jeho tela sa ale zastavila a stiahla ich. Pred chvíľou jej povedal že vie o čo jej ide a jemu tiež o niečo išlo.* Aj ja viem o čo ti ide. *Ruky zastrčila do vreciek odevu a nijaké sácanie neprebehlo.* Čo urobím teraz? Chytím si konečne tú rybu. *Odvetila mu a zobrala si udicu. Zahnala sa, nie práve ukážkovo a nechala červíka dopadnúť kamsi do vody, nie moc ďaleko, ale bolo jej to fuk. Hlavne že bol vo vode.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePo september 15 2014, 23:42

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Lucas ešte chvíľu sledoval profil Maureeninej tváre, potom takmer nebadane pokrútil hlavou a znovu ponoril ruku do chladnej vody. Tentoraz si ňou osviežil tvár a zátylok, ale voči dievčaťu sa už o nič nepokúsil. Ak Maureen naozaj vedela o čo mu išlo, tak by jej rád pogratuloval, pretože on sám si tým nebol istý. Ešte pred chvíľou by si ju pokojne prehol cez koleno a narezal jej na zadok, ale odovzdanosť s akou ho k tomu ponúkla by z jeho napomenutia urobili trest iba pre neho. Dal jej možnosť zúriť, vybiť si na ňom zlosť za všetko, čo musela prežiť, aj keď si na to zjavne nezvolil vhodný spôsob, ale vždy to tak videl ženy robiť. Boli to hysterické, precitlivené bytosti. Sopky s chladnou škrupinou na povrchu, ale tlejúce vo vnútri a pripravené kedykoľvek vybuchnúť. Maureen nie.*Tak s tým veľa šťastia, slečinka,* odvetil už pokojne a keď vstával ešte sa dievčaťu posmešne uklonil. Poodišiel o pár krokov, kde v tráve ležala druhá udica a bez slova si ju vzal. Namiesto toho, aby sa hrabal v zemi ako Maureen, ale najskôr pozorne preskúmal okolie a potom sa zameral na práchnivejúci peň opodiaľ. Skláňal sa nad ním, jeho široký chrbát celkom zakrýval, čo robí a až keď sa narovnal, bolo vidieť, že v ruke drží niekoľko tučných bielych lariev. Znovu sa porozhliadal okolo seba. Dával si načas, skúmavo prehliadal breh, striedavo sa mračil, hodnotil, skúšal bosou nohou hĺbku vody až si nakoniec vybral miesto ďaleko od dievčaťa. Na okraji rástli vodné rastliny a korene, ktoré tvorili pre ryby vo vode vhodné útočisko. Naučenými pohybmi dostal návnadu presne tam, kam chcel a potom stačilo už len vo vhodný čas potiahnuť alebo povoliť. Po celý ten čas nevydal ani hláska. Sedel na svojom mieste a uprene pozoroval hladinu.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeUt september 16 2014, 07:24

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Napokon dosiahla svoje. Bol od nej ďaleko, bol ticho a prestal ju nútiť robiť veci, ktoré nechcela. Vedela, že keď nereagovala na jeho výzvu bojovať s ním, tak to pre neho tiež nemalo zmysel. Keď ju chcel biť, asi čakal, že sa bude brániť alebo vzpierať, ona sa však naučila, že niekedy je obyčajné slovo a "vzdanie sa", cesta k východisku. Sledovala čo robil, najmä výber miesta, nepohla sa však za ním. Nejaký čas zotrvala na svojom mieste a uvažovala, ako vôbec spozná, že chytila rybu. Odpoveď prišla o nie moc dlhý čas na to, keď pocítila jemné šklbnutie. Prekvapene nahla hlavu a šklbla udicou z vody. Keď videla čo ulovila, len sa krátko pobavene pousmiala. Bola to síce ryba, alebo teda rybka, ktorá by nestačila na večeru asi ani mačke. V tichosti ju teda dala dole z háčiky a hodila späť do vody, nebol dôvod rybu trápiť, keď nemohla poslúžiť. Položila udicu späť do trávi a pohľadala si ďalšie červíky. Tentoraz ale nehodila háčik do vody tam kde bola ale sa rozhliadla. Nešla za ním, z princípu ale sa pobrala po brehu, uvažujúc. Často pri rôznych hodinách s učiteľmi počúvala, že žene nestačí mať len peknú hlavu, treba ju občas aj použiť. A tak uvažovala, predsa obalamutiť nejakú rybu nemohol byť taký problém. A tak kráčala a hľadela na vodu. Po kraji v plytkejšej vode videla malé rybky v skupinkách, o tie ale záujem nemala. Kráčala teda ďalej, až sa dostala k väčšiemu kameňu, zasahujúcemu trochu i do vody. Blízko boli nejaké rastliny, voda nebola ani hlboká ani plytká a videla pri skale plávať i čosi väčšie, vhodné k jedlu. Nenápadne teda vyliezla na kameň aby nevrhala do vody tieň a nabodla červíka na háčik. Kašlala na nejaký nadhod, jednoducho opatrne aby nerobila nad vodou prudké pohyby spustila háčik s červíkom do vody. Tvár uprela k modrej vážke, poletujúcej blízko rastlín.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeUt september 16 2014, 11:25

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Keď Lucasovi na návnadu zabrala tretia ryba, potešene,zoširoka sa usmial a na okamih znovu pocítil dávne chlapčenské vzrušenie z úspešného lovu. Ostrica sa metala na rybárskom vlasci, ktorý šikovne vytiahol a jediným pohybom zbavil rybu háčika. Jej štíhle klzké telo sa v tieni pod stromami matne lesklo, ale aj keď sa všemožne krútila a zvíjala, nepodarilo sa jej oslobodiť. Lucas chytil ostricu za chvost,  plesol jej hlavu o kameň a keď ryba znehybnela, prevliekol jej cez žiabre provizórny povraz, ktorý pri čakaní uplietol z pevných stebiel tráv. Poťažkal úlovok v ruke, ale keď mu pohľad padol na opačnú stranu jazera, radosť ho prešla. Tlmene si povzdychol a chvíľu Maureen len tak pozoroval. Boh mu bol svedkom, že sa v tom dievčati vôbec nevyznal a hoci mal medzi svojimi mužmi rôzne povahy a charaktery, ani jeden z nich nemohol s Maureen porovnávať. Nakoniec bolo to dievča. Ako mal Lucas vedieť, čo jej najbližšie sadne na nos? A ten biedny pokus vydolovať z nej aspoň kúsok prirodzenej emócie? Nuž, vždy mu to išlo lepšie s koňmi a mečom. Bol však príliš hrdý na to, aby čo i len pomyslel na ospravedlnenie, ktoré by Maureen poskytlo dostatočný dôvod na to, aby sa k nemu správala ešte odmeranejšie.
Lucas s prižmúrenými očami sledoval ako dievča opatrne lezie po kameni a kúsok po kúsku spúšťa do vody vlas, na ktorom sa metala nabodnutá dážďovka. V tom pohľade bolo niečo fascinujúce a on sa podvedome naklonil dopredu s lakťami zapretými o kolená. Celkovo Maureen vyzerala akoby sa snažila uloviť nejakého vodného démona než obyčajnú rybu a zrejme si vôbec neuvedomovala, ako smiešne pri tom vyzerá. S letmým úškrnom vzal úlovok do jednej, udicu do druhej ruky a opatrne vykročil po brehu jazera smerom k prírodnému kamennému mólu. Maureen sa zdala byť taká zabratá do rybárčenia, až Lucas pochyboval či vôbec registruje jeho tiché kroky. Udicu oprel o strom a ryby zavesil na pevnejší konár. Potom sa, napodobňujúc Maureenine pohyby, vyštveral za ňou na kamenný briežok a zostal ležať na bruchu po jej boku. Držal sa v ústraní, pohľadom hypnotizoval vodnú hladinu pod sebou a keď prehovoril, hlas mal stíšený do šepkania.*Ostrica...celkom pekný kúsok...*Aby rybu nevyplašil šepkal dievčaťu skoro do ucha, aj keď na pol úst, lebo tvár k nej neotočil.*Keď necháš návnadu len tak plávať, iba do nej ťukne, ale nechytí sa. Skús vlasom opatrne pohybovať.
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeUt september 16 2014, 11:44

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Čakala a čakala. Bola v mnohom netrpezlivá a od svojho otca vždy chcela všetko hneď. Najmä preto, že vedela, že to dostať môže. Vedela však byť i ticho a sústrediť sa, rybe rozkázať nemohla. A tak necítila hnev ani sa neponáhľala, keď ju ryby ignorovali. Videla ich pod vodnou hlavou a musela v duchu zhodnotiť, že ju to celkom bavilo. Aj keď sa na veliteľa nepozrela, periférne vnímala, že on už pár rýb chytil. Možno ju to malo len deprimovať, v skutočnosti to brala ako väčšiu motiváciu. Ak to zvládol on, musela to zvládnuť i ona. V tichu zaregistrovala jeho pohyb za svojim chrbtom, stále však pozerala na vodu. Keď k nej prehovoril, hodila po ňom očkom a nechala si poradiť. Opatrne pohýbala udicou, aj keď väčšiu váhu na tom pohybe mala možno voda než jej pohyb, keďže nevedela odhanúť ako moc mohla. Jedna z tých...ostríc preplávala okolo, nedotkal sa však červíka. Ďalších pár ho tiež odignorovalo, trvalo pár dlhých minút než sa jedna pristavila pri dážďovke. Maureen cítila ako ryba skúšala červíka "ohlodať", necítial však ťahanie a tak čakala. Prišlo jej to ešte zaujímavé než predtým. Keď konečne ryba zabrala, Maureen prudko rybu potiahla von. Trepala sa jej kúsok pred nosom na háčiku a ona sa bez toho aby si to uvedomila konečne usmiala. Mala radosť, že sa to nakoniec podarilo. Chytila ozajstnú rybu. Jedlo. V hlave sa jej vynorilo pár otázok a práve pri nich si uvedomila svoj výraz a usmievať sa prestala.* Mám jej odrazať hlavu? *Spýtala sa vecne, napokon, do ruky by ju takú klzkú nedokázala chytiť. Okrem toho vedela, že zvierám sa vyberali vnútornosti, mala pocit, že ryby neboli výnimkou.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeUt september 16 2014, 12:17

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Počas postriežky medzi ním a Maureen nepadlo ani slovo, ale Lucas videl, že si nechala poradiť. Úkosom na ňu pozrel, ale bol to len letmý pohľad, ktorý nahradil sústredeným pozorovaním hladiny. Ticho sa predlžovalo, ale pre Lucasa nebolo nepríjemné. Opäť sa vrátil do detských čias, kde vonkajší svet strácal na dôležitosti a skutočnú cenu malo len vzrušenie z daného okamihu. Tichý žblnkot vody o kamene, šumenie medzi trsmi vodných bylín a slnko zaliezajúce každou minútou čoraz hlbšie pod kožu. Prosté a jednoduché.
Keď Maureen odrazu prudko pohla rukou a na háčiku sa ostala metať pekne urastená ryba, Lucas sa celkom prirodzene rozosmial a víťazoslávne vykríkol.*Máš ju! Vynikajúco!* Konečne, po dlhom čase, priamo pozrel dievčaťu do tváre a všimol si, že aj ona sa usmieva. Takmer mu pritom zabehlo a ktovie či aj jeho prekvapený, trochu ostýchavý pohľad, neprispel k tomu, že si Maureen uvedomila slabinu vo svojom brnení a rýchlo zaň úsmev ukryla. Lucas sa tiež dosmial a malá chvíľka spoločnej radosti bola ta tam. Prevrátil sa z brucha na chrbát a zostal na kameni sedieť s jednou nohou zohnutou a rukou opretou o koleno.*Účinnejšie bude, keď jej ju odhryzneš,* odvetil už celkom inak a rovnako ako dievča, aj on sa vrátil k svojmu bežnému arogantnému výrazu s drzím žmurknutím.
S ľahkosťou vyskočil na nohy a zbehol po kameni k stromu, kde nechal svoje veci.*Keď už sme pri tom, vieš pískať?
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeUt september 16 2014, 12:38

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen


Až po tebe. *Odvetila mu, na tie jeho slová o odhryznutí hlavy. Samozrejme že vedela, že si z nej uťahoval. Opatrne teda nechala klesnúť rybu na zem, tá sa tam vyhadzovala a snažila dostať späť do vody. Maureen ju pridržala rukou a druhou siahla pod odev k nožíku. Nedalo sa povedať, žeby so zabíjaním ryby váhala. Bez slova ju pripravila o hlavu a ušetrila toho metania sa na súši, ktorá pre ňu nebola prirodzená. Nožík utrela a zastričla na pôvodné miesto, rybu si vzala a udicu tiež.* Viem, prečo? *Spýtala sa. Vedela pískať, možno nie tak že ju budú počuť na druhom konci jazera, ale pískať vedela. Jenda z vecí, ktoré sa naučila pri potulkách uličkami.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 20:57

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Lucas sa obzrel cez plece práve v okamihu, keď Maureen bez známky mdlôb odrezala rybe hlavu krátkym nožíkom. Nevšimol si, že by ho predtým mala, ale po tom ako šikovne s čepeľou ešte pred chvíľou narábala, si na ňu zrejme bude musieť dať oveľa väčší pozor. Celkovo sa Mareen nesprávala ako typická príslušníčka nežného pohlavia. Pri slove nežná sa Lucasovi pochybovačne nadvihlo obočie, takže celkovo jeho výraz pôsobil viac než skepticky. Konečne prišiel na dôvod, ktorý ho pri dievčati tak rozptyľoval. Vyzerala síce veľmi mladučko, ale len do okamihu, kým otvorila ústa alebo sa na človeka pozrela tým svojím chladným skúmavým pohľadom.
Sám pre seba nebadane pokrčil ramenami, vrátil sa k Maureen aj so svojimi vecami a viac jej ich nanútil ako podal.* Tak mi napadlo, že by nebolo celkom naškodu vedieť sa dorozumieť aj nejako inak ako kričaním. Myslím tým nejaký signál, že sa niekto blíži a že sa máš schovať. Budem musieť pohľadať nejaké drevo, pýtam sa preto.* Znovu zopakoval svoje gesto s ramenami a kývol smerom k loveckmu zrubu.* Tebe to s tým nožom celkom ide, mohla by si ryby zatiaľ vyčistiť.
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 21:26

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Nebola si istá či to myslel s tým nožom ironicky, ale netváril sa tak a tak to prešla bez komentára. V skutočnosti nemala potuchy ako sa taká ryba čistila, jedna vec bola oddeliť hlavu, druhá, vybrať vnútornosti.* Ešte som rybu nečistila, ale urobím to. *Alebo sa skôr pokúsi, ako si v duchu hneď dodala. Chvíľku uvažovala aj nad tým signálom, v hlave hneď uvažovala nad nejakým miestom, kam by sa v zrube ukryla, keby ho počula. Držiac jeho veci pokrčila ramenami.* Dobre, keď začujem pískanie, skryjem sa. Ak ma prepadnú, skúsim pískať hlasno. *Uvedomila si, že on by sa asi skryť nešiel. Slová už ale späť nebrala, len sa v tichosti otočila, vzala aj jeho ryby a pobrala sa k zrubu. Odložila udice, nepotrebné veci a ryby uložila na jeden z tanierov, ktorý našla v skrinke. Boli tam aj obité hrnčeky, deravý hrniec a pár ďalších predmetov na prípravu jedla. Chvíľu nad rybami postávala, napokon vzala nôž a spravila pokusný rez. Rezala od plutvy k mietu kde bola hlava, po spodnej časti ryby a s napätím čakala, čo na ňu "vyletí". Keď prstami roztvorila vnútro ryby, skrivila tvár.* No fuj. *Zašomrala, radšej by sa hrala na kata a stínala hlavy. Zapchala nos a dýchala len ústami, keď strčila prsty dovnútra a vydolovala všetko, čo sa jej tam zdalo navyše. Oceňovala na rybách aspoň to, že to všetko išlo tak neajko spolu. Napriek tomu jej to chvíľu trvalo, dlhšiu než čakala a bola len rada, keď to mala za sebou. Nechala ryby rybami a vyšla von, nijaký piskot zatiaľ nepočula. Nožík napriek tomu uložila na predošlé miesto a pobrala sa potôčiku. Na umytie rúk nepotrebovala celé jazero, plus z potôčika nabrala do hrnčekov i vodu. Čakajúc na veliteľa sa chvíľu motkala okolo zrubu, obzerajúc pár listov, ktoré jej prišli povedomé, povedomé v jedlom zmysle. S istotou to ale nevedela, napokon zeleň ako zeleň a tak ich odtrhla a vzala dnu, že sa spýta jeho.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 21:32

Iná časť vesmíru - Stránka 25 0bpmMv

*Zrub bol v dobrom stave, aj keď vo vnútri toho veľa nebolo, aspoň nelákal potulných zlodejov. Mohutné Severanovo telo sa na slamník takmer nezmestilo a aj keď sa Arrow snažil nájsť mu čo najlepšiu polohu, mužovo temeno sa tesne dotýkalo záhlavia postele a jeho nohy na opačnom konci pretŕčali do vzduchu.
To bude musieť stačiť,pomyslel si Arrow a trochu pochybovačne načúval slabému praskaniu dreva kedykoľvek sa Severan pohol. Keby nebol taký slabý, Aratahi by sa určite postaral o to, aby ho bezpečne udržal na jednom mieste. Necítil k nemu o nič viac, než číru zvedavosť a bola to práve zvedavosť, ktorá Arrowa prinútila preukázať neznámemu aspoň štipku dobrej vôle. Predtým, než vyšiel z izbice, vytiahol z truhlice pod oknom teplé ovčie rúno a zakryl ním bojovníkovo vysilené telo.
Amicam stále čakala vonku a výraz na Arrowvovej tvári, keď ju zbadal, konečne objavil úprimnú starosť. Pretože vzťah medzi nimi bol napätý už od začiatku, priblížil sa k nej opatrne. Vedel, že musí byť vyčerpaná, preto sa náročky pohyboval hlučne, aby ho včas zaregistrovala. Ostal stáť na meter od nej, keď pomaly klesol na kolená a usadil sa na zemi akoby to bola tá najprirodzenejšia a najpohodlnejšia vec na svete.* Prepáč,* odvetil nakoniec krátko, ale po chvíli ústa opäť otvoril, akoby mal pocit, že musí byť konkrétnejší len nevedel nájsť tie správne slová.* Chcel som, aby si išla so mnou, aby sme zistili či to puto medzi nami je...viac, než len krvou v žilách toho druhého,* ako to hovoril, siahol k pásu a zamyslene odtiaľ vytiahol nôž. Rukoväť poťažkal v dlani a potom ju pevne zovrel s pohľadom takmer fascinovane upretým na krátku čepeľ.*Úprimne, stále si nie som istý a viem, že ani ty nie, dnes po ceste si o tom veľa premýšľala, ale...*Odrazu zodvihol pohľad priamo k Amicam a s jeho tvárou sa odohrala zázračná premena. Bolo v nej toľko odhodlania a úprimnosti, že mu žiarila aj z očí.* Prežila si veľa zlého, zniesla veľa bolesti a hoci svoj život nemôžem porovnávať s tvojím, myslím, že bol podobne osamelý. Bude mi cťou ak prijímeš znovu moju krv a môj sľub, že ťa budem chrániť a stáť pri tebe.* V ľudskom ekvivalnete by jeho slová zneli ako ponuka na uzavretie dohodnutého manželstva. Ibaže ju neponúkal ako cudzí človek, ale ako priateľ.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 22:02

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Ak ma prepadnú, skúsim pískať hlasno.Tá veta neschádzala Lucasovi z mysle a kedykoľvek si na ňu spomenul, prichytil sa pri tichom smiechu. Netušil či sa Maureen náročky hrala na nechápavú alebo ho naozaj nepochopila, ale v každom prípade dúfal, že on ju nebude musieť takto varovať. Prekvapení mal na najbližších niekoľko týždňov plné zuby a neželal si nič viac ako v pokoji stráviť aspoň jeden večer. Áno, v pokoji, pri kúsku dobrej vôle aj sýty a v teple.
Zohol sa po ďalší konár, ale bez ohľadu na to ako uvoľnene navonok pôsobil, stále striehol na podozrivé zvuky alebo pohyby, ktoré s lesným životom nemali nič spoločné. Našťastie ani po polhodine sa nezdalo, že by niečo také hrozilo, a tak dokončil svoju úlohu a s plným náručím dreva sa vrátil späť. Zaregistroval Maureen prechádzajúcu sa v tesnej blízkosti zrubu, ale nezavolal na ňu. Určite si ho dávno všimla sama a ak nie, Lucas mal aspoň o dôvod viac nehľadať tému na rozhovor. Pravdepodobne by mu neodpovedala a ako poznal svoju trpezlivosť, ktorá sa v Maureeninom prípade stávala až poľutovaniahodnou, bolo to tak lepšie.
Namiesto toho vošiel rovno do zrubu a cestou ku kozubu si neodpustil pohľad na stôl. Na jednej strane sa vŕšila kôpka vypitvaných rýb a na druhej vnútorností. Krv v drobných priehlbinách dreveného stola vytvárala kaluže a niekoľko kvapiek z hrany dopadlo aj na zem. Maureenina mučiaca pracovňa vyzerala vskutku pôsobivo. O to viac, že dievča očividne niečo také robilo prvýkrát, ale Lucas si s istou dávkou irónie pomyslel, že na používanie noža, vyvrhovanie vnútorností a prácu v krvavom prostredí má zrejme prirodzený talent.
Zložil drevo pri kozube, ktorý bol dosť vysoký na to, aby sa v ňom dal rozložiť oheň a pohodlne pripraviť jedlo. Niekoľko nasledujúcich minút pracoval automaticky a chvíľu pokoja si doprial až vtedy, keď sa ryby ocitli nad horúcimi plameňmi. Stálo ho to síce niekoľko nevyberaných nadávok pri rozkladaní ohňa, keď sa pokúšal priviesť ho k životu s pomocou nástrojov od lesnej divožienky, ale nakoniec to nebolo až také zlé. V teplej žiare sa na neho spotená košeľa nepríjemne lepila, ale aspoň mu bolo teplo a sadze si z tváre jednoducho zotrel.* Dnes večer rozhodne žiadne škvŕkanie v žalúdku a spánok pod stromom.
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 22:13

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Netušila ako dlho behal veliteľ okolo, zaregistrovala ho keď sa pohol dovnútra. Napriek ich vzájomným nesympatiám cítila pokoj, že bol kdesi nablízku. Nožík nenožík, ryba nevyvíjala práve odpor, čo sa o iných útočníkoch povedať nedalo. Pevne dúfala, že aspoň teraz, po tom všetkom, bude aspoň chvíľa pokoja. Chcela sa najesť a chcela sa i vyspať, niekde, kde ju nebude drkotať zimou. Po chvíľke zbierania rastlín sa vrátila dovnútra, zvykla jedávať ryby s oblohou akurát ju nikdy nemusela zháňať sama. Vošla práve včas aby počula poznámku, ktorá sa zhodovala aj s jej prianím.* Nemôžu nás nájsť vďaka tomu dymu? *Spýtala sa zamyslene, uvažujúc, čo bolo v noci vidieť niečo také. Netušila, tak sa pýtala. Rovnako ju zaujímalo i iné, preto uložila rastliny na tanier a ukázala mu ho.* Poznáš niečo z toho? *Na tanieri boli veľké zelené listy a pár oranžových plodov v tvare guličky, s primerom možno štyri centimetre. Vyzeralo to ako niečo čo jedávala.*
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 23:03

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Ešte raz si rukávom košele prešiel po tvári a potom sa v jeho zornom poli objavila Maureenina nízka postavička, akoby bola lesný škriatok, ktorý sa pred ním zhmotnil priamo zo vzduchu. Vlasy mala stále zapletené, ale na spánkoch už trochu rozstrapatené a keď mu navyše otrčila tanier s bylinami, obrázok už nemohol byť dokonalejší.*Poznám oboje,* dodal nakoniec a poznámku o ohni prešiel mlčaním. Boli na Kelgarovom území. Divožienky sa mu vyhnú a Kelgarovi ľudia boli zaiste zvyknutí vídavať dym z tých miest, kde bol lovecký zrub. Ak by aj vzbudili ich zvedavosť, nakoniec by to bolo len dobre, pretože skôr či neskôr sa budú musieť pánovi tejto zeme pozrieť do očí.
Lucasa však oveľa viac zaujal Maureenin objav a trochu podozrievo nadvihol obočie.*Toto,* chytil do ruky oranžový plod a s chuťou do neho zahryzol,*..jesť môžeš a na toto...*strčil si do úst posledný kúsok ovocia, medzi prsty vzal šťavnato vyzerajúci list a zamával ním Maureen pred nosom*...si ešte príliš mladá. Zvyčajne sa listy sušia, nejedia sa surové ani sa nevaria, ale keď ich zapáliš, dym zbavuje myseľ starostí.*Odrazu vstal, vzal z taniera všetky byliny s dlhými úzkymi listami, ktoré lúčovito vyrastali od stopky, zhúžval ich v dlani a vyhodil von otvoreným oknom.* To aby ti nenapadlo to vyskúšať. Je to nebezpečná bylina, môže ti dať pocit, že lietaš, ale rovnako oživiť tvoje najhoršie nočné mory a skôr čineskôr ju budeš chcieť vyskúšať znovu.* Vrátil sa k dievčaťu a chvíľu sa zdalo, že povie ešte niečo prísne, ale potom prekvapivo natiahol ruku k nej. V dlani mu ostalo niekoľko úzkych listov.* Na druhej strane, robíš vždy presný opak toho, čo ti ľudia povedia a ak to máš vyskúšať, tak potom s niekým, kto dá na teba pozor. Ja som také šťastie prvýkrát nemal.* Dodal s letmým úškrnkom, aj keď sa stále tváril vážne. Rozhodne Maureen nechcel podporovať v podobných veciach, ale niekedy bolo lepšie ani ich vyslovene nezakazovať. Povedal jej pravdu, rozhodnúť sa musela sama.* Tak? Chceš do toho ísť?

Very Happy Very Happy
keby si netušila malá pomôcka https://2img.net/h/i343.photobucket.com/albums/o449/isa_caro/CRB003401.jpg
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 23:15

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

V tom prípade je dobre, že som ich nazbierala viac. *Rukou siahla do vrecka odevu, ktoré bolo celkom praktické, určite praktickejšie než šaty. Vysypala do taniera väčšie množstvo oranžových bobúľ, rada, že sú jedlé. Vlastne jednu rovno hodila do úst, bola hladná. Akurát to chcelo odstrániť tie vnútornosti, pretože tie lákavo nevyzerali, trochu sa ale obávala, či im potom neprídu k dverám búchať medvede alebo iná zver. čo ju ale zaujalo bola druhá rastlina, nikdy o niečomt akom nepočula. Vedela o účinkoch maku, tiež sa odvar z neho dával len v malých množstvách, počula ale, že kvôli bolesti. O byline zbavujúcej starosti nepočula ale neznelo to zle. Na druhú stranu sa jej nepozdávala predstava, že nebude vedieť čo robí a ešte pred ním. Musela to zvážiť. Najprv ale chcela jesť. Rastlinu ale vzala a vložila do vrecka s jemným pokrčením ramien.* Myslím, že sa najprv najem. Okrem toho, myslím, že potom všetkom by som mala skôr tú nočnú moru než pocit lietania. Ak si to ale rozmyslím, poviem ti. *Vzala nádobu s vnútornosťami a pobrala sa von, prejdúc hodný kus, aby ich vyhodila. Keď sa vrátila, asi prvý raz mala chuť celkom aj rozprávať. Bola zvedavá.* Lietal si či to bola nočná mora? *Povedal, že nemal šťastie s dozorom, celkom ju to zaujalo.*


/došlo mi to Very Happy Very Happy Very Happy musím si ale premyslieť účinky na Maureen Very Happy Very Happy/
Návrat hore Goto down
Niekto

Niekto


Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimeŠt september 18 2014, 23:53

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Lineage2_Warlord_by_ButterflyAlchemy_zps8c11e229

*Lucas bol k Maureen otočený chrbtom, preto nemohla vidieť ako sa sám pre seba usmial, keď začul v jej hlase zvedavosť. Vrátila sa a očividne ju rozprávaním o byline zaujal natoľko, že mu sama položila vcelku osobnú otázku. Nožíkom stiahol z provizórneho ražňa aj druhú rybu a tanier položil pred voľnú stoličku. Za ten čas, čo bola Maureen preč sa postaral o to, aby stopy po krvi zmizli a na doske ich nahradili taniere s lákavo voňajúcim jedlom. Pre oboch sa spravodlivo ušli dve ostrice a k tomu ovocie, ktoré Maureen našla v blízkosti zrubu.
Lucas odložil ražeň nabok, usadil sa za stôl k svojmu tanieru a pokynul Maureen, aby urobila to isté. Už sa neusmieval, ale jeho tvár pôsobila dramaticky, možno trochu prehnane, ale v každom prípade uvoľnene. Bol pripravený povedať dievčaťu pravdu a ako každý dobrý rozprávač, aj on vedel pracovať s mimikou ako niekto, pre koho boli príhody vítaným rozptýlením. Ako prvé si odkašľal a potom mávol rukou.* Dalo by sa povedať, že jedno aj druhé.*V oku mu šibalsky zaiskrilo, keď sa uškrnul na pol úst a zdanlivo nenútene pri rozprávaní obratne zbavil ryby kosti. Jeden okamih sa natiahol a celkom prirodzene to urobil aj s Maureeninou porciou. Potom jej tanier prisunul a pokračoval.*Mal som vtedy možno toľko, čo ty teraz a o účinkoch ajnagy som sa dozvedel od starších chlapcov z dediny. Potom už len stačilo chvíľu ich sledovať, keď si boli doplniť zásoby a počkať na vhodný okamih. Stačilo pár hlbokých nádychov a najskôr som bol sklamaný, lebo som necítil nijakú zmenu, nič výnimočné som nevidel. No potom mi došlo, že som hladný a musím si niečo uloviť. No nie ako človek...telo som mal štíhle a dlhé. Pokryté šupinami a také hladké, že mi spôsobovalo nesmiernu radosť dotýkať sa zeme. Doteraz si pamätám vôňu trávy, vlhkej zeme a drobných kamienkov a môj otec si doteraz pamätá ako ma našli nahého a zašpineného vyhrievať sa na slnku vedľa kurínov a práznych škrupín od vajíčok. Sliepky kotkodákali tak hlasno, až pobudili celý statok. Snívalo sa mi, že som had.* Lucas pokrútil hlavou a úškrnok sa mu prelial do opačného kútika úst.* V každom prípade, myslel som si, že väčšiu hanbu už cítiť nemôžem, ale tá prvá nočná mora prišla až s trestom. To ma naučilo zdržať sa ďalších podobných pokusov. Neviem ako by to dopadlo, keby som mal pri druhej skúške pocit, že viem lietať ako orol skalný.
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote


Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitimePi september 19 2014, 07:41

Iná časť vesmíru - Stránka 25 Secret_garden_by_Ironshod_zpsbce65650

Maureen

*Keď sa usádzala, uvažovala, či jej povie pravdu. Nemusel, napokon po sebe len štekali, napriek tomu bola zvedavá a dúfala, že sa príbeh o použití tej rastlinky dozvie. Usadila sa, oprela o operadlo stoličky, ruky nechala položené v lone a pozorovala ho. Popri jeho rozprávaní si nebola istá ako sa tváriť, napokon nechala svoje pery zdvihnúť sa do pobaveného úsmevu. Jedna jej časť našepkávala nech si zachová svoju kamennú tvár, druhá sa však rozhodla že predsa chcela pokojný večer. Ten obnášal i pokoj v rámci zrubu a okrem toho, jedna slušná konverzácia s veliteľom z nich predsa nespraví priateľov. Preto aj keď prehovorila, v hlase nezaznieval posmech ani chladnosť, bol to len obyčajný dievčenský hlas.* Surové vajíčka sú dobré na vlasy. *Povedala pobavene, škoda len, že nie v zmysle ich surového jedenia.* Popravde si neviem predstaviť ten trest, lebo ma nenapadá čo môže byť horšie než ležanie nahý kdesi vonku. *Poznamenala, ale napokon muži boli muži, to od žien sa očakávalo patričné zahalenie. Pri jeho rozprávaní však msuela uznať, že bolo rozumnejšie nebyť po požití tej rastliny osamote. Veru, orol skalný by mohol byť trošku konečnou predstavou.*
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Iná časť vesmíru - Stránka 25 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Iná časť vesmíru   Iná časť vesmíru - Stránka 25 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Iná časť vesmíru
Návrat hore 
Strana 25 z 27Choď na stránku : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: RPG :: Vesmír-
Prejdi na: