RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG
 
InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 
 

 Planéta Altra

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next
AutorSpráva
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 10:37Zane

*V bezvedomí nevnímal cestu ani to, ako dlho bolo jeho telo bezvládne. Až studená voda na jeho tvári ho vtiahla do reality, kedy sa prudko strhol a otvoril oči. Chvíľková zmätenosť sa zmenila na ostražitosť, oči v rýchlosti preleteli po okolí. Les. Narodil sa na Altre, celý život sa túlal tunajším okolím a preto s istotou vedel v ktorej časti sa nachádzali.* Odniesol si si ma teda pekný kus cesty. *Zhodnotil jednoducho, zahľadiac sa na muža. Stromy ktoré boli okolo nich sa vyskytovali len v tejto časi, kde rástli blízko seba a nenechávali slnku veľa možností na prechod pomedzi veľké široké listy. Pohľad sa však vrátil na muža, ktorý pre neho bol stále jeden veľký otáznik. Arathi. Nikdy predtým nijakého nestretol, iba ženy, nebol ale hlúpy aby čakal niečo dobré. Uviazaný, mimo princovho sídla a mimo akejkoľvek možnosti pomoci, výlet ako vyšitý. Niekto sa viditeľne netešil z prímeria medzi ľudmi a Arathi, keď ho takto ohrozoval.* Takže, ty môj Princ, dozviem sa už o čo ti ide? Okrem toho teda že ma chceš poslať na onen svet?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 11:09Kinna

*Kinnovo telo sa začalo preberať. Otvoril oči, niekoľkokrát zažmurkal viečkami, akoby si nedokázal zvyknúť na pocit, ktorý mal, keď sa jeho pohľad po prvýkrát stretol s obrazom vlastnej ruky. Držal si ju vystretú pred tvárou a fascinovane sledoval hru svalov, kĺbov a šliach, ktorá sa odohrávala tesne pod pokožkou. Bolo to už dávno, čo mal ľudskú podobu, ale aj po takom dlhom čase sa mu začali vynárať spomienky na to, ako ľudské telo správne používať. Spočiatku bol nemotorný. Vstal z postele a kolená sa mu podlamovali pri každom kroku, ale po niekoľkých prejdených metroch sa už nepotreboval pridŕžať vecí naokolo. Postupne sa narovnával, až kým necítil, že stojí správne. V slabom mesačnom svetle sa snedá pokožka jeho hostiteľa matne leskla a starobylé tetovanie na ramenách nebolo takmer vidieť. Vzdušný cítil, že toto telo je aj napriek svojej ľudskej podstate naozaj silné. Postupne získal aj všetky jeho spomienky. Kinna ako zavrhnutý princ a samozvaný ochranca rasy Aratahi bol pre Vzdušného zaujímavou postavou. Vďaka nemu mohol získať moc, ktorú by v inom tele našiel len ťažko. Pomocou svojich schopností zahojil ranu na chrbte, ktorá sa dokonale uzavrela, takže po nej zostala len tenká jazvička. Prívesok z priehľadného kryštálu, ktorý sa zhmotnil na Kinnovom tele spolu s tetovaním na ramenách nakrátko zažiaril a vzápätí zmatnel na svoju prirodzenú farbu. Vzdušný ho ochranne prikryl dlaňou a pevne zovrel. Vedel, že toto je začiatok konca...

Yjura pozorne sledovala Shiinu tvár a popritom sa prestala venovať ostatným činnostiam. Vedela, aké silné puto panuje medzi sestrami, ktoré boli ťažko rozoznateľné dokonca aj pre ňu samotnú. Nakoniec len chápavo prikývla hlavou, ale obavy sa jej z očí nestratili.* Daj na seba pozor. Neriskuj zbytočne a keď sestru nájdeš, verím, že sa k nám obe čo najrýchlejšie pripojíte.* Yjura sa slabo usmiala a natiahla pritom ruku k Shiinej tvári, aby ju pohladila po líci. Potom sa akoby zarazila a uprostred pohybu preniesla pohľad ponad jej rameno.* Princ, Kinna.* Tiene sa pohli a Yjurin odhad sa naplnil, keď muž zostal stáť tesne na okraji svetla. Bolo prekvapujúce vidieť princa práve tam, na mieste, ktorému sa tak dlho zaryto vyhýbal. Muselo sa stať niečo vážne.* Plány sa zmenili,* prehovoril princ a do dlhých rukávov košele sa mu krátko oprel slabý vánok. Látka zatrepotala a v mieste goliera sa nakrátko zaleskla tenká strieborná retiazka s príveskom.* Ako zmenili?* Nechápala Yjura a na okamih zabudla zavrieť ústa. Naozaj čakala, že sa na nich každú chvíľu vyrúti nejaká príšera, a tak jej pohľad mimovoľne zablúdil do okolia.* Nepôjdete sa skryť do hôr. Poznám ešte jedno, oveľa bezpečnejšie miesto a zavediem vás tam sám. Shia, ty môžeš pátať po svojej sestre tak, ako si to chcela.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 11:21Shia

*Usmiala sa, tak ako predpokladala, Yjura saj u nesnažila presvedčiť, vedela že by sa jej to nepodarilo rovnako ako vedela, aké puto spájalo ju a Avu. Mala však pár otázok než pôjdu, takých o ktoré sa nikdy predtým nemala dôvod zaujímať. Malo jej to byť prirodzené, prirodzená súčasť jej rasy, avšak pre to ako žili to tak nebolo. Nestihla však položiť otázky ktoré blúdili jej hlavou a musela práve hlavu otočiť. Kinna. Nikdy predtým ho tu nevidela, vyhýbal sa záhradám rovnako ako všetci muži, napriek tomu že mu patrili. S obavou teda nastražila uši či sa nedeje niečo v okolí, všade však vládol rovnaký pokoj.* Na aké miesto? *Položila logickú otázku, mienila sa tam potom s Avou presunúť, alebo aspoň dúfala že sa jej to podarí. Preto potrebovala poznať miesto kam sa mali ženy ukryť. Do uší jej náhle udrel ruch z časti záhrad za múrom, princovi muži niekoho hľadali.


Muži skutočne niekoho hľadali. Len čo sa prebrali na chodbe z bezvedomia, uvedomili si že Zane je preč. Rovnako ako muž ktorého hľadali.
"Možno ho naháňal..."
"Neodišiel by len tak, počul si že ho stráže vpredu nevideli. Niečo sa stalo, mali by sme ísť za princom. Stalo sa to predsa priamo tu!"
"Mali by sme to povedať aj Vlčici..."
"Nechám to na teba..."
"Nie ďakujem...strihnime si..."
Dvaja muži sa na seba neveselo zamračili a natiahli pravačky, vediac že jeden z nich pôjde za princom i Vlčicou.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 11:39Ivein

*Po tej nečakanej reakcii sa Ivein stiahla, akoby ju Oliverove slová popálili. V duchu ho ešte stále nedokázala odhadnúť, pretože bol tým najzvláštnejším mužom, s akým sa kedy stretla. Jednu chvíľu rozprával rozumne, dokonca akoby mal na rozdiel od ostatných aj nejaké srdce a potom trval na nejakej hlúpej povere.*Prepáčte, nechcela som vás popudiť,* prihovorila sa mu z miesta, kde zostala sedieť a neodvažovala sa ani pohnúť. Vyzeralo to, že Oliver sa pred ňou snaží utiecť.* Už to viac neurobím, ak je vám to nepríjemné.* To bolo všetko, čo mohla nateraz urobiť. Presviedčať ho, aby ešte chvíľu ostal, nemalo zmysel a navyše by to pôsobilo zvláštne. Ivein s ťažkosťami ovládla zvedavosť, ale potom začula hlasné zvuky prichádzajúce z chodby pred ošetrovňou. Bola to zmes nadávok, fučania a bolestivého skučania. Tvár jej zbledla, pretože veľmi dobre vedela o čo ide.* Oddýchnite si, Oliver.* Povedala náhle zmeneným hlasom, akoby sa ho chcela, čo najrýchlejšie zbaviť a vstala. To už ale do miestnosti vošiel celý sprievod mužov. Spolu ich bolo osem, každá štvorica medzi sebou niesla už na pohľad ťažké vlčie telo. Tieto zvieratá však boli oveľa väčšie ako obyčajní vlci a ich telá pokrývala krv tak husto, že sa dala len ťažko rozoznať pôvodná farba srsti. Muži s nimi narábali ako s neživými predmetmi, oboch ich necitlivo hodili na pripravené postele a potom odišli. Jeden z vojakov pritom plecom narazil do Olivera.* Nezavadzaj krpec!* Zasyčal a nasledoval svojich kumpánov, ktorí sa už bavili o niečom inom.
Aratahi najbližšie k Ivein sa ako prvý premenil do svojej ľudskej podoby. Bol to mladík, takmer chlapec. Tvár mal bielu a pokrytú potom, zatiaľ čo na bruchu mu zívala veľká diera. Ivein sa vrhla k posteli a zatlačila na ranu oboma rukami. Celá sa triasla a nepovedala ani slova, ale jej tvár odrážala zmes emócií od smútku a bolesti až po znechutenie a hnev. Mladík otvoril oči a keď ju nad sebou zbadal, rozplakal sa. Ivein ho mlčky tíšila, zakrvavenou rukou mu zašla do plavých vlasov a ako ich nežne prečesávala, nechávala na pokožke mladíka sýto červené stopy.
Druhý Aratahi sa premenil tiež. Bez pohnutia ležal na posteli s hlavou otočenou k obom mladým ľuďom a hrdlo mu sťahovali silné emócie. Nedokázal prestať hľadieť na to, čo spôsobil a cítil vinu, ktorá len posilnila jeho zhnusenie nad sebou samým. Jeho zranenia neboli také vážne. Iba niekoľko hlbokých rán na ľavom stehne a podriapaný hrudník. Na druhej strane mladík očividne zomieral.* Bože, kedy sa toto už skončí?* zašepkal zranený Aratahi tak ticho, že ho bolo ledva počuť.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 11:59Prim

*Krvné puto, ktoré mal Prim k Shii spôsobovalo, že na pudovej úrovni ho dráždila už len holá mužova existencia. Keď sa k nej pridal aj prejav jeho osobnosti, musel Prim vynaložiť všetko sebaovládanie, aby skrotil bláznivú majetníckosť, ktorej muž nemohol rozumieť. Iba tá nevedomosť ho pred ním zachránila.
Prim po dlhom mlčaní vytiahol z puzdra nôž a začal sa s ním pohrávať. Zamyslene otáčal rukoväť medzi prstami, po štyroch otočkách vyhodil zbraň do vzduchu a s ľahkosťou ju znovu chytil bez toho, aby sa zranil. Takto to niekoľkokrát zopakoval a až keď sa upokojil, dokázal prehovoriť tak, aby sa mu hlase neodrážala nijaká emócia. Pokojne by mužovi mohol vykladať o počasí. Nezaujato a takmer unudene.* Na také vznešené oslovenia si nepotrpím, Človek. Pokojne ma môžeš oslovovať "Môj pane" alebo len Prim.* Uškrnul sa hryzavo a pokračoval.* Ty a ja máme isté poslanie. Je to vlastne taká malá skúška. Prijmi ju alebo odmietni a ušetríš mi čas. Budem ťa môcť zabiť rovno na mieste. Inak spolu ideme nájsť môjho brata a Shiinu sestru.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:02

*Zastavila sa, keď prisľúbila že už to neskúsi urobiť. Nevadilo jej že muselo aj Ivein dôjsť že uteká, aspoň to skutočne už nebude skúšať.* Dobre. *Odvetila jej krátko, nechcela z tade vybehnúť a zanechať ju s nejakým zlým pocitom, dokonca aj napriek tomu že nemohla tušiť čo by sa stalo keby vedela pravdu. Do uší sa jej dostali zvuky z chodby a odrazu akoby neutekala ona, ale chcela samotná Ivein aby odišla. Aj keby mala možnosť, v tej chvíli by si našla zámienku prečo ostať a zistiť čo sa to tam deje. Nemusela však nič také vymýšľať a dvere rozrazila štvorica mužov s vlkom. Olívia hneď pochopila že to nie je nijaký lesný vlk ale Arathi a nie jeden, ale rovno dvaja. Krvaví a zranení. Jeden z mužov do nej drgol, ona však len nechápavo a sčasti zhrozene hľadela na tých dvoch. Ako sa dvere zavreli a oni sa premenili, prešla ňou vlna ľútosti pri tom pohľade a pri plačúcom mladíkovi. Pripomenulo jej to mnoho vecí a len z ťažka ovládla svoj hlas, keď položila Ivein otázku.* Čo sa to tu deje? *Voči nej však hnev zlosť nebola mierená, pretože ani jej nemohla uniknúť neha ktorou pohladila muža po vlasoch. Olívia sa pohla smerom k nim, aj keď si uvedomvoala že by mala radšej zmiznúť. Boli to Arathi a ona na sebe niesla Níatov pach. Nebola si istá čo si mohli pomysileť keď si to uvedomia, či im dôjde že je žena alebo ju budú mať tiež za Arathi, o čom však pochybovala. Bola na to príliš malá a útla. Nedbala však na možnosť prezradenia a pristúpila k Ivein a tomu mladíkovi, ten druhý muž bol tiež zranený, bola si však istá že jeho ošetretenie chvíľu počká. Očami zastala na plavovlasom, jeho zranenia sa nemohli len tak vyliečiť. Pochybovala že mu pomôže čokoľvek čo tu Ivein mala odložené.* Potrebuje krv. *Povedala potichu.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:15Zane

*Pozoroval mladíka a jeho obratnosť s nožíkom. Malo ho to zjavne vydesiť, Zane však nemal na také veci čas. Kedysi absolvoval dlhé mučenie keď jeho a jeho najlepšieho priateľa zajali princovi nepriatelia a bolesti sa nebál. Už sa s ňou zoznámil, poznal dôverne jej chuť a vedel, že každá bolesť raz skončí. Možno smrťou, možno postavením sa na nohy. Vtedy ho zlomili, nie však jeho mučením. Pri tej spomienke krátko bolestne privrel oči a vrátil sa do prítomnosti.* Aby som ťa oslovoval môj pane by si si najprv musel zaslúžiť rešpekt. A na to ti chýba hneď prvá vec, niečo také ako čestnosť. *Odvetil mu krátko, nehľadiac na to či ho pokúšal alebo nie. Aj keď by rád zaujal postoj ignoranta, zarazili ho ďalšie slová. Vlastne jediné meno.* Shiinu sestru? *Vyšlo z neho prekvapene. Shia mu ju spomínala, nikdy ju však nemal možnosť vidieť, dokonca nevidel ani len podobnú ženu vchádzajúcu do záhrad, ktorú by mohol ako jej sestru hádať. Sčasti ho zarážalo i to, že vôbec ten mladík Shiu poznal.* Buď tak dobrý a rozviaž ma, alebo sa bojíš že ti nakope zadok človek? *Pozrel na lano okolo seba. Netušil o čo tu išlo ale ak chcel hľadať skutočne svojho brata a Shiinu sestru, mohol to povedať i inak. Nenechal by Shiu trpieť a a k zmizla jej sestra...* Keďže si si vybral mňa, súdim že vieš že by som Shiu nenechal trpieť a pôjdem s tebou tých dvoch hľadať.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:17Kinna

*Oči oboch žien sa upierali na Kinnovu tvár a Vzdušný v nich čítal ako v otvorenej knihe. Čakali, že im poskytne vysvetlenie, ktoré by zahnalo ich obavy a udalo bezpečný smer. Už teraz cítil moc, ktorú nad nimi princ mal. Moc prameniaca z vďačnosti a možno by sa v istom zmysle dalo hovoriť aj o nejakom zvrátenom druhu lásky. Vzdušný sa usmial Kinnovými ústami a prezrel si Shiu, akoby ju videl po prvýkrát v živote. Na druhej strane to tak aj bolo. Dosiaľ mal tú česť len prostredníctvom princových spomienok.* Cesta je príliš zložitá na vysvetlenie. Nakreslil by som ti mapu, ale ak si rozhodnutá vyhľadať sestru, musím počítať aj s tým, že by sa tá mapa mohla dostať do nepovolaných rúk. Iste chápeš, že to nemôžem dovoliť.* Vzdušný si založil ruky za chrbát tak, ako to zvykol robiť Kinna, keď chcel pôsobiť rozhodne a zároveň pokojne, akoby mal celú situáciu dokonale pod kontrolou.* Budem sa sem vracať každých päť dní a keď vás tu s Avou nájdem, odvediem vás k ostatným. Yjura, choď pripraviť ostatné ženy a deti. Vyrazíme o hodinu. Shia, želám ti veľa šťastia.* Po tých slovách Vzdušný pokynul hlavou, aby sa s Aratahi rozlúčil a vykročil v ústrety mužským hlasom, ktoré zaujali jeho pozornosť. Keď odvracal hlavu v Kinnových očiach sa na kratučký okamih objavil zvláštny záblesk, akoby mu niečo prekrylo inak hnedé dúhovky, zažiarilo a potom sa rozplynulo v temných zreničkách.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:30To už nepomôže,* odvetila Ivein a jej oči sa neodtrhli od mladíkovej tváre. Nehovorila by tak otvorene, keby si nebola istá, že chlapec blúzni a nemôže ju počuť. Jednou rukou ho ešte stále pohládzala po vlasoch, zatiaľ čo druhou tlačila na dieru v jeho bruchu. Už zblízka sa v nej dali rozoznať odhalené vnútornosti, ktoré pri každom údere mladíkovho srdca zalievla bublajúca krv. Pretekala Ivein pomedzi prsty a vsakovala do prikrývky na posteli.* Videla som, že vieš, čo robiť so zraneniami. Postaraj sa o toho druhého.* Iveinin hlas bol náhle chladný. Sedela na mladíkovej posteli a keď k Olivervi zodvihla pohľad, mala ho prísny.* Teda, ak ti Aratahi nie sú odporní.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:48Prim

*V šere bola mužova tvár skrytá v tieňoch, ale Prim aj napriek tomu poznal, že mu hovorí pravdu. Jeho odhodlanie pomôcť pri pátraní po Shiinej sestre nemalo so zbabelosťou nič spoločné, pretože keby to bola len falošná zástierka Prim by ju okamžite poznal. Už nemusel mať obavy, že muž vezme nohy na plecia a hoci to nerád priznával, zatiaľ na ňom nenachádzal známky podradného charakteru. Stále to však bol človek a Primovo presvedčenie pramenilo z poznania ľudskej nepredvídateľnosti.
Vstal a s nožom v ruke pristúpil tesne k mužovi. Kľakol si a ostrou hranou čepele podobral povraz.* Tak vitaj v klube. Cítim, že my dvaja si ešte spolu užijeme kopu zábavy.* Vo vlčom úsmeve Primovi zažiarili biele zuby s netypicky dlhými rezákmi a len čo šklbol rukou, nôž prešiel povrazmi a uvoľnil mužove ruky.* Vstávaj, do najbližšej dediny je to ešte hodina cesty. Nemáme čas loviť, budeme musieť nabrať zásoby na cestu.* Prim vstal a počas toho, ako sa narovnával, zasunul nôž do puzdra na boku. Otočil sa mužovi chrbtom a z miesta, kde predtým sedel vzal luk a tulec so šípmi. Prehodil si ho cez plece a bez obzretia zamieril krížom cez lúku.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:49

*Olíviine oči klesli k ruke, ktorú pritláčala Ivein na brucho muža. Nechcela sa vzdať, ibaže ona sama neverila že by bola pre toho muža záchrana. Ľutovala že tam nie je Níat, vedel by to odhadnúť najlepšie. Jedno však Olívii došlo, toto nebol prvý krát čo Ivein ošetrovala Arathi a zjavne to ani nebol prvý prípad, kedy nejaký mal umrieť. Bez ďalších rečí a odpovede na jej slová sa otočila k druhému mužovi, to jej mohlo byť odpoveďou dostatočnou. Očami preletela po ranách a potom sa zvrtla do miestnosti, aby našla niečo na ošetrenie. Nabrala si vodu, zobrala handričku a v niektorých nádobých spoznala známe rastliny. Nepýtala sa či mohla, odpvoeďou si bola istá. Pár lístkou podrvila v miske a naliala trochu vody a potom sa vrátila za zraneným mužom. Najprv sa pustila do ošetrovania najhlbších rán, ktoré vyžadovali väčšiu pozornosť.* Povieš mi čo sa to tu deje? *Spýtala sa potichu, bez toho aby odtrhla zrak od zranení.*Shia

*Shia mlčky počúvala Kinnove slová. Samozrejme rozumela tomu, prečo jej nemohol dať mapu, bolo by to príliš nebezpečné a ona sama by nechcela ženy ohroziť. Boli jej rodinou, aj keď Shiu sčasti prekvapovalo, že princ odchádzal s nimi. Nevedela si predstaviť kto bude riadiť mužov, prečo chcel nechať sídlo len tak bez jeho velenia a čo s ľuďmi v meste. Z jeho slov mala dojem, že sa tam chystal vracať, keď sem mal prísť každých päť dní. Pokrčila preto mierne čelo, nešlo jej to do hlavy, prečo Kinna opúšťa svoj ľud. Aj keď vždy povedala svoj názor, nikdy by nespochybňovala jeho rozhodnutie inak ako medzi štyrmi očami. Nechala princa otočiť sa a na kratučký okamih mala pocit, akoby v jeho očiach niečo zazrela. Pokrčené čelo sa viac prehĺbilo, nemala však vysvetlenie pre to čo si myslela že videla a tak to označila ako hru svetla. Zvrtala sa za Yjurou a ruku jej položila na plece.* Yjura potrebujem niečo vedieť než odídete. Viem že Arathi môžu mať medzi sebou aj krvné puto, ktoré nie je založené na pute družky s druhom, že to nie je to isté. Potrebujem vedieť čo to krvné puto znamená...*Zjavne mala takéto otázky klásť predtým než dala piť krv nejakému Arathimu, lepšie však neskoro ako nikdy. Bolo toho viac čo potrebovala poznať, nateraz však musela stačiť táto jediná otázka.

Mladší muž prehral a bolo na ňom ísť za princom i Vlčicou. Princa však uvidel skôr, akoby si pripravil vhodné slová.* Pane...*Vyšlo z neho keď ho uvidela rozbehol sa za ním.* Na chodbe sme zahliadli nejakého votrelca. Ja Var sme skončili v bezvedomí, ale Zane je preč. Stráže ho nevideli odchádzať, obávame sa teda že votrelec ho vzal zo sebou ak už teda priestory sídla opustili.*Vychŕlil zo seba Kyle, jeden z najmladších princových mužov.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 12:58Zane

*Zábavy. To určite. Neveselo sa na neho usmial a len čo bol voľný, vyskočil na nohy. Nemal zbraň, nemal nič len sám seba. Mal chuť niečo mladíkovi povedať, zdržal sa však komentára, nemienil ho zbytočne provokovať, nemal v jeho ovládanie nijakú väčšiu vieru. Pobral sa teda za ním, mal viacero otázok. Tých ktoré trápili jeho zvedavosť keď išlo o Shiu a tie, ktoré potreboval vedieť pre ich cestu. A položil práve tie, boli pre tú chvíľu podstatnejšie.* Vieš kde tých dvoch hľadať? *Spýtal sa, zvažujúc čo susedilo s touto časťou lesa. Na východe bolo územie Korina, to však pre nikoho ako bol ten mladík nebezpečné. Na západe nebolo nič zvláštne a sever, sever tam mal toho mnoho, hlavne severovýchodná časť.* Prečo je Shiina sestra s tvojim bratom? *Položil aj druhú otázku, Arathi ženy len zriedkavo opúšťali bezpečie Kinnovho sídla, nieto aby chodili takto ďaleko. Tak to aspoň bývalo, lenže donedávna tu nepobehovali muži ich rasy. Zane vo vnútri pocítil pochybnosti a náznak žiarlivosti, v podvedomí dobre vedel že pre Shiu nebol práve vhodný a vyhovujúci.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 13:41Prim

*Vzduch voňal novotou ako každé ráno, a to do Prima vlievalo odhodlanie. Odrazu sa mu to celé zdalo ako vynikajúci nápad, pretože nemal čas ostávať na jednom mieste, aby zistil, čo je zač ten Shiin človek a tiež aby našiel brata. Jednoducho spojil obe činnosti do jednej. Bol si istý, že na konci cesty spozná či je muž naozaj hodný Shiinej náklonnosti alebo ide len o ďalšieho hlupáka, ktorému robilo dobre zahrávať sa so ženskou dôverčivosťou. Ak už sa mal Prim vzdať dvorenia, pretože jeho miesto patrilo inému, chcel aspoň poznať, či ten dotyčný stojí zato.* Pochybujem, že to bolo dobrovoľné. Skôr v tom mala prsty nešťastná náhoda.*Odvetil na mužovu zvedavú otázku a s ľahostajnosťou pustil konár, ktorý mohol človeka za ním pokojne trafiť do tváre. Rovnako zaobchádzal aj s otatným porastom. Všetko, čo mu stálo v ceste odhrnul a potom bez počkania púšťal za seba.* Čo sa týka toho miesta, dokážem ho nájsť. Mám totiž niečo, čo človeku ako si ty chýba.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 14:03Ivein

*Ivein sa skláňala nad mladíkom a nezdalo sa, že by Oliverovi alebo druhému mužovi venovala pozornosť.
Arathi konečne odvrátil pohľad od výjavu, ktorý sa odohrával iba niekoľko metrov od neho a uprel ho na útlu postavičku, ktorú predtým neregistroval. Bol príliš ponorený vo vlastných myšlienkach, aby mu jej prítomnosť pripadla zvláštna, ale keď sa kožušinová čiapka ocitla na úrovni jeho tváre, zarazil. Zmysly mu do celého tela vysielali varovné signály. Cítil pach iného Aratahi, ktorý sa nedal len tak ignorovať, pretože bol dosť silný na to, aby ho odradil. Mužove črty sa skrivili, keď si uvedomil, že mladíkove črty sú príliš jemné na to, aby patrili mužovi. Iba človek bez vyvinutých zmyslov by sa dal oklamať zjavom potlačeným chabým prezlečením, ale Wiliama neoklamal. Jasne poznal, že má pre sebou ženu a táto záhada ho na chvíľu vytrhla z vlastného pekla.* To by som chcel vedieť aj ja. Kto, dopekla si a prečo si myslíš, že ti tá smiešna čiapka pomôže?* Zasyčal potichu a vrhol pritom rýchly pohľad na Ivein. Nepočúvala ich. Arathiho modré oči sa horúčkovito vrátili k neznámej žene, ale aj keď veľmi chcel udržať bolesť na uzde, jeden jej dotyk stačil na to, aby sa mu telo skrútilo v kŕči. Zaťal zuby, takže mu v prítmí ošetrovne zasvietili ostré biele rezáky a svaly na končatinách zachátila triaška.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Ne august 18 2013, 17:23Zane

*Takže nešťastná náhoda. Nepýtal sa viac, aj keď hlavou mu blúdili mnohé otázky. Nebol však z tých čo ich kladú priveľa, mlčanlivosť mu nebola cudzia. Okrem toho netušil, o čom by sa práve s týmto mužom rozprával. Mlčky teda kráčal za ním a rukou brzdil nárazy konárov, ktoré švihali jeho smerom.* Minimálne veľké sebavedomie. *Zareagoval na jeho posledné slová a pobavene sa uškrnul, aj keď kráčal ďalej. Ak si chlapec myslel že len preto že má väčšie zuby a živel v zálohe sa ho bude báť, mohol rovno zabudnúť.* Z kade vlastne poznáš Shiu a jej sestru? *Nedalo mu to nespýtať sa, jednoducho nedalo.*

Olivia

*Vedela to. Vedela že Arathi napriek zraneniam poľahko odhalí kto v skutočnosti je. Mohla sa zvrtnúť a hrať sa že Arathi nenávidí aby mohla odísť, lenže to by nedokázala. Bolo ho treba ošetriť a nezdalo sa, žeby jej práve tu teraz hrozilo nebezpečenstvo. Nemienila však dať na sebe nič poznať, už dávno sa presvedčila aká je naivná a ako často slebo dôveruje. Aj ten muž v meste, keď bola kupovať s Níatom kvetináče o tom veľa vypovedal. Keď k nej muž prehovoril, trochu vyplašene pozrela smerom k Ivein, nevyzerala však žeby mala čas počúvať ich. Napriek tomu cítila v každej bunke tela obavu, či je vhodný čas na rozhovor. Mlčky preto pokračovala a až po chvíli zdvihla pohľad a zadívala sa do modrých očí.* Dúfam že sa tu nezdržím tak dlho, aby na to stihol niekto prísť. *Odvetila mu pošepky, keď sa nahla viac cez neho aby dosiahla na jednu ranu na boku. Na otázku kto bola neodpovedala slovami, len rukou prešla po látke oblečenia na mieste, kde bola skrytá náramnica. Na okamih kedy cez to miesto prešla bolo vidno obrys náramnice. Arathi ako on určite vedel čo mu tým chcela naznačiť.* Som tu len chvíľu, ale ak bude možnosť ako ti pomôcť...*Vetu nedokončila, nechcela veľa hovoriť, nebolo to bezpečné a zvyšok určite mohol pochopiť aj sám.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 00:25William

*Williamov pohľad po ženiných slovách nechápavo nasledoval pohyb jej ruky, ale keď rozpoznal obrys náramnice, zrenice sa mu rozšírili prekvapením. Družka Aratahi v Korinovom dome? A k tomu všetkému ešte človek? Už ničomu nerozumel. Celý svet spolu s týmto miestom bol postavený na hlavu a Williama náhle prepadlo obrovské vyčerpanie. Zvalil sa chrbtom na matrac a oči vyvrátil k stropu.* Tak sa zdá, že vonku sa dejú ešte väčšie zvrátenosti, než som si myslel.* Zamrmlal si nečujne popod nos a na krátko mu bolo všetko ľahostajné. Prekvapenie, bolesť, hryzúce svedomie a dokonca aj smrť. Ženina zmienka o pomoci na neho zaúčinkovala opačne, než by si možno myslela. Odrazu sa nadvihol na lakti a druhou rukou zachytil útle zápästie, ktoré neprimerane silno stlačil.* Chceš mi pomôcť?* Zasyčal tak ticho, aby ho počula len ona. Šibol pritom pohľadom doboku, ale Ivein sa sústredila len na umierajúceho mladíka. Williamove modré oči planuli a zároveň pichali ako ľad. V strhanej tvári mal odrazu toľko vášne a znechutenia, až sa na okamih zdalo, že ho to zadusí.* Tak nájdi poriadne ostrý nôž a ukonči to. Život ma už unavuje. Vieš, kto zabil toho mladíka? Ja! Bol som to ja!* Horúčka a zranenia spálili všetku Williamovu energiu. Opäť upadol do letargie a akoby chcel odskúšať či k nemu ešte niečo prenikne, obrátil hlavu k susednej posteli, kde sa mladík dusil vlastnou krvou.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 00:54Prim

*Pri poznámke o sebavedomí Prim zachytil obzvlášť ohybný konár s hrúbkou približujúcou sa hrúbke jeho palca a s potešením počúval ostré zasvišťanie, keď ho za sebou vypočítavo pustil. Aj keby konár netrafil mužovu tvár, už len predstava jeho bolestivej grimasy zlepšila Primovi náladu. Dokonca sa dobromyseľne zasmial a len čo vyšiel z nízkeho podrastu, oprášil si spokojne ruky ako po dobre vykonanej práci. Nohami stál pevne na lúke, pod ktorou sa v údolí krčilo niekoľko jednoduchých domcov. Z diaľky ten výhľad pôsobil idylicky, ale Prim si bol istý, že len čo zídu nižšie, začnú sa objavovať nedokonalosti. Špinavé ulice z udupanej hliny, množstvo zvedavých očí a prirodzená podozrievavosť skrytá za početnými oknami.* To je zaujímavá otázka, Človek.*Prim sa zhlboka nadýchol, akoby do seba nasával všetky vône vo vzduchu a ruky si pritom založil na pás. Keď zboku vrhol na muža krátky pohľad jeho tvár odrážala sebavedomie, ktoré bolo o to rozčuľujúcejšie, že sa pritom usmieval od ucha k uchu.* Keď sa to tak vezme, tak by sa dalo povedať, že Shia je na vaše ľudské pomery niečo ako moja snúbenica. *Vyslovil tie slová tak ľahko, akoby o nič nešlo a bez čakania na reakciu zamieril nadol zvažujúcou sa lúkou.* Mimochodom, už ti niekto povedal, že si príšerne pomalý? Nenajal by som si ťa ako svojho sluhu ani keby mi za to zaplatili.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 07:18

Olivia

*Mlčky pokračovala v ošetrovaní muža. To že bol prekvapený ju nijako zvlášť neprekvapovalo, hlavne nie po tom mále čo počula o Korinovi. A tiež preto, že bola človek. Človek s náramnicou. Ošetrila poslednú ranu a pozrela do jeho očí, keď jej zdrapil zápästie. Silný stisk ju zabolel, nepovedala však nič len čakala čo po nej bude chcieť. Keď ale zazneli slová, pokrútila hlavou. Toto mu nemohla splniť, nedokázala by ho len tak chladnokrvne zabiť. Ledva zabila králika. V spomienkach sa jej vynoril muž ktorého zabila a pocítila osteň viny, ktorého sa nedokázala zbaviť ani obhajobou že to bola sebaobrana. Otočila hlavu rovnakým smerom ako on, ten pohľad bol bolestný. Ak niekto potreboval pomôcť na druhý svet tak to bol ten chlapec. Oči jej klesli znovu k mužovi, nerozumela plne jeho slovám. On sa na toho chlapca nedíval ako niekto kto by mu chcel ublížiť.* Prečo? *Spýtala sa v tichosti, aj keď odpoveď začala tušiť, len dúfala že to čo preletelo jej hlavou nebola pravda.*Zane

*Ďalšia rana konárom do ruky ho prinútila prevrátiť očami. Tušil že to chlapec robí naschvál, ak však čakal že na to bude nejako reagovať, mýlil sa. Bol pokojný, pokoj bol niečo čo sa naučil pri výcviku než vstúpil do služieb princa. Jediné čo mu pokoj teraz značne narúšalo bol rozhovor o Shii, ktorý hlupák začal on sám. Stisol pery a potlačil niekoľko pocitov naraz.* Keď sa to tak vezme...*Zašomral jeho slová, uvažujúc nad Shiou. Neveril že by sa s ním bozkávala keby bola zasnúbená. Alebo to bolo nejaké dohodnuté manželstvo? Nemal potuchy ako sa tvorili páry v ich rase.* Nemám dojem že by si tvoja...snúbenica bola niečoho takého vedomá. *Odvetil mu napokon a radšej viac k tomu nepovedal, pretože pocity voči tomu mladíkovi bolo lepšie držať na uzde.* Nemaj obavy, tebe by som sluhu robiť jednoznačne nešiel. *Mal chuť zámerne spomaliť, musel si pripomenúť prečo išli dopredu, že to nebol súboj jeho a toho mladíka. Preto zrýchlil krok a očami skúmavo začal blúdiť po domoch, bol čas na ostražitosť.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 09:40Prim

*S ľahkosťou, ktorá mu bola vlastná, kráčal Prim dole lúkou a do tváre mu pritom vial chladný horský vzduch. Na chvíľu sa mu dokonca zazdalo, že v ňom zachytil slabú vôňu pečeného mäsa a skôr, než zišiel na poľnú cestu vedúcu k dedine, vedel, čo urobí. Povzbudený mužovou nedôverou, obrátil k nemu hlavu a zatváril sa veselo, akoby ho niečo veľmi dobre pobavilo.* Ou, ty myslíš ten bozk, ktorý ti dala?* Prim ľahostajne mávol rukou a napravil si tulec so šípmi na chrbte.* To môžeš považovať za takú menšiu rozlúčku so slobodou.* V spôsobe, akým sa mužovi otočil chrbtom bol jasný náznak, že v ich rozhovore o Shii nehodlá pokračovať. Dedina bola stále bližšie a presne, ako Prim predpokladal, oči všetkých obyvateľov sa na nich upierali s nedôverou a ostražitosťou. Muži si ich premeriavali s neskrývaným nepriateľstvom, ženy chytali deti za ruky a ťahali ich do bezpečia. Dvere po oboch stranách biednej ulice sa pred nimi zatvárali, akoby boli nakazení morom. Nezdalo sa, že by si nad tým Prim lámal hlavu. Jediné miesto, ktoré vyzeralo ako tak priateľsky bola miestna taverna. Rozhodne to bola jediná stavba, z ktorej sa ozývala hudba a vrava alkoholom potúžených opilcov. Za najväčšieho huriavku sa otvorili dvere a na zem k Primovým nohám sa skotúľal bľabotajúci muž, ani nie tridsiatnik, s pomočenými nohavicami a rozbitou spodnou perou.
"A nech ťa tu viac nevidím, ty odporný smrad! V mojom podniku sa slušní ľudia neokrádajú!"
Prim nadvihol obočie a zadíval sa na postavu hostinského, ktorý bol univerzálnym zosobnením všetkých hostinských. Mohutná stavba tela, býčia šija, ruky ako priemerne hrubý kyjak a neuveriteľná hora mäsa, ktorá budila rešpekt. V tvári mal takmer vražedný výraz, ale len čo jeho pohľad skĺzol k Primovi, ako mávnutím čarovného prútika sa zmenil na úslužnosť. Zrejme za to mohli princove šaty, ktoré si Prim napochytro požičal, takže vyzeral oveľa vznešenejšie, než si myslel. Keď si to uvedomil po chvíli sa mu na perách usadil rafinovaný úsmev.
"Môj pane," poklonil sa hostinský a kývol rukou k dverám. "Môžem vám nejako pomôcť?"
"To si myslím, hostinský. Som August Vznešený z Norberingu," Prim veľkolepo mávol rukou vo vzduchu, keď sa predstavoval a potom ledabolo kývol k mužovi za sebou, "a toto je môj sluha, Chruňo Tupák. Sme na dlhej výprave a s prázdnymi žalúdkami sa nám ťažko kráča."
"Ale samozrejme môj pane, postarám sa o to, aby vám nič nechýbalo."
Prostosť a dôvera hostinského Prima rozveselili. Stačilo lepšie oblečenie a muž sa išiel potrhať v tom, aby im vyhovel. Dokonca ani zvláštne mená mu neprišli podozrivé, keď vo vzduchu zachytil nádych bohatstva, ktoré Prim samozrejme nemal. Na druhej strane, správal sa tak sebaisto, akoby mal pod šatami mešce plné zlata.
"Tak ideš Tupák?"
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 10:07Zane

*Zane mlčal. Nebol si istý čo si mal o tých slovách myslieť. Cítil že v ňom stúpa hladina hnevu, dokonca aj na Shiu. Rozum mu síce našepkával že nemá byť hlúpy a ona by niečo také neurobila, napriek tomu cítil žiarlivosť. Uvítal preto i ďalšie mlčanie k tejto téme. Obaja boli tu, Shia bola v bezpečí a on mohol aspoň zistiť, čo bol ten mladík zač. Ako mal o chvíľu možnosť presvedčiť sa, hrať vedel, čo mu malo čo to povedať. Ledva prekonal potrebu prevrátiť nad ním oči, keď vymyslel tie hlúpe mená. Už pri slove vznešený musel preglgnúť poznámku.* To áno, idem pán Vznešený. *Hostinský už bol vo vnútri, takže to predniesol v ironickom, takmer posmešnom duchu. Bez ďalších rečí ale vošiel dnu, oči mu automaticky preletali po osadenstve a možných hrozbách. Opití muži radi vyskakovali a niečo si dokazovali. Na druhú strnau, bol sluha nie jeho ochranca tak nech ho kľudne nakopú ak sa bude chcieť hrať na obyčajného mužíčka. Všimol si ako pár mužov pozrelo ich smerom, najmä na Prima. Hodnotili jeho odev, v očiach sa im odrážal lesk neveštiaci nič dobré. Pár z nich si vymenilo posunky či nejaké slová, Zane nepochyboval že len čo z tadeto vypadnú budú chcieť ich "peniaze". Ktoré ako inak nemali.* Pútaš zbytočne pozornosť. *Zamrmlal, sledujúc ako sa ich smerom zadívali aj ženy. Hostinského dcéra pokukovala po mladíkovi, rovnako ako druhá mladá žena, ktorá viditeľne nemala s vyzývavosťou problémy. Nasadila na pery dokonalý úsmev, popravila "prsia" a ladným krokom a vrtiacimi bokmi sa pobrala za nimi.
"Pane," oslovila ho koketným hlasom a ruky položila na stôl, mierne sa nahnúc, aby vyniklo čím ju príroda obdarila "dáte si niečo?"
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 21:39Prim

*Nezdalo sa, že by si Prim vzal mužove slová k srdcu. Správal sa uvoľnene, akoby sa v podobných kruhoch pohyboval každý deň a ani šikovne zaobalená ponuka miestnej krásky ho nevyviedla z rovnováhy. Dlaňou rozjarene buchol po stole a venoval žene takú sústredenú pozornosť, až sa zdalo, akoby v celej miestnosti boli sami dvaja. Ústa sa mu pomaly roztiahli do lenivého úsmevu.* Tú najlepšiu medovinu, akú máte a k tomu poriadne porcie mäsa. Zeleninu dajte deťom, my sme naozaj hladní.* V okamihu, ako sa žena odlepila dlaňami od stola, aby sa pobrala splniť Primovu žiadosť, natiahol sa a chytil ju za ruku.* A ako dezert si želám vašu očarujúcu spoločnosť.* S pohľadom upretým do ženiných očí pobozkal zľahka hánky jej prstov a s potešením sledoval ako sa červená. S mužom, ktorý by sa k nej správal ako k dáme, aj keď mal očividne rovnako nízke úmysly ako ostatní, sa ešte nestretla. Keď ju tajnostkársky privolal ukazovákom bez zaváhania sa k nemu naklonila, aby si vypočula, čo jej chce povedať. Niekedy medzitým sa zachichotala a uprela pohľad na muža, ktorý Prima sprevádzal.* Len pokojne, Chruňo, trochu sa uvoľni,* prihovoril sa Prim mužovi len čo sa žena, vyzývavo krútiac bokmi, dala na odchod.* Od rána sme nič nemali v ústach a k tomu nikdy nie je na škodu zistiť, čo sa na okolí deje.* Prim sa pohodlnejšie usadil na lavici a o chvíľu sa na ich stole začalo kopiť jedlo. Pri poslednom pohári sa žena, ktorá sa predstavila ako Gréta, bez rozpakov usadila Primovi do lona a on ju neodohnal. Priviedla so sebou aj priateľku Ľudu, ktorá urobila to isté, ale pri Zaneovi.* Ale, ale, aký pekný pánko,* zahrkútala mu Ľuda pri uchu a prstami zašla do krátkych vlasov. Prim sa uškrnul, v jednej ruke holba medoviny, v druhej Gréta. Snaživú krásku nebolo treba ponúkať, sama sa k nemu túlila, hladkala ho a bozkávala na líce, až kým k nej neotočil hlavu a ona mu strčila jazyk hlboko do hrdla. Nezdalo sa, že by to Primovi vadilo.*

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 21:57Zane

*Sedel mlčky a nevšímal si ani objednávku Prima, ani ženu čo sa tam pred ním pretŕčala. Myšlienkami bol niekde úplne inde, aj keď sčasti bol i v tomto podniku. Čo chcel urobiť? Nezaplatiť a utiecť? Alebo sa pobrať pomalým arogantým spôsobom a zabiť každého kto sa mu postaví? Táto dedina patrila pod ochranu princa, stále bola na jeho území a bezohľadu na čokoľvek bolo jeho povinnosťou chrániť ich. Aj pred tým arogantným mladým uchom, čo si myslelo že môže všetko. Čím dlhšie tam sedel, tým viac ostával znechutený. Keď sa k nemu pridalo ešte aj to dievča, len chytil jej zápästie a odtiahol ho od svojich vlasov.* Odíď. *Povedal to potichu, v jeho hlase však bolo jasne cítiť že nežartuje. Dievča rýchlo vstalo, vrhlo pohľad smerom k svojej praiteľke a potom utekalo za bar. Zane otočil hlavu k tomu uchu, práve v čase keď nemusel vidieť všetko. Tak zasnúbený. V jednej chvíli sa v ňom lámalo niekoľko pocitov, sčasti úľava že to musela byť hlúposť a on nebol so Shiou zasnúbený, sčasti hnev a potreba chrániť jej česť. Zovrel päsť a bez slova vstal. Chuť na jedlo ho prešla, ak tu vôbec niekedy bola. Pri kráčaní k dverám z neho muselo tiahnuť niečo horšie ako smrad, pretože všetciu sa mu pratali z cesty. Otvoril a zase za sebou zatvoril, nechajú svojho "pána" nech si robí čo chce. Na toto nemal čas, ani žalúdok. Mlčky sa vybral dedinou ďalej, zamračený, hľadajúci čo urobiť. Bez toho fagana nemohol hľadať Shiinu sestru, nemal potuchy kde ani ako vyzerala. V diaľke zazrel muža pri ohrade, mal v nej pár oslov a koní. Zastavil preto pri ňom a oprel sa o ohradu, čakajúc kedy chlapec naplní všetky svoje potreby.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 22:33Prim

*Keď sa jeho spoločník postavil od stola a zamieril k východu, Prim stratil akúkoľvek chuť pokračovať vo svojej malej zábavke. Vyprevadil muža pohľadom až k dverám a keď sa za ním s hrmotom zabuchli, mohol konečne prestať predstierať. Netešilo ho robiť zo seba arogantného tupca, ale len v kontraste s ním mohli vyniknúť mužov pravý charakter. Skutočnosť, že odmietol pokušenie, keď sa mu priamo núkalo a znechutene sa od Prima odvrátil, bol len ďalším malým bodom pripísaným k jeho dobru. Prešibaný sviniar, Prim bol odhodlaný objaviť aspoň jednu závažnú neresť alebo nedostatok, ktorý by mu dal dôvod ukončiť vzťah medzi ním a Shiou.* Choď,* odtisol od seba Grétu tak nečakane, až ju to zarazilo,* a dones mi ešte jedno pivo. Vlastne, jedlo a pitie pre všetkých! Dnes oslavujem!* Zakričal do priestoru a vzápätí za to prijal zvolanie na slávu. Na prvý pohľad sa jeho počin mohol zdať hlúpy, pretože nemal nijaké peniaze, ale spoliehal sa na to, že dlhoprstých a bitkárov od seba najistejšie udrží vtedy, keď nasýti ich žalúdky a zahasí smäd. Navyše, medovina neotvára len srdce, ale aj ústa. Možno sa mu podarí zistiť niečo zaujímavé o udalostiach z predchádzajúceho dňa.

Tým je tam veselo,* zhodnotil jednoduchý človiečik, ktorý prechádzal okolo Zanea a dlhým prútom poháňal do kroku dobre živenú kravu. Dvere na taverne sa odrazu otvorili a po niekoľkých hodinách sa v nich objavila Primova postava. V polovici cesty sa rozbehol a svižne preskočil plot, ktorý mu stál v ceste. Na pleci sa mu okrem tulca so šípmi hompáľal aj vak, ktorý si predtým so sebou nepriniesli.* Na tvojom mieste, by som tu len tak nestál. Keď si uvedomia, že som preč, bude to peklo.* Veselosť, ktorá sa zračila v Primovej tvári, keď prebehol okolo Zanea svedčila buď o jeho ľahkomyseľnosti alebo bláznovstve.* Tu máš, zabudol si raňajky, ďakovať nemusíš, je to na účet podniku.* Vak preletel vzduchom rovno k Zaneovi, ale Prim sa nezastavil. Utekal ďalej a zdalo sa, že si to celé poriadne užíva.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Olivia Pangiote

Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 22:55Zane

*Bol vonku niekoľko hodín a za ten čas neobzeral len kone. Obišiel dedinu, zarozprával sa s pár ľuďmi čo tam žili. Časť z nich počula o tom čo sa dialo v okolí, niektorí prišli z ničených dedinách o niekoho z blízkych. Mali strach že to čo zdevastovalo obydlia ich priateľov dorazí aj sem. Zane im nemal čo povedať, iba ak niečo čo by ich vystrašilo. Netušili čo útočilo, vedeli však aký bol výsledok. Samotný Zane nemal jasnú predstavu o tom čo to bolo, síce dostal informácie, no informácie nemohli nahradiť pohľad. Nikto nevidel prechádzať muža so ženou, zato rybári čo chodili k neďalekému jazeru videli akúsi dvojicu putovať smerom na východ od jazera. Zane pozrel na hodiny na jednej z vyšších budov a pobral sa ďalej, práve keď sa rozcapili dvere taverny. Zamračil sa a automaticky zachytil vak. Nechcel ho, ibaže ho potrebovali. Zaťal zuby, hodil ho cez plece a rozbehol sa dopredu. Z taverny sa ozvali akési výkriky a buchot, zjavne si už jeho neprítomnosť všimli. Zane odbočil poza nízke domy, nechcel byť vo výhľade nasratým mužom, čo pôjdu po mladíkovi. Nech mu kľudne naložia, Zane by mu to doprial. Len či by to tí muži prežili. Dupot nôh vyznieval na dosť veľkú skupinku, stratiť sa im z dohľadu odrazu nebolo také ľahké. Zane skočil do sena, odrazu to bola fajn skrýša. O chvíľu prebehlo mnoho nôh okolo, hľadali Prima.
"Nájdite ho! Nájdite toho zlodeja!" ozýval sa zavalitý majiteľ po celom okolí.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Niekto

Niekto

Female
Počet príspevkov : 2872
Rasa : akákoľvek
Vek postavy : akýkoľvek
Povolanie : čo potrebujete

OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    Po august 19 2013, 23:21Prim

*Hrať sa na naháňačku s miestnymi opilcami nerobilo Primovi nijaký problém. Svižne preskakoval jamy a výmole, na ktorých si niektorí prenasledovatelia vyvrtli členky. Tí odhodlanejší, medzi ktorých patril aj majiteľ taverny, postupovali dopredu s hurónskym krikom a vyhrážkami. Prim sa obzrel cez plece a keď videl, že čelí sám obrovskej presile bol nútený prehodnotiť svoj plán z úteku na priamu konfrontáciu. Na zastavenie si vybral miesto, kde za dedinou tiekla rieka. Keď k nej dobehol, otočil sa a so širokým úsmevom s napriahnutými rukami privítal svojich prenasledovateľov.* Ale no tak páni, tu muselo dôjsť k nejakému omylu.* Odpoveďou mu bola sekera, ktorá sa ostrím zahryzla do zeme na chlp presne medzi Primove rozkročené nohy.* Alebo nie.* Zamrmlal si popod nos a zovrel pery. Rozvášnený dav mu nedával na výber, musel použiť svoje schopnosti. Na okamih privrel oči a sústredil sa na jemné vibrácie, ktoré k nemu prichádzali od rieky. Uchopil ich pomocou vnútornej predstavy jemných nitiek, ktoré spriadol do zložitého vzoru. Nepozeral sa za seba, ale vydesené tváre mužov stojacich proti nemu, hovorili za všetko. Do vzduchu za Primovým chrbtom sa priamo z rieky začal dvíhať vodný stĺpec a každou chvíľou čoraz viac a viac pripomínal hada s rozďavenou papuľou.* Netvor...* Vydýchol hostinský a s hrôzou vyvaľoval oči k nebu. O chvíľu sa k nemu pripojili aj ďalší.* Netvor! Netvor!* Kričali, prežehnávali sa a brali nohy na plecia.* Bu!* Prim zagánil na posledného odvážlivca a aj on sa dal s krikom na útek.
Keď o niekoľko minút neskôr pred kopou sena zastali dve nohy, sprevádzal ich Primov ironický hlas. S rukami založenými krížom cez hruď vyzeral namrzene alebo namrzenosť iba predstieral.* To bolo veľmi odvážne. Tak ja riskujem život za informácie a ty sa váľaš v sene. Ako sa vlastne voláš? Alebo radšej necháš na mne, aby som ti vymyslel prezývku? Mám ich hneď niekoľko.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Planéta Altra    

Návrat hore Goto down
 
Planéta Altra
Návrat hore 
Strana 23 z 26Choď na stránku : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: RPG :: Vesmír-
Prejdi na: